PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακός corner

Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Mike
28-01-07, 22:28
κοιτάξτε, οι 8 βαθμοί στη μπάλα για μένα δεν είναι τπτ! 2 ήττες και 2 ισσοπαλίες! (εδώ εγώ πέρασα τη liverpool στο fifa που ήταν 11 βαθμούς μπροστά :D:D:D:D)
Sioko δεν ξέρω τι θα κάνει ο Άρης, με νοιάζει τι θα κάνει ο Πάοκ! Και δν πιστεύω να μας περάσει! είδωμεν ;)
Για τη νίκη του Ιωνικού...είμαι αδικαιολόγητος! Έπρεπε να καταλάβω ποια ομάδα θα μπορούσε να χάσει από τον Ιωνικό :p

siokogol
28-01-07, 22:33
mike πολυ play station παιζεις....Ακομα και τα 2 ντερμπυ(;) να χασουμε ,παλι με 2 μπροστα θα ειμαστε και οι φιλοι μας πρεπει να παιξουν και μεταξυ τους..
Τωρα,αν την επομενη αγωνιστικη η ομαδαρα σου μας κανει ενα μικρο δωρακι,τοτε εχει καλως..Αλλιως σας περασε ο αρειανος!!

Rambo
28-01-07, 23:10
Οι πρωταθλητές στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων, νίκησαν 4-1 τον ΟΦΗ και ξέφυγαν 8 βαθμούς από τους διώκτες τους, μετά την ισοπαλία της ΑΕΚ με τον Ηρακλή και πλέον… αγγίζουν την κούπα. Όργια από τον Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς που πέτυχε χατ-τρικ με εμφάνιση από τα παλιά.
Σωστός μαέστρος ο Ριβάλντο που μοίρασε ασίστ με το τσουβάλι. Πολύ καλός ο Καστίγιο, που έφτιαξε το πρώτο και πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του. Τις καλύτερές τους εμφανίσεις με τον Ολυμπιακό πραγματοποίησαν οι Ζεβλάκοφ και Ντομί. Πολύ καλός και ο ΟΦΗ, παρά την βαριά τελικά ήττα..

Kobe
28-01-07, 23:49
Στο δημοτικό ξεκίνησα να παίρνω πρωταθλήματα και τελειώνω το πανεπιστήμιο.Τι άλλο να λέμε :biglol:

siokogol
29-01-07, 00:03
kalo master!!!

siokogol
29-01-07, 00:09
:biglol: :biglol: :biglol:

kyrAndreas
29-01-07, 00:46
ο Ιωνικός νομίζω είχε και άλλους βαθμούς αλλά είχε και 2 φορές αφαίρεση βαθμών ή κάνω λάθος;

siokogol
29-01-07, 01:00
ο Ιωνικός νομίζω είχε και άλλους βαθμούς αλλά είχε και 2 φορές αφαίρεση βαθμών ή κάνω λάθος;

Σωστα τα λες.Μια με τον Κανελλακη που εδειρε τον διαιτητη νομιζω στην Κερκυρα και αλλη μια που μπηκε ο κανιβαλλος και εδειρε τον εποπτη στη Νικαια :ahhhhh: ..Και μη χειροτερα δηλαδη.. :bigwow:

Kobe
29-01-07, 11:52
@siokogol:η μόνη τους ελπίδα είναι να μου αργήσουν ένα χρόνο το πτυχίο λόγω κινητοποιήσεων στην παιδεία,μπας και στα επόμενα 2 χρόνια καταφέρουν να πάρουν ένα να μη τους λέω ότι το παίρνω από την 6η δημοτικού και τελείωσα Γυμνάσιο,Λύκειο,Πανεπιστήμιο,Master.Και ξέρεις με τα παιδιά που είμαστε μαζί από 6η δημοτικού που πήρα το πρώτο,είναι πρόβλημα αυτό:biglol:

Ένα σχόλιο για το Derby που είδα μόλις το εξώφυλλο του:έχει αναγνωρίσει καμία νίκη του Ολυμπιακού;:biglol: Ματς παρωδία λέει το χτεσινό στο Καραϊσκάκη,χωρίς να μας εξηγεί και γιατί.Λέτε να είχαμε στήσει και τον ΟΦΗ;; :biglol: Γιατί στις 5 ανατροπές μας φέτος(Άρη,Αιγάλεω,ΠΑΟΚ,Χαϊδάρι-ναι μετράνε και το Χαϊδάρι-και άλλη μια που μου διαφεύγει) έβγαινε με πρωτοσέλιδο ότι και τα 5 ήταν στημένα ματς.:biglol:
Έχει πλάκα να βλέπεις με κυάλια

kyrAndreas
29-01-07, 12:06
Και με τον ΠΑΣ που θα περάσουμε στημένο θα είναι :p

Kobe
29-01-07, 12:14
Έχεις πληροφορίες;:biglol:

siokogol
29-01-07, 12:25
Γουσταρω στημενα κααααργα!! Εχω βασιμες πληροφοριες πως ειχαμε στησει το σκορ...
Εγω kobe εριξα γελιο με τις κοτοεφημεριδες που ξαφνικα μουγκα για κουπα και θυμομαστε τις μεταγραφες...Και αυτος ο προφεσορας ο Φερερ να μην τους φερει εναν επικουρο να εχουν να ασχολουνται..τςτςττςτςτςτςς....Και επισης τι θα γινει με το στοιχημα που εβαλε τωρα; Πανε τα λεφτα του!!!
@andrew: με τον Πας ειναι Χ ημιχρονο,ασσος τελικο και σκορ 4-0..μου τηλεφωνησε ο προεδρας χθες..

paraksenos
29-01-07, 12:29
Χαχαχαχαχαχαχα!!!Βλακεία έκανε ο Λεμονής που δεν έβαλε στοίχημα!!Θα το μετανιώνει τώρα!

Kobe
29-01-07, 13:06
Για δείτε μια εφημερίδα που είχα κρατήσει(με τη σημείωση ότι εκδόθηκε όταν η ΑΕΚ ήταν στο -5 από τον Ολυμπιακό)

kyrAndreas
29-01-07, 13:09
siokogol οι πηγές μας διασταυρώνονται... για το ημίχρονο δεν ξέρω (φαίνεσαι πιο ενημερωμένος) αλλά 4-0 θα λήξει :D
Ξέρω μόνο ότι το 2ο θα είναi αυτογκόλ για να πουλήσουν φύλλα και οι άλλες εφημερίδες :p

edit: Kobe όχι τίποτε άλλο ήταν που "κλείδωσε" και τη θέση στο champions league :biglol:

siokogol
29-01-07, 13:23

καλα,γελαει και ο καθε πικραμενος..αν ηταν να κρατουσαμε ολα τα πρωτοσελιδα θα ειχαμε φτιαξει Παπυρο Λαρους!!
Παντως θα ηθελα να εκφρασω την αγανακτηση μου γιατι το πρωταθλημα,αν το παρει ο Ολυμπιακος,θα παραμεινει σε πολυ χαλια και χαμηλο επιπεδο...

Ο Μαριτς και ο Γιαννακης ποτε θα την κανουν επιτελους;;;:bigthinki :bigthinki

Kobe
29-01-07, 13:37
sioko:πολλούς θέλουμε να διώξουμε,αλλά δε βλέπω να έχουμε αντικαταστάτες.Ο Μάριτς έμαθα χτες ότι αποδοκιμαζόταν μόλις έχανε τη μπάλα.Ακόμα και να είναι να μας βγει ένας παίχτης με τέτοια συμπεριφορά από τον κόσμο,δε βλέπω προκοπή.Εντάξει συμφωνώ για τον Μάριτς,ότι δεν έχει δείξει κάτι σπουδαίο.Αλλά και να είχε να δείξει,θα μπορούσε με τέτοιες αντιδράσεις;;

kyrAndreas
29-01-07, 13:41
Ρε συ siokogol δε βλέπεις τι γίνεται μετά την 3η θέση...
το χάος. Δηλαδή αν το πάρει έτσι όπως είμαστε η ΑΕΚ ή ο ΠΑΟ πιστεύεις ότι θα αλλάξει κάτι για τους υπόλοιπους;
Να το πάρει ο ΠΑΟΚ, η Ξάνθη, ο Ατρόμητος, η Λάρισα τότε να πω ναι, κάτι ίσως να αλλάξει...
...αλλά αν το πρωτάθλημα είναι μεταξύ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ-ΑΕΚ δεν πρόκειται ποτέ μα ποτέ να αλλάξει κάτι σε αυτόν τον τόπο!

siokogol
29-01-07, 13:43
Μα τοσα χρονια δεν εχει δειξει τιποτα..και στην τελικη τετοιους χαμαληδες χωρις ποιοτητα δεν τους θελει ο Ολυμπιακος.Για μενα ενας παιχτης με @@ μπορει να ξεπερασει ακομα και τις αποδοκιμασιες του κοσμου.Εδω ρε ετρωγε γιουχα ο Ζεεντορφ απο τους Μιλανιστι,δεν θα φαει ο Μιλος;; Ευχομαι μονο να μην εξελιχθει σε θεμα-Καφε.Αν δεν θελει και δεν μπορει να την κανει μονος του..

siokogol
29-01-07, 13:48
@ andrew φιλε μου,το σχολιο μου για το επιπεδο ηταν καθαρα ειρωνικο για ολους αυτους που περιμενουν γκελες και κακες εμφανισεις του Ολυμπιακου για να αναδειξουν το ενδιαφερον του πρωταθληματος..Και μολις ξεκαθαριζει το τοπιο ( οπως εγινε χθες..) αρχιζουμε παλι το βιολι για την αμαπτυξη,επενδυσεις και μπλα μπλα μπλα.. Και θα δειτε πως αν στο ΟΑΚΑ κανουμε το διπλο,θα βγουν οι συμφωνικες ορχηστρες και θα παιζουν παλι σε ρυθμους Νινη,Ντεμη και του ΚΑΠΗ του Πειραια..

Mike
31-01-07, 21:36
λοιπόν δεν θέλω να ανοίξω flame για αυτό (θέλω να πιστεύω) πως θα είναι το μόνο ποστ μου που ίσως ενοχλήσει! ελπίζω βέβαια να μην ενοχλήσει καθόλου :)
Το παιχνίδι πραγματικά χάθηκε από το πρώτο ματς!
Χάρηκα γιατί φάνηκε πως υπάρχουν και άλλες κατηγορίες στο Ελλάντα και φυσικά ο Ολυμπιακός δεν είναι η αήττητη ομάδα που πρέπει να τη φοβάσαι! Και για όσους πουν "τι λε ρε mike, το γκολ τους κωλόφαρδο ήταν" να απαντήσω από τώρα (για να μην κάνω πολλά ποστ---ήδη έχω πολλά :P) πως και ο ΟΣΦΠ με ένα πέναλτυ (?!) προηγήθηκε! τώρα βέβαια μια φορά είδα τη φάση και νομίζω πως ο Κωνσταντίνου της έριξε ένα χάδι της μπάλας! Αλλά ξαναλέω πως δεν είμαι σίγουρος ;)
Επίσης για αυτούς που μιλάνε για την Τούμπα και μας λένε βάρβαρους έχω να πω ότι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ φαίνεται πως μας ζηλεύουν! Μην ξεχνάτε τον κακόμοιρο τον μαυρούλη που βγήκε έξω γιατί έφαγε αντικείμενο στο κεφάλι! Επίσης μην ξεχνάμε τα κέρματα που έπαφταν όταν ο Τόλιος κρατούσε τη μπάλα (πάντως ήξερα ότι έχετε καλό budget αλλά δεν ήξερα ότι έχετε και λεφτά για πέταμα :D:D:D)
Το τελευταίο που μένει να δω, είναι εάν γραφτεί τπτ στο φύλλο αγώνα, ή θα τελειώσει (ξαφνικά) το μελάνι στον κόρακα και το αφήσει έτσι! Χμμ για τιμωρία...άστο καλύτερα!
Και επειδή δεν ξέχασα πως παίζουμε και εμείς σε λίγη ώρα, να πω πως άμα χάσουμε σαφώς και θα λυπηθώ, όμως θα ξέρω πως χάσαμε από ομάδα με ιστορία και σαφώς καλύτερη από τα Γιάννενα (αυτό απλά το αναφέρω για τυχόν ειρωνίες που θα ακολουθήσουν στο νήμα του ΠΑΟΚ :p)
Συγνώμη για το ύφος μου, αλλά ήθελα να τα πω αυτά και μιας που μου δόθηκε η ευκαιρία είπα να το πράξω τώρα αυτό!
Σε καμιά περίπτωση δεν έχω σκοπό να προσβάλω! Αυτά!
Εντελώς φιλικά :)

Υ.Γ. Τώρα που το σκέφτομαι σας συμφέρει να νικήσουμε εμείς ώστε να μη σας δουλεύουν οι παναθηναϊκτσήδες μετά :D

Kobe
31-01-07, 21:49
Ότι και να κάνετε εσείς Mike έχουμε την πίκρα μας εμείς.Τα Γιάννενα άξιζαν και πέρασαν.Ο Ολυμπιακός πλήρωσε ένα νταμπλ από τη μαλακία στο 1ο ματς.Τώρα δε θα κατηγορήσω κανέναν Λεμονή βέβαια για το πρώτο ματς,γιατί τόσο καιρό έλεγα ότι θα περάσουμε.Αλλά δεν είχα υπολογίσει το λάθος του Ζεβλάκοφ.Ο Ολυμπιακός στο 1ο ματς έδειξε ότι δεν έχει τόσο καλό πάγκο όσο λέγεται και το πλήρωσε.Περαστικά μας...

kyrAndreas
31-01-07, 21:51
Mike δεν ξηγήθηκες σωστά!
Και ο ΠΑΣ έχει μεγάλει ιστορία... είσαι λάθος εδώ :D

...και φυσικά ο Ολυμπιακός δεν είναι η αήττητη ομάδα που πρέπει να τη φοβάσαι!Καλά στη Λεμον-ο-εποχή που είμαστε όλα να τα περιμένεις. Ο άνθρωπος προσφέρει συγκινήσεις...
Ρε συ μήπως τον βάλανε για να βγάλουνε λεφτά από το στοίχημα?
Με το Σόλιντ και τις μικρές αποδόσεις δεν έβγαινε το ρημάδι :xaxaxa:

Mike
31-01-07, 21:53
andrew δε συγκρίνεται με του ΠΑΟ τουλάχιστον!
Τώρα που πες για στοίχημα, άκουσα πως θα μπει ο ΟΣΦΠ στο στοίχημα επειδή τελειώνει μια σύμβαση του Κόκκα-λη με την Ιντραλοτ (ή Ιντρακομ?)! Δεν ξέρω βέβαια αν αληθεύει και τι σχέση έχει!

siokogol
01-02-07, 09:57
Χαιρομαι πραγματικα που αποκλειστηκε ο Ολυμπιακος για να χαρουν καποιοι φιλαθλοι σαν τον mike και να βροντοφωναξουν στην οικουμενη πως το ελληνικο πρωταθλημα και κυπελλο αναβαθμιστηκαν αφου και η ομαδα-παραγκα του Κοκκαλη μπορει να μεινει εξω απ τα Γιαννινα.. Και με λυπη διαπιστωνω πως ενω μεχρι τωρα μαζευαν φανελες και ηταν οπαδοι ξενων ομαδων,τωρα θα ασχοληθουν και με την εγχωρια παραγωγη.Το ειχα ξαναγραψει και σε ενα παλαιοτερο ποστ μου...Δεν θα ηταν καλυτερα να κοιταζει ο καθενας πρωτα την ομαδα του;; Ο mike ας πουμε θα λυπηθει μεν που εχασε ο ΠΑΟΚ απο τον ΠΑΟ,αλλα δεν θα τον πειραξει τοσο πολυ αφου ο μισητος Ολυμπιακος αποκλειστηκε απο υποδεεστερη-στα χαρτια-ομαδα..
Με τετοια μυαλα δεν προκειται να παει μπροστα καμια ομαδα,που παλευει μια ζωη να βρει μια δοιηκηση της προκοπης και δεν ειναι μονο ο ΠΑΟΚ σε αυτη την κατηγορια.
Τωρα για τους φιλαθλους που ειπες,να σου πω μονο πως το Καραισκακη δεν εχει γινει μπαρμπεκιου μεχρι τωρα και δεν νομιζω να γινει ποτε.
Οσον αφορα στον αποκλεισμο,καλα να παθουμε,πηγαμε γυρευοντας και δωρησαμε την κουπα στον ΠΑΟ.Νομιζω ηταν η τελευταια τουφεκια πριν το καλοκαιρι,οπου θα πεσει σκουπα..Γιατι δυστυχως με τετοια μυαλα δεν παμε πουθενα...
Φιλικα,αγαπημενα και ερυθρολευκα!

Kobe
01-02-07, 11:40
Η αλήθεια είναι sioko ότι το άκουσα πάλι αυτό χτες από δημοσιογράφους:αφού λέει αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός από ομάδα μικρότερης κατηγορίας,δείχνει λέει το ποδόσφαιρο μας ότι κάπου πάμε.Ότι κάτι γίνεται.Έχεις δίκιο σε αυτό το σημείο :D

siokogol
01-02-07, 12:16
Φιλε kobe,αυτο ειναι δειγμα σουπερ μιζεριας και ειναι λυπηρο το γεγονος πως πολλοι φιλαθλοι και οπαδοι πεφτουν σε αυτη τη λουμπα.Ετσι τους ταιζουν και τους δινουν την καραμελα να πιπιλανε..και φυσικα για ο,τι μα ο,τι συμβαινει στην ομαδα τους φταιει παντα το συστημα,το κρατος,ο παγωτατζης της γειτονιας,ο αναδρομος Ερμης,η Αφροδιτη στον Μινοταυρο κτλ...
Και φυσικα να σου πω που παμε: να γινει το πρωταθλημα 6 αθηναικων ομαδων..

Mike
01-02-07, 14:50
για κάτσε ρε Sioko! Γιατί να μην χαρώ? Εσείς δεν θα χαιρόσασταν αν δν περνούσε ο ΠΑΟ? Και μη πείτε όχι! Τώρα για το "μισητός" έχω να πω πως μισώ τον ΟΣΦΠ όσο μισείτε εσείς τον ΠΑΟΚ...
Ξέρεις γιατί δεν με πείραξε που έχασε ο ΠΑΟΚ? Δεν με πείραξε γιατί απλούστατα φάνηκε πως η ομάδα έχει καρδία! Ακόμη και με 10 παίχτες παίξαν τα παιδιά και μάλιστα πολύ καλύτερα.. Ενώ ο ΟΣΦΠ όταν έφαγε το γκολάκι παρέδωσε τα όπλα. έχω ή δεν έχω δίκιο?
Και ποια καραμέλα ρε παιδιά? Δεν είναι θετικό σημάδι για το ποδόσφαιρο πως μια ομάδα δεύτερης κατηγορίας είναι στα ημιτελικά? Το να περνούσε ο ΟΣΦΠ απλά δεν θα έκανε σε κανεναν αίσθηση! Γιατί το έχουμε συνηθίσε/βαρεθεί τόσα χρόνια

siokogol
01-02-07, 15:22
Εμεις φιλε mike κοιταμε την ομαδα μας και δεν αλλαζουμε οπαδικες προτιμησεις καθε βδομαδα...Οποτε τους αγωνες των αλλων τους βλεπουμε για να τους δουμε...Και δευτερον,το οτι σημερα στην Ελλαδα υπαρχουν ομαδες που κανουν μεταγραφες ενω απαγορευεται,σαν ΤΙ σημαδι το εκλαμβανεις;;;;;;Οπου μας βολευει εχουμε αναπτυξη;;;

Mike
01-02-07, 15:27
γιατί ποιοι αλλάζουν ομαδικές προτιμήσεις?
Τώρα όσο για τις μεταγραφές, εγώ το σημάδι θα το εξηγήσω όταν εξηγήσετε και εσείς τη διαιτησία επί τόσα χρόνια!

siokogol
01-02-07, 15:34
ααααααα μπραβοοοο...οποτε κοιτα την ομαδα σου,να κοιταξω εγω τη δικη μου και ασε τα περι πρωταθληματος,αναπτυξης και αθλων μικροτερων ομαδων...
Ολο με τον Ολυμπιακο ασχολειστε,γραψτε και τιποτα στα αλλα threads,τι τα εχουμε,για ντεκορ;;; :bigthinki :bigthinki
Δεν σε ειδα να σχολιαζεις για το ΠΑΟ-ΠΑΟΚ στο αντιστοιχο thread της ομαδας σου..Πρωτος πρωτος εγραψες εδω,με το που τελειωσε ο αγωνας στο Καραισκακη..:bigsmile: :blovekiss

Mike
01-02-07, 15:49
κοίτα siokogol, δεν ήρθα εγώ πρώτος στο νήμα του Ολυμπιακού να σχολιάζω για βαρβαρότητες οπαδών κτλ οπότε ΔΕΝ ασχολήθηκα εγώ πρώτος! Το να ψάχνουμε όμως να βρούμε ποιος ασχολήθηκε πρώτα με ποιον πιστεύω είναι μωρουδίστικη συμπεριφορά!
Ολο με τον Ολυμπιακο ασχολειστε,γραψτε και τιποτα στα αλλα threads,τι τα εχουμε,για ντεκορ;;;
Ε άμα δεν θες να ασχολούμαστε πες μου να του ρίξω ένα lock να κλειδώνει το θέμα, ή πες μας να φτιάξουμε usergroup για ΠΑΟΚτσήδες, Ολυμπιακτσήδες, παναθηναϊκτσήδες κτλ και να γράφουν ΜΟΝΟ στα νήματα για τις ομάδες τους!
Πρωτος πρωτος εγραψες εδω,με το που τελειωσε ο αγωνας στο Καραισκακη..
Οκ, αλλά όταν γράφω τα συγχαρητήρια σε τυχόν καλά αποτελέσματα (στην Ευρώπη πχ) δεν σας πειράζει ε?
Και εξάλου, απαγορεύεται να γράφω πρώτος πρώτος? Δεν νομίζω να ισχύει καμιά σειρά στο πότε θα γίνουν τα ποστ

Δεν σε ειδα να σχολιαζεις για το ΠΑΟ-ΠΑΟΚ στο αντιστοιχο thread της ομαδας σου..
Αν σκεφτόσουνα ότι από τις 8-2,30 είμαι σχολείο (δυστυχώς :p) και μετά ήρθα σπίτι ψόφιος, πιστεύω θα δώσεις μόνος σου την απάντηση γιατί δεν έγραψα στο νήμα του ΠΑΟΚ!
Αυτά! Sorry για το offtopic, αλλά εμένα μου αρέσει να απαντάω στις ερωτήσεις που μου απευθύνουν :)
Φιλικά

Spyrakos
01-02-07, 15:53
γιατί ποιοι αλλάζουν ομαδικές προτιμήσεις?
Τώρα όσο για τις μεταγραφές, εγώ το σημάδι θα το εξηγήσω όταν εξηγήσετε και εσείς τη διαιτησία επί τόσα χρόνια!
Eγω θα σου πω δυο πραγματακια... πρωτον, αλλες ειναι οι ομαδες που ενω παρεπαιαν πηγαιναν μπροστα με 1-0 και 2-1 με πετσινα πεναλτυ σε καθε αγωνιστικη μπας και καταφερουν να μεινουν στο -8 αντι να χαροπαλευουν για να μην πεσουν στην Β Εθνικη. Ο γαυρος το πρωτο πεναλτι το πηρε την περασμενη Κυριακη (απο την αρχη του πρωταθληματος).

Δευτερον, δεν ακουω κανεναν να παραπονιεται για το γεγονος οτι παιζατε με 10 χτες... οι κραυγες περι παραγκας επικεντρωθηκαν στο γεγονος οτι δωθηκε πεναλτυ στον Κωνσταντινου.

Τριτον, εσεις τα μΠΑΟΚια τα εχετε ακομα με τους γαυρους. τοσο κουτοχορτο τρωτε, ετσι σας εχουνε μαθει να ειστε προβατα, αντι να κοιτατε το συμφερον της ομαδας σας και τα χαλια των διοικησεων της και ενω πισω απο την πλατη σας εχετε γινει μαγαζακι του βαζελου.

Πριν κανεις κιχ, εξηγησε μου τα εξης γεγονοτα, που κανεις δεν εχει μπορεσει να μου εξηγησει ακομη:

Εχετε εναν (συμφωνα με εσας) παιχτουρα στην ομαδα, ονοματι Δημητρη Σαλπιγγιδη. Για να κρατησετε τον παιχτουρα στην ομαδα, στο παρελθον μεχρι και ερανο εχετε κανει τα μΠΑΟΚια μεταξυ σας. Περυσι το καλοκαιρι, αυτος ο παιχτουρας βγηκε στο σφυρι γιατι η ομαδα δεν εβγαινε με τα λαμογια τους προεδρους που εχετε μαζεψει τοσα χρονια και καθεστε να σας παραμυθιαζουν.

Βγαινει λοιπον πωλητηριο. Στον Ολυμπιακο αποκλειεται να παει, γιατι ο μισητος παραγκο-Κοκκαλης δεν θα παρει ΠΟΤΕ το παιδι της ασπρομαυρης εξεδρας, τον μοσχο τον σιτευτο, το δεκαρι το καλο... στο εξωτερικο δεν τον θελει κανεις (γιατι αραγε?? μεχρι και ο Γκεκας βρηκε ομαδα...), αρα να τον δωσουμε στον ΠΑΟ, που εχει και τα μεσα να τον μοσχοπληρωσει.

Εδω γελαμε. Στην πραξη λοιπον, ο βαζελος σας εδωσε 5 φραγκα και τα τοσο αναγκαια εμψυχα ανταλλαγματα για να στρωσει η ομαδα: τον Χαραλαμπιδη, τον Τοργκελε και τον πολλα υποσχομενο Τσιγκα.

Μερικους μηνες μετα, ο Μπιδης και ο Τσιγκας (αγνωστο πως και γιατι) ολως τυχαιως ξανακατηφορησαν στην Παιανια και σας εμεινε ο Τοργκελε, παιχτης-παλτο που ποτε δεν επαιξε στον ΠΑΟ και που δεν ηξεραν πως να τον ξεφορτωθουνε. Δηλαδη, τελικα πουλησατε το καμαρι σας εναντι ενος πινακιου φακης και ενος ακριβου παλτου. Στον βαζελο.

Αν αυτο το σκηνικο ειχε παιχτει με τον Ολυμπιακο, ειμαι σιγουρος οτι θα ειχατε κανει καταληψη στον ΛΕυκο Πυργο εις ενδειξη διαμαρτυριας ενω η Τουμπα θα εκτελουσε χρεη ασβεστου Ολυμπιακης Φλογας. Η παραγκα ειναι παντα κοκκινη ακομα κι οταν τα γεγονοτα σας διαψευδουν.

Συνεχιστε ετσι, ακουσα χτες μερικους να λενε οτι "ο Βεζυρης θελει λιγο χρονο και θα την φτιαξει την ομαδα". Ναι, οπως εκανε και την προηγουμενη φορα που ηταν προεδρος... κοιταχτε πρωτα να ξυπνησετε και να μην σας σερνουν απο τη μυτη, καντε και ομαδα και εδω ειμαστε εμεις οποτε θελετε και οταν αποφασισετε ποια ομαδα υποστηριζετε: την δικη σας η ολους τους αντιπαλους του Ολυμπιακου.

siokogol
01-02-07, 16:01
@mike: κουλαρε με τα λοκ και τους λοκατζηδες,μην ξεχνας οτι εισαι στο νημα του Ολυμπιακου και ασε τα usergroups εκει που καθονται..

@spyrakos: θα σου πω εγω ποιον υποστηριζουν..τη μικτη ομαδα απο αυτες που αντιμετωπιζει ο Ολυμπιακος καθε χρονια..

ΥΓ:ακομα δεν ειδα τιποτα στο ΠΑΟΚνημα...Μηπως ξηλωθηκε;;;;:bigthinki :bigsmile:

Mike
01-02-07, 16:18
Spyrakos μήπως τα έχετε παρεξηγήσει λίγο (έως πολύ) τα πράγματα?
Αρχίζω λοιπόν:
Eγω θα σου πω δυο πραγματακια... πρωτον, αλλες ειναι οι ομαδες που ενω παρεπαιαν πηγαιναν μπροστα με 1-0 και 2-1 με πετσινα πεναλτυ σε καθε αγωνιστικη μπας και καταφερουν να μεινουν στο -8 αντι να χαροπαλευουν για να μην πεσουν στην Β Εθνικη.
Για ψάξε σε κάποια άλλα threads (ίσως και σε αυτό μάλιστα) να δεις ποιος συμφωνούσε για τη διαιτησία που είναι υπερ του ΠΑΟ (προπαντώς στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος! τώρα δεν παρακολουθώ άλλο παιχνίδια του ΠΑΟ-έχει άλλες καλύτερες κωμωδίες)
Ο γαυρος το πρωτο πεναλτι το πηρε την περασμενη Κυριακη (απο την αρχη του πρωταθληματος).
Καλά μπορεί φέτος να πήρε το πρώτο πέναλτυ μετά από τόσο καιρό, αλλά τα προηγούμενα χρόνια τα ξεχάσατε τόσο εύκολα? Εγώ προσωπικά δεν τα ξέχασα!
Τριτον, εσεις τα μΠΑΟΚια τα εχετε ακομα με τους γαυρους. τοσο κουτοχορτο τρωτε, ετσι σας εχουνε μαθει να ειστε προβατα, αντι να κοιτατε το συμφερον της ομαδας σας και τα χαλια των διοικησεων της και ενω πισω απο την πλατη σας εχετε γινει μαγαζακι του βαζελου.
Λάθος τα λένε τα κανάλια της αθήνας φαίνεται! για θυμηθείτε πως είχαν ξεσηκωθεί αυτά τα "πρόβατα" (σύμφωνα με σας) το καλοκαίρι όταν υπήρχαν προβλήματα! Ο κόσμος δεν κοιμάται. Ο κόσμος (τουλάχιστον πολλοί από αυτούς) ξέρει πολύ καλά την κατάσταση στην ΠΑΕ! Τώρα βέβαια όσον αφορά το μαγαζάκι μην ξεχνάς ποιον έχουμε χορηγό! Ένα σου λέω! Ξαφνικά η φανέλας μας έγινε της puma! Σίγουρα σου λέει κάτι αυτό!
Στην πραξη λοιπον, ο βαζελος σας εδωσε 5 φραγκα
5 φράγκα? Ξέχασες μου φαίνεται ποσα πήρε η ομάδα! Και από την άλλη που κολάει αν δεν πήγε ο κοντός στον οσφπ? Ξεχάσατε τόσο γρήγορα τον Καφέ και τον Γεωργιάδη? Το ότι τον αγόραση ο παο σημαίνει πως προφανώς έκανε καλύτερη προσφορά! Ανεξάρτητα πως κατέληξε αυτή στο τέλος!
Μερικους μηνες μετα, ο Μπιδης και ο Τσιγκας (αγνωστο πως και γιατι) ξανακατηφορησαν
Που είναι το άγνωστο? Έχουν βγει εκπρόσωποι του ΠΑΟΚ πολλές φορές και είπαν πως έφυγαν γιατί ζητούσαν χρήματα, τα οποία η ομάδα δν είχε!
Αν αυτο το σκηνικο ειχε παιχτει με τον Ολυμπιακο, ειμαι σιγουρος οτι θα ειχατε κανει καταληψη στον ΛΕυκο Πυργο εις ενδειξη διαμαρτυριας ενω η Τουμπα θα εκτελουσε χρεη ασβεστου Ολυμπιακης Φλογας. Η παραγκα ειναι παντα κοκκινη ακομα κι οταν τα γεγονοτα σας διαψευδουν.
Τελικά όμως το κόμπλεξ με τον ΠΑΟΚ και τους Ολυμπιακτσήδες βλέπω με μεγάλη μου λύπη καλά κρατεί!
Συνεχιστε ετσι, ακουσα χτες μερικους να λενε οτι "ο Βεζυρης θελει λιγο χρονο και θα την φτιαξει την ομαδα". Ναι, οπως εκανε και την προηγουμενη φορα που ηταν προεδρος... κοιταχτε πρωτα να ξυπνησετε και να μην σας σερνουν απο τη μυτη, καντε και ομαδα και εδω ειμαστε εμεις οποτε θελετε και οταν αποφασισετε ποια ομαδα υποστηριζετε: την δικη σας η ολους τους αντιπαλους του Ολυμπιακου.
το "σας σέρνουν από τη μύτη" είναι τουλάχιστον γελοίο! γιατί ξαναλέω πως οι παοκτσήδες καναν καταλήψεις στα γραφεία της ΠΑΕ, οι παοκτσήδες καναν τόσες πορείες! Μήπως άλλα είναι τα πρόβατα?
Αφήνω για το τέλος το:
Δευτερον, δεν ακουω κανεναν να παραπονιεται για το γεγονος οτι παιζατε με 10 χτες... οι κραυγες περι παραγκας επικεντρωθηκαν στο γεγονος οτι δωθηκε πεναλτυ στον Κωνσταντινου.
Δν ξέρω αν είδες τον αγώνα, αλλά ο χαραλάμπους γλύτωσε (πριν φάει την 1η) μια κάρτα σε φάουλ πάνω στον Νίνη!(βέβαια ο άνθρωπος είναι και τσεκούρι ολίγον τι)
Μετά όμως την έφαγε πάνω στον Νίνη πάλι! Μπορώ να πω πως την είχε γλυτώσει και σε άλλες φάσεις. τελικά όμως δεν μπορούμε να τη γλυτώνει πάντα! Οπότε αφού δεν είναι άδικη η απόφαση, γιατί να παραπονεθούμε? Εμείς δεν είμασταν και ποτέ ευνοημένοι από την διαιτησία, σωστά? Αλλοι ήταν!
Τώρα για το πέναλτυ του Κωνσταντίνου φυσικά διαμαρτυρόμαστε γιατί φάνηκε ότι για μια ακόμη φορά παίζατε με 12 παίκτες! και μην ξαναπείτε για τον ΠΑΟ και τη διαιτησία! ξαναλέω πως ήμουν ένας από αυτούς που έλεγαν ότι τον σμπρώχνουν σε κάποια παιχνίδια όταν δεν έβρισκε λύση!

Mike
01-02-07, 16:21
@mike: κουλαρε με τα λοκ και τους λοκατζηδες,μην ξεχνας οτι εισαι στο νημα του Ολυμπιακου και ασε τα usergroups εκει που καθονται..
εγώ να κουλάρω ή εσείς ρε παιδιά που μου είπατε πως έγραψα και πρώτος στο νήμα λέτε και έκανα κάποιο έγκλημα! πραγματικά έλεος δλδ!
ΥΓ:ακομα δεν ειδα τιποτα στο ΠΑΟΚνημα...Μηπως ξηλωθηκε;;;;
Εκτός από τις αλλαγές στα usergroups πρέπει να ανοίξουμε και το who's online στους users μου φαίνεται, ώστε να βλέπετε αν γράφω σε κάποιο άλλο thread! και για να μην σε στεναχωρώ ρε παιδί μου θα γράψω και εκεί σε 5 λεπτά!

siokogol
01-02-07, 16:26
γελαω και δεν ξερω αν θα ηταν καλυτερα να κλαψω :bigthinki :bigthinki
Ερχεσαι εσυ πρωτος,μας πετας ενα ποστ στα μουτρα για τον αποκλεισμο του Ολυμπιακου στο νημα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και μας λες οτι ειμαστε κομπλεξικοι;;;;;
Και στην τελικη αναλυση φιλε,δεν μπορεις να λες οτι θυμασαι για διαιτησιες,γιατι ευτυχως για σενα,εισαι μικρος ακομα και δεν θυμασαι Βαρδινογιαννηδες και Καρραδες (οχι ο τραγουδιστης..) .Εκτος κι αν σας κανει ιδιαιτερα ο Ραπτοπουλος..Οποτε κοψτο εδω γιατι ξεφευγουμε σιγα σιγα..
Εχουμε και κουπονι μπροστα μας...:bigsmile:

Spyrakos
01-02-07, 16:37
Λάθος τα λένε τα κανάλια της αθήνας φαίνεται! για θυμηθείτε πως είχαν ξεσηκωθεί αυτά τα "πρόβατα" (σύμφωνα με σας) το καλοκαίρι όταν υπήρχαν προβλήματα!
Ευτυχως που υπηρχαν μονο το καλοκαιρι και τωρα λυθηκαν... επισης, μεχρι αποδειξεως του αντιθετου, το Βαρδινογιανναικο εχει νταλαβερια με καναλια. Το Κοκκαλαιικο φροντιζει για να εχετε γρηγορο ιντερνετ ;)

Καλά μπορεί φέτος να πήρε το πρώτο πέναλτυ μετά από τόσο καιρό, αλλά τα προηγούμενα χρόνια τα ξεχάσατε τόσο εύκολα? Εγώ προσωπικά δεν τα ξέχασα!
Καλα, αυτα τα εχουμε πει πλειστακις: οι διαιτητικες ευνοιες ερχονται και παρερχονται και αλλαζουν χερια τακτικοτατα. Ολοι ομως με τον Ολυμπιακο εχουν κολλησει. Ομως ο Κοκκαλης δεν εχει πλακωσει ποτε κανενα διαιτητη στα χαστουκια, ουτε παει στο γηπεδο με το κουμπουρι.

5 φράγκα? Ξέχασες μου φαίνεται ποσα πήρε η ομάδα!
Που είναι το άγνωστο? Έχουν βγει εκπρόσωποι του ΠΑΟΚ πολλές φορές και είπαν πως έφυγαν γιατί ζητούσαν χρήματα, τα οποία η ομάδα δν είχε!
Τελικα ειχατε η δεν ειχατε λεφτα? Αποφασιστε. Επισης, ποιος φταιει αν η Διοικηση του ΠΑΟΚ δεχεται εμψυχα ανταλλαγματα που δεν εχει να πληρωσει? Ο Κοκκαλης?

Δν ξέρω αν είδες τον αγώνα, αλλά ο χαραλάμπους γλύτωσε (πριν φάει την 1η) μια κάρτα σε φάουλ πάνω στον Νίνη!(βέβαια ο άνθρωπος είναι και τσεκούρι ολίγον τι)
Μετά όμως την έφαγε πάνω στον Νίνη πάλι! Μπορώ να πω πως την είχε γλυτώσει και σε άλλες φάσεις. τελικά όμως δεν μπορούμε να τη γλυτώνει πάντα! Οπότε αφού δεν είναι άδικη η απόφαση, γιατί να παραπονεθούμε? Εμείς δεν είμασταν και ποτέ ευνοημένοι από την διαιτησία, σωστά? Αλλοι ήταν!
Τώρα για το πέναλτυ του Κωνσταντίνου φυσικά διαμαρτυρόμαστε γιατί φάνηκε ότι για μια ακόμη φορά παίζατε με 12 παίκτες! και μην ξαναπείτε για τον ΠΑΟ και τη διαιτησία! ξαναλέω πως ήμουν ένας από αυτούς που έλεγαν ότι τον σμπρώχνουν σε κάποια παιχνίδια όταν δεν έβρισκε λύση!
Toν αγωνα δεν τον ειδα, μιλωντας ομως με ΠΑΟΚτσηδες χτες το βραδυ στην εκπομπη του ΠΑΟΚ στο Phoenix, διαπιστωσα οτι τα συναισθηματα ηταν τουλαχιστον αναμεικτα οσον αφορα το συγκεκριμενο επεισοδιο.

Και αμα παιζαμε με 12 αγαπητε, θα ειχαμε περασει.

Η αληθεια ειναι πως (ξαναλεω) οποιος ομαδα δεν εχει, κοιταζει να αποσπασει την προσοχη απο αυτο το γεγονος και να την επικεντρωσει αλλου. Σε αυτους που τουλαχιστον την ομαδα να ερθουν και να ριξουν 3 μεσα στην Τουμπα την εχουν.

Προσωπικα πολυ θα ηθελα να χασουμε οχι μονο το κυπελλο, αλλα και το πρωταθλημα. Ετσι, μπας και γινει ανανεωση επιτελους στην ομαδα και σταματησουμε να παιζουμε με τα γεροντια και τους περιπατητες. Μπας και σταματησουνε να ερχονται οι Αλεφαντο-Λεμονηδες μονο και μονο για να παιρνουνε πρωταθληματα που θα τα παιρναμε και με μενα στον παγκο. Αλλα βλεπεις, δεν υπαρχει και καμια ομαδα της προκοπης να μας κανει τη χαρη...

Mike
01-02-07, 16:40
siokogol αν είχες διαβάσει καλά το πρώτο μου ποστ θα καταλάβαινες πως δεν ήρθα για να νευριάσω κανέναν σας εδώ ή για να ανοίξω flame!
λοιπόν δεν θέλω να ανοίξω flame για αυτό (θέλω να πιστεύω) πως θα είναι το μόνο ποστ μου που ίσως ενοχλήσει! ελπίζω βέβαια να μην ενοχλήσει καθόλου
Τώρα για το κόμπλεξ εννοούσα πως συνορίζεστε τον ΠΑΟ μέσω ΠΑΟΚ!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!
Δλδ γιατί δεν πήγε ο Σαλπι σε σας και αν έφευγαν παίκτες που είχαμε δανεικούς από εσάς τι θα γινόταν στην Τούμπα κτλ κτλ κτλ!

Και στην τελικη αναλυση φιλε,δεν μπορεις να λες οτι θυμασαι για διαιτησιες,γιατι ευτυχως για σενα,εισαι μικρος ακομα και δεν θυμασαι Βαρδινογιαννηδες και Καρραδες (οχι ο τραγουδιστης..) .Εκτος κι αν σας κανει ιδιαιτερα ο Ραπτοπουλος..
Μπορώ να θυμάμαι τουλάχιστον πάνω από 7 χρόνια! Και μπορώ να πω με βεβαιότητα πως οι ομάδες που πάντα ήταν υπερ οι διαιτητές ήταν ο οσφπ και ο παο!

Το παο το τονίζω γιατί πραγματικά έχω πει σε τόσα ποστ ότι οι διαιτητές του δίνουν δώρα και εσείς συνεχίζετε να λέτε πως λέω μόνο για οσφπ
Οποτε κοψτο εδω γιατι ξεφευγουμε σιγα σιγα..
Εγώ το είχα κόψει από το πρώτο ποστ μου! άλλοι το ξαναράψανε!
Και για το ότι ξεφεύγουμε το είχα πει εδώ! (http://www.inout.gr/showpost.php?p=114074&postcount=1032)
Αλλά και πάλι συνεχίσε! Οπότε πιστεύω πως άδικα μου απευθύνεις το "κοψτο"!

siokogol
01-02-07, 16:45
λοιπόν δεν θέλω να ανοίξω flame για αυτό (θέλω να πιστεύω) πως θα είναι το μόνο ποστ μου που ίσως ενοχλήσει! ελπίζω βέβαια να μην ενοχλήσει καθόλου

ηθελες να πιστευεις,αλλα δεν εγινε ετσι δυστυχως....οποτε ολα τα υπολοιπα ειναι σοκοφρετες...

Mike
01-02-07, 16:54
ήθελα να σταματήσω το θέμα εδώ αλλά θα συνεχίσω για να απαντήσω στα ερωτήματα του Σπύρου :)
Ευτυχως που υπηρχαν μονο το καλοκαιρι και τωρα λυθηκαν...
χμμ σόρρυ έπρεπε να πω "το καλοκαίρι όταν υπήρχαν τα τεράστια προβλήματα"! Και τώρα υπάρχουν, αλλά όχι τεράστια όπως τότε, σίγουρα όμως πολύ μεγάλα! μν ξεχνάτε τον πανικό που επικρατούσε με αποκλεισμό στο ουεφα κτλ!
Καλα, αυτα τα εχουμε πει πλειστακις: οι διαιτητικες ευνοιες ερχονται και παρερχονται και αλλαζουν χερια τακτικοτατα. Ολοι ομως με τον Ολυμπιακο εχουν κολλησει. Ομως ο Κοκκαλης δεν εχει πλακωσει ποτε κανενα διαιτητη στα χαστουκια, ουτε παει στο γηπεδο με το κουμπουρι.
Δεν χρειάζεται ο Κόκκαλης! Έχει διδάξει καλά τους παίκτες της ομάδας να διαμαρτύρονται όταν ο διαιτητής δεν κάνει καλά τη δουλειά του! Για θυμηθείτε πριν κάποιον καιρό τότε που πέταξε ο Νικοπολίδης τα γάντια στον διαιτητή και τα όσα επισόδεια ακολούθησαν (στο παιχνίδι με την Ξάνθη νομίζω)! Δεν λέω σε καμία περίπτωση πως εμείς είμαστε άγιοι, αλλά να μην θυμόμαστε ό,τι θέλουμε μόνο
Τελικα ειχατε η δεν ειχατε λεφτα? Αποφασιστε. Επισης, ποιος φταιει αν η Διοικηση του ΠΑΟΚ δεχεται εμψυχα ανταλλαγματα που δεν εχει να πληρωσει? Ο Κοκκαλης?
Αν θυμάσαι καλά τα "5 φράγκα" πήγαν σε μισθούς παικτών, προσωπικού κτλ! Και όσον αφορά τη διοίκηση, μια ζωή ********* ήταν!
Τώρα βέβαια, δεν καταλαβαίνω ποιος είπε ότι φταίει ο Κόκκαλης! Μετά λέτε πως εμείς ρίχνουμε τα πάντα στον Κόκκαλη, αλλά φαίνεται πως χωρίς να πούμε τπτ, εσείς αντιδράτε! τι να πω. μήπως όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται?
Και αμα παιζαμε με 12 αγαπητε, θα ειχαμε περασει.

Αυτό πάντως δεν φάνηκε εχθές! Μέχρι και πέναλτυ σας έδωσε! (μν πεις ότι επικεντρώνομαι πάλι στο πέναλτυ απλά θέλω να σου αποδείξω πόσοι ήσασταν μέσα στο γήπεδο)
@ siokos
ηθελες να πιστευεις,αλλα δεν εγινε ετσι δυστυχως....οποτε ολα τα υπολοιπα ειναι σοκοφρετες...
Ε δεν πιστεύω να φταίω εγώ για αυτό! Προσωπικά εξήγησα τις προθέσεις μου από την αρχή! εσείς πέσατε πάνω μου βγάζοντας τη συζήτηση off topic!
Ελπίζω αυτό να είναι το τελευταίο μου ποστ για αυτό το θέμα:)
Φιλικά
over and out

siokogol
01-02-07, 17:06
Μα επειδη εξηγησες τις προθεσεις σου,γι'αυτο εγινε ολο αυτο...:bigwing:

Anyway..Αγαπη,Ειρηνη,Μαρια,Σοφια και το πρωταθλημα παλι στον Περαια θα κατηφορισει..Δεν την αντεχει την ανηφορα για βορρα βλεπεις...:bigsmile:
Φιλακια!!:blovekiss

Mike
01-02-07, 17:08
Μα επειδη εξηγησες τις προθεσεις σου,γι'αυτο εγινε ολο αυτο...:bigwing:

Anyway..Αγαπη,Ειρηνη,Μαρια,Σοφια και το πρωταθλημα παλι στον Περαια θα κατηφορισει..Δεν την αντεχει την ανηφορα για βορρα βλεπεις...:bigsmile:
Φιλακια!!:blovekiss
Μας φτάνει η Πιερικάρα ρε συ που θα το πάρει φέτος και θα ανέβει στη Β!
Να ναι καλά ο Κόκκαλης---Ντούμος βλέπετε!:D:D:D (είδατε?? εγώ τα λέω και τα καλά του :p)

siokogol
01-02-07, 17:12
Ευχομαι ο Αστερας Τριπολης να εχει ανεβει στη σουπερ λιγκα και να μην εχουμε περαιτερω κοκορομαχιες στο thread του Ολυμπιακου...:biglol: :biglol: :biglol:

Kobe
01-02-07, 17:17
sioko από Τρίπολη είσαι ή τυχαίο το παράδειγμα ?? :P

siokogol
01-02-07, 17:18
Εξω απο την Τριπολη,απο ενα μαγευτικο χωριο...επιγειος παραδεισος!

Rambo
01-02-07, 19:41
Ότι και να κάνετε εσείς Mike έχουμε την πίκρα μας εμείς.Τα Γιάννενα άξιζαν και πέρασαν.Ο Ολυμπιακός πλήρωσε ένα νταμπλ από τη μαλακία στο 1ο ματς.Τώρα δε θα κατηγορήσω κανέναν Λεμονή βέβαια για το πρώτο ματς,γιατί τόσο καιρό έλεγα ότι θα περάσουμε.Αλλά δεν είχα υπολογίσει το λάθος του Ζεβλάκοφ.Ο Ολυμπιακός στο 1ο ματς έδειξε ότι δεν έχει τόσο καλό πάγκο όσο λέγεται και το πλήρωσε.Περαστικά μας...

Δεν πειράζει! Συνεχίζουμε!
τρίτο συνεχόμενο ντάμπλ?!! πολύ πάει... βαρέθηκαν τα παιδιά! :D
Ας το πάρει η Λάρισα φέτος δεν πειράζει!

Spyrakos
02-02-07, 17:14
Μαϊκ κοψε το flame γιατι ετσι και τα διαβασει κανενας εγκαθετος του Σωκρατη αυτα που γραφεις, σε βλεπω να καθεσαι χωρις ιντερνετ μεχρι το 2027 που θα φτασει εκει που εισαι η ΟΝ... :D:D:D

kyrAndreas
02-02-07, 17:29
Μαϊκ κοψε το flame γιατι ετσι και τα διαβασει κανενας εγκαθετος του Σωκρατη αυτα που γραφεις, σε βλεπω να καθεσαι χωρις ιντερνετ μεχρι το 2027 που θα φτασει εκει που εισαι η ΟΝ... :D:D:Dάκουσα μάλιστα ότι υψηλόβαθμο στέλεχος της forthnet διαβάζει συστηματικά τα αθλητικά νέα από το inout και πρέπει λεει να είναι και γαύρος! :D
Mike λες να συνεχιστούν τα διαδικτιακά προβλήματά σου?
pintoX o Mike παίζει να φταίει και για τα δικά σου προβλήματα :p ...μα και συ βρε παιδί μου ομάδα με ασπρόμαυρα χρώματα βρήκες να υποστηρίζεις? :D

pintoX
02-02-07, 17:38
μα εγώ ο καψερός έχω αιώνες να γράψω εδώ για την ΑΕΚ που είμαι κάπως προσκείμενος...τι φταίω εγώ???
ρε συ Mike κάνε τπτ...πες τπτ καλό για τους γαύρους μπας και μας φτιάξουν τις συνδέσεις!!!

Mike
02-02-07, 17:47
spyrakos 4net έχω όχι hol! μην ξεχνάτε πως η 4νετ έχει συνεργασία με ΑΕΚ ;)
και επίσης εγώ ξεκαθάρισα τη θέση μου από το πρώτο μνμ! να μην λέμε πάλι τα ίδια!

Rambo
04-02-07, 09:57
Οι ερυθρόλευκοι με νίκη θα καθαρίσουν ουσιαστικά την υπόθεση τίτλος, καθώς θα αποσπατούν 11 βαθμούς από τους διώκτες του, μετά και την ήττα του Παναθηναϊκού στην Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ με 2-1. Εκτός αποστολής έμειναν οι Παπάς και Μπόρχα και Γεωργάτος, με τον Μπαμπαγκίντα να παίρνει κανονικά μέρος. Επαναφέρει Ανατολάκη στην ενδεκάδα ο Τάκης Λεμονής, δίπλα στον Στολτίδη ξεκινά ο Τοροσίδης, αντί του Νε.

H προϊστορία των αναμετρήσεων ΑΕΚ – Ολυμπιακού, στα χρόνια του επαγγελματικού ποδοσφαίρου.

* Σε παρένθεση το σκορ με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό

1979/80 11η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-1 (0-1)
1980/81 3η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-1 (2-1)
1981/82 9η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-2 (1-1)
1982/83 22η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-1 (1-0)
1983/84 22η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-1 (0-0)
1984/85 27η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-1 (0-0)
1985/86 19η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-0 (0-0)
1986/87 7η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-1 (0-0)
1987/88 17η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-0 (1-0)
1988/89 14η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-2 (0-1)
1989/90 6η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-0 (0-0)
1990/91 15η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-0 (0-0)
1991/92 18η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-1 (1-1)
1992/93 34η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 3-1 (2-1)
1993/94 9η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-2 (0-2)
1994/95 26η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-2 (1-1)
1995/96 8η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-1 (0-0)
1996/97 15η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-0 (1-0)
1997/98 20η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-0 (0-0)
1998/99 17η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-0 (2-0)
1999/00 6η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-2 (0-0)
2000/01 20η αγωνιστική - Β' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-2 (1-2)
2001/02 12η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 2-3 (1-1)
2002/03 7η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-1 (1-1)
2003/04 8η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-1 (0-0)
2004/05 7η αγωνιστική - Α' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-0 (0-0)
2005/06 5η αγωνιστική - A' Γύρος / ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-3 (1-0)

Ο απολογισμός των ντέρμπι με γηπεδούχο την ΑΕΚ:

Νίκες ΑΕΚ: 8
Ισοπαλίες: 10
Νίκες ΟΣΦΠ: 9
Γκολ: 52-48

siokogol
04-02-07, 11:10
Μονο εσενα εγωωωωω,εχω στο μυαλοοοοοο
Οπου παιζεις εσυυυυ,θα 'μαι κι εγω μαζιιιιιι
Να σου τραγουδωωωω ποσο σ'αγαπωωω
οοοοοοοοοο
Δεν βαζουμεεεεε μυαλοοοοοοοο
ΘΡΥΛΕ μου η ζωηηηηη,δεν ξερω τι θα πειιιιιι!!!

:bravo: :bigbest: :beer:

kyrAndreas
04-02-07, 15:13
Για να δούμε, για να δούμε...
...έχω κάποιους ενδοιασμούς με τον απίθανο Λεμονή! Ίσως ο Ριβάλντο του αλλάξει τα σχέδια και κερδίσουμε τελικά :D

siokogol
04-02-07, 15:35
:biglol: :biglol:
Με δεδομενη τη φυσικη μας κατασταση,μαλλον θα το ριξει στο ψυχολογικο ο βοτκας-λεμονι... Και αν αποφασισουν και οι σοφοι γεροντες να κανουν μια προσπαθεια παραπανω,οχι τιποτ'αλλο,αλλα να μην ταλαιπωρηθουν πολυ στη συνεχεια... Ας τελειωνουμε σημερα λοιπον....
Και κανει κρυυυυυυυυυυυυυο στους -8!!!!!:bigsmile:

Rambo
04-02-07, 18:13
Μονο εσενα εγωωωωω,εχω στο μυαλοοοοοο
Οπου παιζεις εσυυυυ,θα 'μαι κι εγω μαζιιιιιι
Να σου τραγουδωωωω ποσο σ'αγαπωωω
οοοοοοοοοο
Δεν βαζουμεεεεε μυαλοοοοοοοο
ΘΡΥΛΕ μου η ζωηηηηη,δεν ξερω τι θα πειιιιιι!!!

:bravo: :bigbest: :beer:

:wav: :wav:
:notworthy :wav:

siokogol
04-02-07, 22:02
ΤΡΑΓΙΚΟΣ Λεμονης....Μεχρι και ο Ray Charles θα εβλεπε οτι ο Ζεβλακοφ δεν θα εβγαζε ολοκληρο τον αγωνα...Κανε τον αλλαγη ρε ανθρωπα!!! Τον αγωνα τον ακουσα απο το ραδιο,θα τον εχω δει μεχρι αυριο το μεσημερι,οποτε για τα πεναλτυ της ΑΕΚαρας δεν εχω αποψη..Και στο ραδιοφωνο τωρα το κοντο τους και το μακρυ τους λενε...
Δυστυχως μετα τον αθλο του ΠΑΣ,το ελληνικο ποδοσφαιρο ξαναπεφτει στο σκοταδι και τη μιζερια,καθως ο Ολυμπιακος κατα 99,9% παιρνει ΚΑΙ το φετινο πρωταθλημα..Ευχομαστε στην Παναθα και στην ΑΕΚαρα να σηκωσουν το ΟΥΕΦΑ και του χρονου να παιξουν ακομα καλυτερη μπαλα κοντρα στα γεροντια του γαυρου..
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!

ΥΓ: Μεγα ηθος απο τον εκφωνητη του SPORTFM.. Την ωρα που οι οπαδοι της ΑΕΚ βριζουν εν χορω Πειραια και μανες,λεει το εξης θεικο: και η ατμοσφαιρα μολις ζεσταθηκε κυριες και κυριοι...

Kobe
04-02-07, 22:10
Και εις άλλα με υγεία.Να συζητήσω για πέναλτι δε θέλω,γιατί μπορεί να ζήτησαν ίσα με 15 πέναλτι οι παίχτες της ΑΕΚ.Μάλλον υπήρχε εντολή από τη διοίκηση να "πέφτουν κάτω".Είναι χρόνια τακτική των παραγόντων της ΑΕΚ.Α,ναι.Έπαιζε και με 10 ο Ολυμπιακός πάλι.Α ναι,ο Καπάνταης και ο Σέζαρ έσπρωχναν τον Ζεβλάκοφ στο πρώτο,ο Ζεφλάκοφ πήρε κάρτα.Α ναι.Και στον πρώτο γύρο με δέκα ο Ολυμπιακός είχε κερδίσει την ΑΕΚ.
Α ΝΑΙ.Και του χρόνου! :blovekiss

Μια σημείωση:ο Μπριάκος στα 3 τελευταία ντέρμπι ΑΕΚ-Ολυμπιακού που έχει σφυρίξει έχει αποβάλλει ισάριθμους παίχτες του Ολυμπιακού.Από σήμερα τον θεωρώ επισήμως γούρι μας.

Ο Φερέρ λέει έμεινε ικανοποιημένος που η ομάδα του είδε "πρόσωπο με πρόσωπο δύο φορές τον Ολυμπιακό με τέτοιο προϋπολογισμό".No comment ;)

siokogol
04-02-07, 22:16
Πεστε κατω.... Απο τα αγαπημενα συνθηματα! Ρε γαυρε,ολο στατιστικα μου εισαι,μηπως δουλευεις στον Γαλανη;;;
Εγω ειπα,επιφυλασσομαι να δω πρωτα τον αγωνα και μετα θα ντυθω Βαρουχας (εχουμε και αποκριες..) :bigsmile:

Kobe
04-02-07, 22:42
Μπα,όχι καμία σχέση με Γαλάνη.Ο Νικολακόπουλος στο ΦΩΣ μας τα μαθαίνει :p
Αλήθεια siokogol,να σου πω άλλο ένα στατιστικό:η ΑΕΚ έχει να μας κερδίσει στην έδρα της από το 1999.Μιλάμε για 0-3-5 ή 0-3-6.

Αφού φοβάμαι πολύ ότι αύριο το Derby θα αφήνει υπονοούμενα ότι ήταν στημένη η ανατροπή,ότι είναι υποκατάστημα μας η ΑΕΚ... :p

siokogol
04-02-07, 22:52
Μπαααααα...οι βαζελοι θα χαιρονται που δεν χασανε την επαφη με την ΑΕΚ. Καλο τους καναμε!
Ο Νικολακο εχει φοβερο γελιο με Καρπετοπουλο και Πανουτσο στο ραδιο..Του κανουν ανελεητη επιθεση και αυτος ψαρωνει και αρχιζει τα δικα του..Και τα λεει με υφος 'ελατε παιδακια να σας πω ενα παραμυθακι..'
Για την παραδοση με την ΑΕΚ το ηξερα κι εγω!!

Rambo
05-02-07, 07:56
Τι έγινε ρε παιδιά?!
Όλα τα γκόλ εμείς τα βάλαμε.. και ήρθαμε ισοπαλία??! :D

salonikios70
05-02-07, 09:14
Τι έγινε ρε παιδιά?!
Όλα τα γκόλ εμείς τα βάλαμε.. και ήρθαμε ισοπαλία??! :D
Ο Όσιμ κάποτε είχε πει ότι η μπάλα είναι π..νη...

Mike
05-02-07, 14:36
το σκορ έπρεπε να ήταν ΑΕΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-5 :D:D:D

kyrAndreas
05-02-07, 16:37
Είχαμε πλουραλισμό στα 5 γκολ :D
Μέχρι και ο Νικοπολίδης σκόραρε :D

siokogol
05-02-07, 17:22
Καλη σας εσπερα! Απο χθες το βραδυ μετα το τελος του αγωνα ακουω και διαβαζω διαφορα,γιατι ηθελα να εχω μια πρωτη αποψη μεχρι να 'κατεβει' ο αγωνας να τον δω..Πραγμα που εγινε πριν λιγο..Και πρεπει να πω πως ημουν πιο προσεκτικος σε καποιες φασεις που ειχα ακουσει οτι ηταν 'αμφισβητουμενες'. Το συμπερασμα μου ειναι οτι ο καθενας θελει να βλεπει αυτα που γουσταρει και αυτα που τον συμφερουν..Κι εξηγουμαι..
Το προβλημα του Μπριακου ηταν οτι δεν ηξερε πως να σφυριξει χθες..Δηλαδη αν θες να δωσεις σε Καμπανταη και Ζεβλακοφ απο μια κιτρινη,τοτε θα επρεπε να ειχες δωσει ΗΔΗ μια κιτρινη στον Καμπανταη στο 2ο λεπτο για σκληρο τακλιν στον Ζεβλακοφ..ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να δωσεις και στον Τσιριλο στο φαουλ πανω στον Καστιγιο στο πρωτο ημιχρονο εξω απο την περιοχη της ΑΕΚ. Αν θες να βγαλεις τον Πολωνο με δευτερη κιτρινη,ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειχες δωσει και στον αεκτζη κιτρινη σε αναλογο μαρκαρισμα πανω στον Νερι στο α' μερος..
Οσον αφορα τα 'πεναλτυ' που ζητησαν οι φιλοι μας..ΜΟΝΟ του Σεζαρ μπορει να θεωρηθει υποπτη φαση και μπορει καλλιστα να δωθει..Ομως ο Καμπανταης απλωνει πρωτα το χερακι του και ο δικος μας αντι να τον αφησει να κολλησει στις διαφημιστικες πινακιδες,τον σπρωχνει βλακωδως..Εντυπωση παντως μου εκανε οτι ο παικτης της ΑΕΚ δεν διαμαρτυρηθηκε,ομπως δεν ειπε τιποτα και στο πρωτο 'πεναλτυ', οπου ο Σεζαρ αλλαζει την πορεια της μπαλας..Αυτο του Στολτιδη πανω στον Λυμπε μονο αστειο μπορει να χαρακτηριστει κατα τη γνωμη μου...
Και οι 2 ομαδες πηραν τα σφυριγματα στο κεντρο,ειδα εναν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Τοροσιδη,εναν πολυ καλο Τζολε μεχρι το τελος και γενικα εναν καλο Ολυμπιακο,που κατα διαστηματα επαιξε ΜΠΑΛΑ..
Τα φιλαρακια μας πρεπει να ειναι χαρουμενα γιατι γι'αυτους τα Χριστουγεννα συνεχιζονται και τα δωρα τους τα εκανε ο Νικοπολιδης,ο Μιχαλης και ο Τοροσιδης,ο οποιος αν τους ειχε δικασει στο 5ο λεπτο,ο πινακας παλι θα εγραφε 5 παικτες του Ολυμπιακου,αλλα θα ηταν λιγο μονοπατα προς την μερια του φιλοξενουμενου..
Παιδες αφηστε την πιπιλα,μια χαρα ματσακι ηταν,ειχε τις κοντρες,ειχε τους βουτηχτες,ειχε τις φασεις,ειχε απ'ολα,ειχε και το ΚΟΣΜΟ ΔΙΝΕΙΣ,ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ;;;; προς τον προεδρο της ΑΕΚ..Ειχε και το ΚΟΙΤΑΞΑΜΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ του προφεσορ Φερερ...
Οποτε καλο θα ηταν οι εφημεριδες να μην φτιαχνουν κλιμα και ταιζουν τον κοσμο..Την επομενη του αποκλεισμου μας απο τον ΠΑΣ βγηκαν οι κιτρινες και εγραφαν ΜΠΡΙΑΚΟ ΠΡΟΣΕΧΕ κτλ..Ειναι δυνατον ο αεκτζης να παει στο ΟΑΚΑ και να μην γιουχαρει ακομα και στο σφυριγμα της σεντρας;;;;;;;
Αυτα ηθελα,δεν κρινω τις αποψεις κανενος,απλα παραθετω τις δικες μου..
Ευχομαι να τελειωσει καλα αυτη η χρονια και το καλοκαιρι να γινουν αυτα που πρεπει και αυτα που περιμενουμε ΟΛΟΙ οι γαυροι και εδω θα ειμαστε να ξαναγκρινιαζουμε!!!

:beer: :biglol: :bravo: :bigsmile: :biglol:

Kobe
05-02-07, 20:24
Πήγα να γράψω πριν αλλά πλάκωσαν κάτι φίλοι ότι εκτός από το σύνθημα που αναφέρει ο sioko,ΚΟΣΜΟ ΔΙΝΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ,φώναζαν επίσης και το αμίμητο:
ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΑΜΠΡΑΜΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΤΡΕΜΕΙ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΕΜΗ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΕΜΗ.Στο 2-3 αυτά-μόλις ισοφάρισε η ΑΕΚ βέβαια έφταιγε η διατησία ΠΑΛΙ.

Ο ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΤΑΝ ΣΤΑ 16 ΠΕΝΑΛΤΙ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ;;;

Οεο.Καραμελίτσες υπάρχουν πολλές-πρωταθλητής ένας...

g7
06-02-07, 02:28
Kobe (http://www.inout.gr/member.php?u=5671): Οεο.Καραμελίτσες υπάρχουν πολλές-πρωταθλητής ένας...

sostossssssssssssssss:bravo::bravo::bravo::biglol: :biglol::biglol::bigsmile::bigsmile:kai enoite monimos protathlitis:bigsmile:ego leo na mas to dinoyn ton titlo kathe xrono me ti enarksi tis sezon min perimenoume ton maio kathe fora :emot93:

:emot154:

kyrAndreas
06-02-07, 10:26
Αν το δεις αυστηρά, εγώ νομίζω ότι τα 2 επίμαχα πέναλτι έπρεπε να δωθούν αλλά εξίσου έπρεπε να δωθούν και ένα σωρό άλλες κάρτες που δε δώθηκαν και σίγουρα ήταν και λανθασμένη η δεύτερη κίτρινη του Ζεβλάκωφ (στο διαχειρισμό των καρτών πάντως βρίσκω πολύ περισσότερο άκυρο τον διαιτητή στις αποφάσεις του). Και αν είχε γίνει σωστή δουλειά με τις κάρτες, τώρα μπορεί να μη μιλάγαμε καν για πέναλτι και άλλα τέτοια, αλλά βέβαια λέω "ΑΝ" και κανείς δεν ξέρει.

Με λίγα λόγια έγιναν αρκετά λαθάκια κατά τη γνώμη μου και μάλλον καλώς ο διατητής πήρε το 5, το πολύ πολύ να του άξιζε ένα 6.

siokogol
06-02-07, 12:51
Ο ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΤΑΝ ΣΤΑ 16 ΠΕΝΑΛΤΙ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ;;;

Μηπως ονειρευεται Πειραια και Καραισκακη;;;:bigthinki :bigthinki

Kobe
06-02-07, 13:40
Δεν τον ονειρευόμαστε εμείς όμως ;)
Μήπως επειδή αν διαμαρτυρόταν κιόλας φοβόταν ότι θα φάει κίτρινη για θέατρο;;

siokogol
06-02-07, 15:50
Μηπως ουτε ο ιδιος δεν πιστευε για το τι απιθανες βουτιες ειναι ικανος να κανει!!:biglol: :biglol: Καμια φορα μενουμε αφωνοι και ανικανοι μπροστα στις ικανοτητες μας!!:biglol: :biglol:

Mike
06-02-07, 15:58
η αλήθεια είναι πως έπεσε πολύ βούτα :p

offtopic:
είδα το Δομάζο (αν θυμάμαι καλά αυτός πρέπει να ήταν) και έλεγε πως τα τελευταία χρόνια ο ΟΣΦΠ έχει πάρει τα πρωταθλήματα με τους διαιτητές!
Τη θέση μου σε αυτό το ζήτημα την ξέρετε!
Αλλά δεν εξοργίστηκα για τον ΟΣΦΠ αλλά για τον Δομάζο
ΚΑΛΑ ΡΕ, ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?
Πιστεύω πως ο ΠΑΟ κάθε χρονιά στα ίσα παίζει τον ΟΣΦΠ! και από το τελικό αποτέλεσμα φαίνεται ποιος είναι καλύτερος! Και μη μου πείτε πως δεν παίζουν στα ίσα! για θυμηθείτε (όπως έχει πει και ο σπύρος πόσα πεναλτυ πήρε φέτος ο αξιαγάπητος ΠΑΟ)
2 έχει πάρει μόνο με τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα! Φανταστείτε!
Ακούς εκεί... ωραίο είναι τελικά να βγάζουμε την ωρά μας από έξω!

siokogol
06-02-07, 16:06
Ετσι ειναι αυτα..Αλλοι με τη διαιτησια παιρνουν πρωταθληματα και αλλοι με τη διαιτησια βγαινουν Champions Leuague και UEFA...
Π....να ζωη...:bcrying: :bcrying:

Kobe
06-02-07, 16:13
Ανακοίνωση
06/02/2007 15:17

Κλειστό συμβόλαιο διάρκειας 2,5 ετών με την ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ υπέγραψε σήμερα, μετά από συνάντηση που είχε με τον Αντιπρόεδρο της ΠΑΕ Γιώργο Λούβαρη, ο προπονητής της ομάδας Τάκης Λεμονής.

Σημείωση:Τάκης Λεμονής λοιπόν και τα μυαλά στα κάγκελα.Εφόσον έγινε μόνιμος από υπηρεσιακός,θα τον στηρίξουμε και ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.Για την Ευρώπη δε ξέρω(έτσι κι αλλιώς για να πάμε εκεί καλά θέλουμε ουσιαστική ενίσχυση),πάντως στην Ελλάδα το έχουμε ξαναδεί το έργο:bigsmile:

siokogol
06-02-07, 16:30
Εγω παντως για τεχν διευθυντη τον κοβω.. η' να παιρνει τη θεση του Σαββα. Δεν νομιζω να τον κρατησει προπονητη,γιατι πολυ απλα δεν κανει για Ευρωπη..Εδω δεν ειναι ικανος να κατεβασει μια ομαδα που να αποκλεισει τον ΠΑΣ,θα αντιμετωπισει και τους Ευρωπαιους;;; Δυσκολο το βλεπω..

Spyrakos
06-02-07, 17:34
Eδω πηγαμε Ευρωπη με τον Ματζουρακη ρε συ, αυτος σε πειραξε? :biglol:

Το θεμα ειναι αλλο: αντε να ψησεις παιχτουρα ξενο να ερθει για να τον κουμανταρει ο Πορτοκαλης... προβλεπω one of the same και του χρονου και (υπο αυτες τις συνθηκες) για παντα. Παραμυθιασμα και κονομα με τα πρωταθληματα (και) λογω ανυπαρξιας αντιπαλων, λουτσο στην Ευρωπη λογω ανυπαρξιας αναλογης ομαδας...

kyrAndreas
06-02-07, 18:13
Καλά που έφυγε και ο Μπάγιεβιτς για να πάρει η ομάδα τα πάνω της και στην Ευρώπη :xaxaxa::xaxaxa::xaxaxa:

kyrAndreas
06-02-07, 18:22
:xaxaxa::xaxaxa::xaxaxa:
http://img211.imageshack.us/img211/6834/lemoniscj8.jpg
:xaxaxa::xaxaxa::xaxaxa:

g7
06-02-07, 19:17
aytos o loyvaris pote tha fygei pia?:bigthinkioso gia ton lemoni den ksero ti na po:bigthinki?tha doume an kai nomizo me 1-2 ites tha ton dioksei

pantos ego thelo na erthi o fergioyson :bigsmile::bigsmile:ki o ronaldinio ginete?:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

siokogol
07-02-07, 01:33
pantos ego thelo na erthi o fergioyson :bigsmile::bigsmile:ki o ronaldinio ginete?:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Τους θελεις μυθιστορημα (σε κολλα) η' θα τους φας εδω; Να βαλω και καμια πατατα να τους συνοδεψεις;; Την μπυρα την κερναω εγω! :beer:

g7
07-02-07, 03:26
eisai kakos:bcrying:giati den me afinis na oneirevomai:emot127:?toso paralogo einai:emot88::emot88:

Kobe
07-02-07, 15:32
Ντέμη άλλαξε στάση-10 χρόνια βαρεθήκαμε την ίδια :biglol:

siokogol
07-02-07, 16:00
Με την αλμυρααααααα:biglol: :biglol: :biglol:

Mike
11-02-07, 19:32
1-0 για τον ΟΣΦΠ με πέναλτι (πιστεύω πως πράγματι ήταν) και κόκκινη στον Αμπάρη!

kyrAndreas
11-02-07, 19:36
To γκολ στο 31ο λεπτό ;)
Στο τέρμα μπήκε με αλλαγή ο Μπαντής στη θέση του Χλωρού να καλύψει το κενό του Αμπάρη που αποβλήθηκε...

edit:
Τέλος 1ου ημιχρόνου: Ολυμπιακός 1-0 Ηρακλής

http://img316.imageshack.us/img316/6116/osfphraklhsiz1.jpg

kyrAndreas
11-02-07, 20:31
2-0 από τον Καστίγιο στο 70'!!!

kyrAndreas
11-02-07, 21:02
Το παιχνίδι έληξε 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού...

Το φιλμ του αγώνα για το 2ο ημίχρονο
http://img162.imageshack.us/img162/5003/osfphraym0.jpg

Kobe
11-02-07, 21:57
Στο ρελαντί που λένε.Ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στο πρωτάθλημα.Μάλιστα καρμπόν πρωτάθλημα με πέρσυ όπου ο Ολυμπιακός είχε ξεφύγει από το Γενάρη 10+ βαθμούς.Ελπίζω φέτος να μη ντυθεί Αι-Βασίλης ανοιξιάτικα και να χαρίζει από δω και από κει βαθμούς!Εξάλλου ο ΟΦΗ έπαθε και έμαθε :biglol:

Αλήθεια πως το εξηγείτε αυτό το φετινό με τον ΟΦΗ;
Έχω τις παρακάτω εκδοχές:
α)Οι παίχτες του ΟΦΗ μπροστά δε ξέρουν τι κάνουν.Προσπαθούν οι πίσω να σώσουν την κατάσταση αλλά μάταια.
β)Ο Παναθηναϊκός είναι ανίκανος να κερδίσει ακόμα και τον Παναθηναϊκό νέων.
γ)Το ματς γίνεται στα ίσια.Έληξε η συνιδιοκτησία,ο Βατσινάς (κατά τα άλλα συμπαθής έμπορος εσωρούχων) έχει τα χρήματα να στηρίξει μια ομάδα Α'Εθνικής και οι δεσμοί με την Παιανία δεν υπάρχουν πια.

Δημοσκόπηση έπρεπε να κάνω,αλλά θα το αποφύγω.

Να πω σοβαρά τώρα ότι ο ΟΦΗ φέτος είναι καλή ομάδα,ο Μάουρερ την έχει δουλέψει καλά την ομάδα και στο Καραϊσκάκη μας δυσκόλεψε αρκετά,ανεξάρτητα από το τελικό σκορ(4-1).Μακάρι να έχει όντως ανεξαρτητοποιηθεί ο ΟΦΗ και να μην είναι τυχαία τα φετινά αποτελέσματα, έχει ανάγκη το πρωτάθλημα από μια ακόμα καλή επαρχιακή ομάδα που θα χτυπάει στα ίσια όλα τα ματς..

siokogol
12-02-07, 00:16
Για μενα παραρτημα ηταν,ειναι και θα ειναι... Ολα τα αλλα ειναι σοκοφρετες..Οσο υπαρχει 'κοινη' πολιτικη μεταγραφων και περιεργοι τραυματισμοι,οι δρομοι των 2 συλλογων συνεχιζονται κολλητα..Και ας βγαινουν τωρα και να λενε οτι με τις 2 φετινες ισοπαλιες ΖΗΤΩ Η ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ!!!
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!

ΥΓ: Επειδη το ονομα δεν ξερω πως γραφεται με λατιν χαρακτηρες,θα το γραψω στα ελληνικα ΟΥΕΛΙΝΓΚΤΟΝ :biglol: :biglol:

g7
12-02-07, 05:19
:biglol::biglol:eksakoloytho na leo :leo na mas to dinoyn ton titlo kathe xrono me ti enarksi tis sezon min perimenoume ton maio kathe fora:bigsmile::bigsmile:

Kobe
13-02-07, 12:28
Αλήθεια μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα που θα βρούμε την ταινία του Νίκου Φώσκολου,Θύρα 7,η Μεγάλη στιγμή του 1983;Ρώτησα σε ένα γειτονικό video-club και μου είπαν ότι δεν κυκλοφορεί σε κάποια επανέκδοση,μου είπε επίσης ότι του την έχουν ζητήσει πολλοί,αλλά στα 3 χρόνια που έχει το video-club δεν την έχει πετύχει ποτέ.Έστειλα μόλις και ένα mail στον Πρωταθλητή,μπας και βρούμε καμιά άκρη.Αν τυχόν και πέσει τίποτα στην αντίληψη σας,μη ξεχάσετε να μου το πείτε ε ;)

kyrAndreas
13-02-07, 12:36
Kobe αν βρω κάτι θα σου πω ;)

siokogol
14-02-07, 23:55
:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

kyrAndreas
15-02-07, 01:19
Καλά αυτού του είδους οι εφημερίδες (και το ΦΩΣ συμπεριλαμβάνω) είναι για γέλια... Μεγάλο θράσος να βάλουν τέτοιο εξώφυλλο... ε ρε χουνέρι που τους βρήκε :xaxaxa:

Mike
15-02-07, 15:12
loool!
Απ'οτι φαίνεται καθώς πήγε να κάνει το βήμα, στραβοπάτησε :P
αλλά έχει δίκιο η εφημερίδα αγαπητοί μπαινοβγαινάκηδες! στην ευρώπη δν υπάρχουν διαιτητές που να ευνοούν την μια ή την άλλη πλευρά!
Για αυτό ακριβώς το λόγο έχασε και η ΑΕΚ :D:D:D
Να δω μετά από αυτό τι άλλο θα φταίξει!
Οι διαιτητές φταίνε, Ο Φερρέρ φταίει, Ο Ντέμης Φταίει, οι παίχτες φταίνε, ο Σορεντίνο που δν βγήκε στο πρώτο γκολ φταίει.........κα :D

siokogol
15-02-07, 16:41
Φταιει και η γατα που δεν εχω..

Mike
15-02-07, 18:53
Και μιας που έβαλε ο siokogol το χθεσινό πρωτοσέλιδο ας βάλω εδώ και το σημερινό πρωτοσέλιδο της εφημερίδας score με bonus την εφημερίδα Αθλητική Ηχώ! Δείτε στη δεύτερη τα λόγια του Παπαδόπουλου: "Δν ξέρουμε μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε! ίσως και τελικό" Αν εννοεί για το uefa τότε ένας από τους δυο μας ζει σε άλλον πλανήτη :D:P

kyrAndreas
16-02-07, 10:03
Θα μας τρελάνουν.... :xaxaxa::xaxaxa::xaxaxa:

Kobe
16-02-07, 12:44
Το είχα δει που έλεγε για τελικό ο Παπαδόπουλος και το είχα τονίσει στον sioko.Δεν κοιτάνε που δε μπορούν να κερδίσουν στο δίτερμα τον ΟΦΗ θέλουν και τελικό UEFA.Μιας και είπα ΟΦΗ διάβασα συνέντευξη του Σηφάκη στο ΦΩΣ,αυτό το παιδί είναι στο σωστό δρόμο..Άμα βρω κάπου στο internet τις δηλώσεις του,θα επιστρέψω να βάλω το link ;)

siokogol
16-02-07, 12:49
Θα το πω και δεν ντρεπομαι: 'κατεβαζω' το β' ημιχρονο του ΠΑΟ με τη ΛΑΝΣ..:bigwow: :bigwing: :bigwow: :bigidiot:

Rambo
17-02-07, 00:18
Προβάρει την φανέλα του βασικού ο Φέλιξ Μπόρχα, με το δίδυμο Τοροσίδη-Στολτίδη να δεσπόζει στον χώρο της μεσαίας γραμμής. Εξαντλεί τα περιθώρια για να αποφύγει το χειρουργείο ο Μιχάλης Κωνσταντίνου, ο οποίος θα ακολουθήσει άλλες δύο εβδομάδες θεραπεία, χάνοντας έτσι και το μεγάλο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

siokogol
22-02-07, 12:55
Ολα τριγυρω αλλαζουν (βλεπε φορουμ),αλλα ο πρωταθλητης παραμενει ο ιδιος!!

siokogol
24-02-07, 21:19
Κλοτσησε αντιπαλο στη φαση/εκτος φασης/του εριξε μπουνια/αγκωνια/τον φιλησε στο μαγουλο/του εριξε γλωσσοφιλο...Ολα τα ακουσαμε... Ελπιζω να μην δικαιωθουμε στην εφεση και να μην ξαναπαιξει μπαλα αυτο το τσογλανι...ΖΗΤΩ η ελληνικη αθλητικη δικαιοσυνη!!ΖΗΤΩ το εθνος!!:greece: :greece: :greece: :greece:

kyrAndreas
25-02-07, 00:22
siokogol σοβαρέψου...
...νομίζω αυτή τη φορά τα πράγματα είναι πιο σοβαρά και από τότε με τον Παπακαλιάτη και το γλωσσόφιλο! :D
Δε νομίζω να τη γλιτώσει έτσι εύκολα! :xaxaxa:

siokogol
25-02-07, 00:34
Φιλε andrew καρφι δεν μου καιγεται αν τη γλιτωσει η' οχι..Ολοι εδειξαν την εμπαθεια τους και με τετοια μυαλα αλλα 10 χρονια θα κλαινε,θα μουρμουρανε,θα πετανε γιαουρτια και καθε χρονο θα εχουν 'νεα ομαδα' οπως λενε..

kyrAndreas
25-02-07, 00:49
αστειευόμουν φυσικά αν δεν το κατάλαβες για το αν θα τη γλιτώσει... είναι τόσα και τόσα που γίνονται στην Ελλάδα μας που δεν ξέρω με τι να πρωτογελάσω. Ακόμα και στα αθλητικά να επικεντρωθώ, με τις εφημερίδες που βλέπω καθημερινά πέφτει τρελό γέλιο... τα σπάνε!!!! :D

siokogol
25-02-07, 01:26
:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

Κι εγω αστειευομαι φιλε..ουτως η' αλλως δεν βγαζεις ακρη με δαυτους!!
Αλλα οι εφημεριδες ειναι ολα τα λεφτα ..Αραγε αξιζει να κρατα κανεις αρχειο και στο τελος καθε χρονιας να βγαζει ενα πολυσελιδο;;;:bigthinki :bigthinki

kyrAndreas
04-03-07, 13:35
Κατάρα... Δεν το είχα σίγουρο ότι θα ήμουν Πειραιά αυτό το Σ/Κ και έμαθα μόλις χθες ότι θα μπορούσα να έχω 2-3 θέσεις στο Καραϊσκάκη από εισιτήρια διαρκείας ενός γνωστού... :(
Χθες φυσικά τα είχε ήδη δώσει σε κάποιον άλλο τα εισιτήρια.
Επιφυλάσσομαι για το μέλλον πάντως τώρα που το ξέρω ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα!!!!! :) :bcool:

Άντε και καλό ντέρμπι να έχουμε!

redhell
04-03-07, 20:55
Η ευρυπρωκτίαση σε όλο το της το μεγαλείο. Περαστικά μας...

Mike
04-03-07, 21:00
δν θέλω να σχολιάσω το ματς, δν με ενδιαφέρει άλλωστε! Εμένα με ενδιαφέρει όμως το τι θα γίνει με τα επεισόδια! Ναι, αυτά για το τέλος του αγώνα λέω, που έπεφταν οι φωτοβολίδες βροχη! Θα τιμωρηθεί άραγε η ομάδα του Σωκράτη? και αν τιμωρηθεί, η τιμωρία θα είναι αυτή που θα έπεφτε σε άλλη "μικρότερη" ομάδα? Δε θα ευχαριστηθώ αν πέσει τιμωρία γιατί μου αρέσει να βλέπω γεμάτα τα γήπεδα, αλλά δν μπορώ να υπάρχουν διακρίσεις. και δν θα αντέξω πάλι σχόλια του τύπου πάνε πες τπτ και για τον ΠΑΟ, ή "μόνο εμάς βλέπεις", ή πάνε γράψε τπτ στο thread του ΠΑΟΚ. Γκέγκε? άντε γιατί το να κατηγορούμε άλλους φιλάθλους είναι εύκολο, τον εαυτό μας όμως όχι

redhell
04-03-07, 21:05
Μαλλον δεν βλέπεις συχνά μπάλα. Πέσανε μερικές φωτοβολίδες πρώτη φορά είναι? Δεν ρίξανε μολότωφ. Σιγά το πράγμα. Δεκαετία του 80 (επειδή λες ότι δεν πάει ο κόσμος στο γήπεδο) που τα γήπεδα ήταν ολα FULL, οι φωτοβολίδες μεσα στον αγωνιστικό χώρο ήταν το στανταρ, όχι η εξαίρεση όπως είναι τώρα...

Αντε να φάει μια αγωνιστική το πολύ. Αλλά επειδή φέτος ο Ολυμπιακός δεν είναι υπότροπος, θα τη γλιτώσει με κάνα πρόστιμο.

Mike
04-03-07, 21:12
Μαλλον δεν βλέπεις συχνά μπάλα. Πέσανε μερικές φωτοβολίδες πρώτη φορά είναι? Δεν ρίξανε μολότωφ.Σιγά το πράγμα.
loooooooool! καλά αυτό το πιστεύεις και το λες τώρα? ε νταξ μωρέ καμια ντουζίνα πέσανε μόνο! αφού δν κάναν τον τερματοφύλακα του ΠΑΟ ακόμη πιο μαύρο είμαστε καλυμένοι! έχεις δίκιο ρε φίλε! μπράβο...πολύ λογική σκέψη αυτή. καλά το "δν βλέπεις συχνά μπάλα" το αφήνω να περάσει έτσι! δν σε ξέρω δν με ξέρεις, είσαι εδώ με 3 ποστ και έβγαλες συμπέρασμα κατευθείαν για μένα! congratulations! να μου συστήσεις τη μέθοδό σου ;)
Δεκαετία του 80 (επειδή λες ότι δεν πάει ο κόσμος στο γήπεδο) που τα γήπεδα ήταν ολα FULL, οι φωτοβολίδες μεσα στον αγωνιστικό χώρο ήταν το στανταρ, όχι η εξαίρεση όπως είναι τώρα...
είναι τα επεισόδια στο γήπεδο εξαίρεση στη σημερινή εποχή? μήπως δν βλέπεις εσύ πολλούς αγώνες?
Αντε να φάει μια αγωνιστική το πολύ. Αλλά επειδή φέτος ο Ολυμπιακός δεν είναι υπότροπος, θα τη γλιτώσει με κάνα πρόστιμο.
ε ναι μωρέ! αυτό λέω! ΟΣΦΠ είναι αυτός! εε θα φάμε τα έσοδα του Σωκράτη που βγάζει σε μια ώρα...και λιγότερα μη σου πω... για να ήταν κανείς Ιωνικός τώρα....Τσεκούρι λέμεεε

Κρίμαι redhell...δν περίμενα τέτοιο σχόλιο! δλδ είναι σαν να λέμε: ειναι καθαρό το ελληνικό ποδόσφαιρο! δν υπάρχει βία ρε συ σήμερα!

Μήπως βλέπουμε ό,τι μας συμφέρει? μήπως λέω??

redhell
04-03-07, 21:25
Μια εκτίμιση έκανα βάση αυτών που διάβασα, anyway.

Δεν είναι επεισόδια για μένα οι φωτοβολίδες στον αγωνιστικό χώρο. Αυτά είναι κλασσικό κομμάτι του ποδοσφαίρου. Επεισοδια είναι να πέφτει ξύλο στην εξέδρα μεταξύ οπαδών πχ, να καταστρέφεται δημόσια περιουσία κλπ. στα οποία είμαι , βέβαια, εντελώς αντίθετος. Οχι μερικές φωτοβολίδες... Στο κάτω κάτω κάνουν και ωραία ατμόσφαιρα... Δεν μπορώ να φανταστώ ντέρμπυ χωρίς αυτές.

Το ότι είσαι αντικοκκαλικός φαίνεται, δεν χρειάζεται να το επιβεβαιώνεις. Έχεις δίκιο όμως ότι οι μεγάλες ομάδες έχουν άλλη αντιμετώπιση σε σχέση με τους μικρούς. Δυστυχώς έτσι γίνεται παντού στον κόσμο...

Mike
04-03-07, 21:36
ξέρεις τι ζηλεύω? την Αγγλία, την Ισπανία κτλ! ξέρω όμως πως για να γίνουν αρνάκια στην αγγλία προηγήθηκαν πολύ αυστηρά μέτρα! πραγματικά αν γινόταν έτσι η Ελλάδα δν θα ξαναμιλούσα ποτέ. κοίτα! και εμένα μου αρέσουν οι φωτοβολίδες. αλλά όχι μέσα στο γήπεδο ρε παιδιά! όχι μέσα στη μεγάλη περιοχή. και οι ποδοσφαιριστές άνθρωποι είναι, έχουν και δικές τους οικογένειες! ας έρθουμε λίγο στη θέση τους! πριν ανάψουμε τη φωτοβολίδα ας σκεφτούμε τι θα κάνουμε με αυτήν μετά;)

g7
04-03-07, 22:20
giati na timorithoyme vre mike?ti egine?opos lei ki o redhell ta kapnoga einai anapospasto komati ton gipedon kai dimioyrgoyn ki orea atmosfera:biglol:.Ego omos na rotiso to allo giati ekini tin ora isos den to katalava o kasnaferis kratise i den kratise tis kathisteriseis?giati ego nomizo oti me to poy mpike to gol toy pao sfirikse tin liksi,eno eprepe na kratisei 2-3 lepta kathisteriseis:bigthinki?

Mike
04-03-07, 22:33
giati na timorithoyme vre mike?ti egine?opos lei ki o redhell ta kapnoga einai anapospasto komati ton gipedon kai dimioyrgoyn ki orea atmosfera:biglol:.Ego omos na rotiso to allo giati ekini tin ora isos den to katalava o kasnaferis kratise i den kratise tis kathisteriseis?giati ego nomizo oti me to poy mpike to gol toy pao sfirikse tin liksi,eno eprepe na kratisei 2-3 lepta kathisteriseis:bigthinki?
g7 να λέτε ευχαριστώ που κράτησε ο Γιωργάκης μόνο 3,30 λεπτά και όχι 4! γιατί αν κρατούσε 4 η τιμωρία μου φαινόταν θα μεγάλωνε (αν δωθεί τελικά)! Και όχι, τα καπνογονα κτλ δν είναι αναπόσπαστο κομμάτι των γηπέδων! ή καλύτερα, τα καπνογόνα στο γρασίδι! δλδ εσείς όταν βλέπετε αγγλικό πρωτάθλημα ή champion's league ξενερώνετε ? δν το πιστεύω!

g7
04-03-07, 23:15
giati se posa gipeda ekso petane kapnogona ?se para polla!!!oso gia tin agglia tha protimoysa ton kanape toy spitioy moy!!!poy einai to idio!!!:biglol:.telios kseneroma:bigwing:

Mike
04-03-07, 23:20
giati se posa gipeda ekso petane kapnogona ?se para polla!!!oso gia tin agglia tha protimoysa ton kanape toy spitioy moy!!!poy einai to idio!!!:biglol:.telios kseneroma:bigwing:
τώρα όμως δυστυχώς ξενέρωσα και εγώ! γιατί για μια ακόμη φορά φάνηκε πως ο Έλληνας θεωρεί το ποδόσφαιρο συνώνυμο με το επεισόδια! και φάνηκε πως δν ξέρουν οι περισσότεροι τι σημαίνει το θέαμα και η ποιότητα! γιατί στην Αγγλία υπάρχει και ποιότητα και θέαμα ΚΑΙ ασφάλεια μέσα στο γήπεδο πλέον! Επίσης βλέπω πως κανείς σας δν μίλησε για το πέναλτυ που έκανε η μπολντόζα, ο Ανατολάκης, πάνω στον Παπαδόπουλο! αλλά για τα πέναλτυ που παίρνει ο ΠΑΟ (και συμφωνω με αυτό) είχατε να λέτε! μηπως δν ήταν πέναλτυ? μήπως ακούμπησε μπάλα? όχι φυσικα! μόνο πόδι. Λοιπόν?

kyrAndreas
04-03-07, 23:41
ήταν ακούσιο (το πόδι) Mike... το είδε όλη η Ελλάδα!
Μα τι θες να σου πούμε; Δεν καταλαβαίνω...

Mike
04-03-07, 23:46
andrew, πλάκα ΜΕ (να το πω όπως στη Σαλλονίκη δλδ) κάνεις ε? Ήταν ακούσιο? Ο Παπ τον άδειασε με την μία και η μπολντόζα σας τον γκρέμισε από πίσω με το γόνατό του χτυπώντας τον στο αριστερό πόδι και μάλιστα χωρίς να βρει ΚΑΘΟΛΟΥ μπάλα! αν δεις την κίνηση του Ανατολάκη μονο ακούσια που δν ήταν.

Btw, λίγο offtopic αλλά επιβεβαιώνονται τα λεγόμενά μου για τον Παπαδόπουλο του Άρη! Πάλι κόκκινη πήρε εχθές! lol

kyrAndreas
04-03-07, 23:51
Δε σε καταλαβαίνω Mike... :D
θα στα ξαναπώ:

Kobe
05-03-07, 00:35
1)Για το ματς δεν έχω να σχολιάσω πολλά.Είδαμε ένα μονόπλευρο παιχνίδι,ο Ολυμπιακός έχασε μεγάλες ευκαιρίες,ο Παναθηναϊκός ακολούθησε τακτική Προοδευτικής+Χαλκηδόνας μαζί και δικαιώθηκε.Μπράβο σας για τη νίκη,είχατε καιρό να κερδίσετε στο σπίτι μας (10 χρονών ήμουν στην προηγούμενη ήττα) και αξίζετε να το χαρείτε.
2)Για τα επεισόδια(μιας και έχω βαρεθεί να βλέπω τα ίδια και τα ίδια)
Σήμερα έπεσαν στο γήπεδο:
α)Φωτοβολίδες,άλλες με το χέρι άλλες με πιστόλια(όταν πρωτομπήκε ο Εμπέντε στο γήπεδο για ζέσταμα,οι φωτοβολίδες έφταναν από την 7 μέχρι το κέντρο του γηπέδου)
β)Μπόλικες κροτίδες
γ)Αυτά τα καπνογόνα με τον κόκκινο αποπνικτικό καπνό.
δ)Πολλά κιλά καρότα.Μιλάμε μάλλον αν πάτε αυτή τη βδομάδα λαϊκή στον Πειραιά δε θα βρείτε ούτε για δείγμα καρότο.
ε)Ένας λαγός με πράσινο κασκόλ και μια πιπίλα σε μεγάλο μέγεθος(τα μόνα που θεωρώ αποδεκτά υπό μορφήν αστεϊσμού,αν και το άμοιρο ζωάκι δεν φταίει τίποτα)
Άκουσα:
Υβριστικά συνθήματα εναντίον του μικρού του Παναθηναϊκού.Δε με πείραξε καθόλου το:Είσαι Νινί ακόμα,είσαι Νινί ακόμα,πάρε του Νέρι μπλα μπλα(ας μην το τελειώσω).Αλλά αυτό το "δε θα γίνεις Έλληνας ποτέ,Αλβανέ,Αλβανέ με έκανε να ντραπώ.Όπως επίσης και το Βού-βού-βούλγαρε στον Σαλπιγγίδη.
Είδα:
α)Επεισόδια στην έναρξη του Β' ημιχρόνου στο απέναντι πέταλο,όταν σύννεφο καπνού σκέπασε το Καραϊσκάκη και οδήγησε στη διακοπή του ματς.Ολυμπιακοί μεταξύ τους έπαιζαν μπουνιές και το απέναντι πέταλο φώναζε:Βγάλτε έξω τους μ@λ@κες καθώς και Είστε Μ@λ@κες οεο είστε μ@λ@κες
β)Μόλις έβαλε γκολ ο Παναθηναϊκός,νομίζω είδατε τι έπεσε στο γήπεδο.Ως αποτέλεσμα,ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα χωρίς να παιχτεί λεπτό καθυστερήσεων.Δεν πιστεύω ότι θα ισοφαρίζαμε σε εκείνο το σημείο,αλλά για ποιο λόγο να μη μπορέσει καν να προσπαθήσει η ομάδα;Μου θύμισε Τούμπα το σημερινό.Κάποιοι από την κερκίδα που ήμουν (Θύρα 10) βλέποντας όλα αυτά που έπεφταν στο γήπεδο,φώναξαν ένα παρατεταμένο Εεεεεεε.Ως απάντηση ήρθαν δεκάδες μούντζες και μπινελίκια από τη μεριά των οργανωμένων...

ΩΣ ΠΟΤΕ;

Δε θα κρίνω ότι το μεγαλύτερο μέρος του γηπέδου γιούχαρε μια ομάδα που πραγματικά είχε εξαφανίσει τον Παναθηναϊκό,απλά επειδή έχασε.Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα.Τα πάντα να κρίνονται από το αποτέλεσμα.Αν έμπαινε η τριπλή ευκαιρία,μάλλον οι περισσότεροι από μας θα μιλούσαν για τσόντα,μονότερμα και άλλα.Τώρα τι άλλαξε;Ωραία χάσαμε.Και;
Τελικά γιατί πάμε στο γήπεδο;;Μόνο για να πανηγυρίσουμε τη νίκη;Εγώ ελάχιστες φορές τα τελευταία χρόνια θυμάμαι τον κόσμο να στηρίζει την ομάδα όταν στραβώνει ένα ματς.Και είμαι μέσα στο Καραϊσκάκη αρκετά συχνά υπόψην..Η εύκολη λύση πάντα.Γιούχα.Ωραίος κόσμος...Αυτός είναι ο λαός του Ολυμπιακού;

Και ξαναρωτάω για τα προηγούμενα: ΩΣ ΠΟΤΕ;

redhell
05-03-07, 00:53
Ως ... πάντα Γιάννη...
Ο Ολυμπιακός είναι καταδικασμένος να κερδίζει.

BTW Ωραίο post...

Kobe
05-03-07, 01:05
Πραγματικά στεναχωρέθηκα Μπάμπη σήμερα και όχι επειδή χάσαμε.Το πρωτάθλημα θα θυμόμαστε του χρόνου και αυτό θα το πάρουμε εμείς.Αλλά αυτά πλέον που γίνονται,για μένα τουλάχιστον, είναι αηδιαστικά.Ας γίνει κάτι επιτέλους,δεν πάει άλλο...

g7
05-03-07, 01:06
mike,mike,mike vre sy pos soy exei kolisei tora oti anavontas kapnogono simainei epeisodeia?Symfono os pros tin piotita alla to na pigeno sto gipedo kai na einai san na pigeno sto cinema den moy aresei tin na to kano na min mporo na anapso 1 kapnogo?Den einai kako ayto.des ti orea giortini atmosfera :

10229

10230

10231

10232

kai kapies foto apo ksena gipeda poy eki den anavoyn oyte ena kapnogono:biglol:

10234

10235

10236

10237

10238

10233

pantos to protimo to kapnogono apo to na vlepo toys gymnoys opos kanoy oi aggloi :biglol:

kobe oyte emena moy arese to telefteo synthima,oso gia toys tsakomoys afoy ksereis exoyme kai toys ilithioys poy kathe fora tsakonontai gia gelioys logoys :biglol:

afoy vre paidia pantoy ta idio ginontai :bigwing:

Kobe
05-03-07, 01:12
Το ότι γίνονται παντού τα ίδια,δε δικαιολογεί το σημερινό g7.Παντού γίνονται δολοφονίες,ας γίνουν και στα γήπεδα μέσα.Είναι το επόμενο βήμα.:bigwing:

Τα λέω σήμερα αυτά και σε σας που ξέρετε πόσο Ολυμπιακός είμαι νομίζω.

paulito7
05-03-07, 04:26
Kobe exeis apolyto dikio sayta pou les!

ton thrylo ton leronoun kapoioi typoi san aytous pou petoun tis fotovolides!

oso gia to mats, tha klepso ataka vazelou: i mpala einai ekdidomeni gyni!

2 fores tin akoumpisan prasina podia meta to kentro.........

btw: nai epestrepsa....

Basilius
05-03-07, 05:33
παιδιά σόρρυ για την παρέμβαση στη γωνιά του Ολυμπιακού αν και βάζελος , αλλά μόλις γράφτηκα μετά από ενημερωτικό μήνυμα στο BW-GT και έψαχνα μια συζήτηση σχετική με το ντέρμπι..δεν έχω πρόθεση ούτε να θίξω κανέναν ούτε να πυροδοτήσω καμία κατάσταση..

σχετικά με το παιχνίδι , ναι μεν την μεγάλη πρωτοβουλία των κινήσεων την είχε ο Ολυμπιακός , χωρίς όμως να είναι διαίτερα απειλητικός , εκτός 3 καλών ευκαιριών και ελαχίστων ακόμα μικρότερης όμως σπουδαιότητας..για αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί κατόρθωμα για τον Παναθηναϊκό η διαφύλαξη του μηδενικού παθητικού στο εν λόγω παιχνίδι..το γκολ δεν ήταν κατά ένα μέρος δώρο του Ολυμπιακού {του Ανατωλάκη μου φαίνεται? ή του Σέζαρ? - δεν πρόσεξα καλά} και από την άλλη τσαμπουκάς του Σαλπιγγίδη..

τώρα σχετικά με το θέμα της ακούσιας επαφής του Ανατωλάκη με τον Παπαδόπουλο , να διευκρινίσω ότι δεν παίζει ρόλο η εκουσιότητα στον καταλογισμό του φάουλ , παρά μόνο στην επιπλέον τιμωρία του παίκτη με κάρτα ή όχι..με λίγα λόγια εφόσον κλάδεψε τον αντίπαλο , έστω και ακούσια , πρέπει να δοθεί φάουλ , όχι όμως κάρτ..αυτό άλλωστε έγινε και με τον Βύντρα στο Λανς που δεν ήθελε μεν , αλλά κλάδεψε τον Γάλλο , όπως είχε κάνει και ο Κωνσταντίνου στον Βενετίδη χρόνια πριν σε άλλο μεταξύ μας παιχνίδι...να διευκριίσω ότι εγώ ο ίδιος δεν είδα την φάση όπως θα ήθελα επειδή στην καφετέρια όπου ήμουν δεν υπήρχε ήχος {ήμαρτον} προκειμένου να ακούσω όλους τους ήχους της φάσης , όπως επίσης υπήρχαν και οι ενοχλητικοί των καφετεριών που βολτάρουν και σηκώνονται συνεχώς ενοχλώντας σχεδόν εσκεμμένα αυτούς που παρακολουθούν ποδόσφαιρο..

αναφορικά με το αν οι φωτοβολίδες και τα καπνογόνα συνιστούν επεισόδιο , κατά την άποψή μου συνιστούν...και αν όχι τόσο στην εξέδρα {αν και ενοχλεί πολλούς οι οποίοι θέλουν να δουν μπάλα και δεν μπορούν λόγω του καπνογόνου , όπως και δημιουργεί μικροπροβλήματα δύσπνοιας και δακρύων} , σίγουρα πρέπει να μην συμβαίνουν στον αγωνιστικό χώρο..οι ποδοσφαιριστές δεν είναι κομμάντο που πρέπει να ανταπεξέρχονται σε οποιεσδήποτε συνθήκες, ούτε φαντάζει καλή η λύση να τους εξοπλίζουμε με μάσκες προκειμένου να παίζουν ανεπηρέαστοι το παιχνίδι τους..επίσης δεν έχω καταλάβει τι παραπάνω μπορεί να μας προσφέρει ένα καπνογόνο στην ατμόσφαιρα που μπορούμε να δημιουργήσουμε και μόνο με τη φωνή μας..

τώρα για τον Παναθηναϊκό αυτή η νίκη είναι καθαρά θέμα γοήτρου , ότι αφού νικήσαμε και τις 2 φορές φέτος τον πρωταθλητή , αν ήμασταν πιο προσεκτικοί {σοβαροί θα ήταν πιο σωστό} θα μπορούσαμε να πάρουμε το πρωτάθλημα..όμως δεν πρέπει να θεωρήσουμε αυτή τη νίκη αφορμή για διαμαρτυρία του στυλ ¨αυτός είναι ο άξιος πρωταθλητής ? κλπ.΄..2οι ήμαστε επειδή δεν έχουμε ομάδα..και η απογοήτευση είναι ακόμη μεγαλύτερη επειδή και οι πρώτοι είναι εξίσου άθλιοι ως ομάδα..αυτό που πρέπει να γίνει είναι να κοιτάξουμε τον εαυτό μας και το πως θα γίνουμε εμείς καλύτεροι και να κερδίσουμε πρωτάθλημα που πραγματικά να αξίζουμε..

ευχαριστώ για τον χώρο που μου προσφέρατε στη συζήτησή σας..καλώς σας βρήκα..

καληνύχτα

Basilius
05-03-07, 05:36
παρεπιπτόντως , ευτυχώς που κατάφερα τελικά και βρήκα τον τρόπο να καταχωρήσω μήνυμά μου , διότι έκανα 2 προηγούμενες ανεπιτυχείς απόπειρες , οπότε το κοντέρ έγραψε 3 συνολικά απόπειρες σύνταξης μακροσκελούς κειμένου , από τις οποίες οι 2 πήγαν χαμένες..

καληνύχτα και πάλι..

Kobe
05-03-07, 11:01
Καλώς τον Basilius.Δεν πυροδότησες το κλίμα,μια χαρά ήταν το post σου,don't worry.Εγώ έκανα πιο επιθετικό post,όχι για το ματς,αλλά για τη συμπεριφορά των οπαδών του Ολυμπιακού που έχουν καταντήσει να κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό στην ομάδα..
Για το πέναλτι,νομίζω όλοι είδαμε ότι υπήρχε επαφή,αλλά αυτός ο Παπαδόπουλος ..πέφτει πριν το σκεφτεί ότι θα πέσει!Μικρή σημασία είχε όμως το χτεσινό,αφού το βάλατε και κερδίσατε.
Για τον Ολυμπιακό να πω ότι ελπίζω του χρόνου η ομάδα να είναι όσο δυνατή ήταν παλιότερα.Έχουμε αποδυναμωθεί,ευτυχώς έγινε η κίνηση του Τοροσίδη που είναι μια καλή αρχή.
Για του χρόνου θέλουμε από εντεκαδάτους 1 σέντερ μπάκ,1 αμυντικό χαφ,1 επιθετικό γκολτζή και βλέπουμε..Ας ελπίσουμε να μη λέμε τα ίδια και του χρόνου τέτοιο καιρό..

@Basilius:υπάρχει και το Panathinaikos corner (http://www.inout.gr/showthread.php?t=5870&page=34&highlight=Panathinaikos),μπες και εκεί μπας και το ζωντανέψετε,είναι εξαφανισμένοι οι ομοϊδεάτες σου ;)

Kobe
05-03-07, 13:51
Μας χρύσωσε το χάπι ο Μπενίτεθ σήμερα :
"Η σημερινή ομάδα, που πλέον μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι είναι δική μου, θεωρώ ότι είναι καλύτερη από αυτή του 2005. Τότε στο Τσάμπιονς Λιγκ ήμασταν εντυπωσιακοί. Ήταν πολύ δύσκολο να παίζεις απέναντι στον Ολυμπιακό, τη Λεβερκούζεν, τη Γιουβέντους και την Τσέλσι. Αυτές οι ομάδες ήταν κορυφαίες. Πολλοί είπαν ότι ήμασταν τυχεροί αλλά η τύχη μπορεί να σε ευνοήσει σε 2 ματς, όχι σε μια ολόκληρη σειρά αγώνων".

Πες τα φίλε μου Ράφα,πες τα::bigsmile:

Kobe
05-03-07, 13:58
Ευχαριστήρια επιστολή στη διοίκηση της ΠΑΕ Ολυμπιακός και τον πρόεδρο Σωκράτη Κόκκαλη απέστειλε ο ομόλογός του της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Αργύρης Μήτσου, εκφράζοντας την ευγνωμοσύνη του για την φιλοξενία στο χθεσινό ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η επιστολή (που δημοσιοποιήθηκε από την ΠΑΕ Ολυμπιακός) αναφέρει:

«Κύριε Πρόεδρε,

Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα για την άψογη φιλοξενία που έτυχαν τα μέλη της Διοίκησης, το τεχνικό επιτελείο, η ποδοσφαιρική ομάδα και οι προσκεκλημένοι της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. στο γήπεδό σας στον μεταξύ μας αγώνα.

Με εκτίμηση
Αργύρης Μήτσου, Πρόεδρος ΔΣ».

Είδατε τι κάνει μια νίκη;No other comment:bigwing:

Basilius
05-03-07, 14:02
ο ίδιος ο Μπενίτεθ ο οποίος σχετικά με την μεταγραφή του Μπίσκαν είχε πει πως όταν τον είχαν ο Τζέρραρντ εκείνη τη χρονιά αναγκαζόταν να παίζει συνεχώς επειδή δεν ήταν καθόλου άξιος αντικαταστάτης του ο Μπίσκαν , ενώ όταν τον διώξανε και πήραν έναν άλλο είπε πως τώρα πια θα μπορεί να ξεκουράζει τον Τζέρραρντ συχνότερα...

Kobe
05-03-07, 14:20
ο ίδιος ο Μπενίτεθ ο οποίος σχετικά με την μεταγραφή του Μπίσκαν είχε πει πως όταν τον είχαν ο Τζέρραρντ εκείνη τη χρονιά αναγκαζόταν να παίζει συνεχώς επειδή δεν ήταν καθόλου άξιος αντικαταστάτης του ο Μπίσκαν , ενώ όταν τον διώξανε και πήραν έναν άλλο είπε πως τώρα πια θα μπορεί να ξεκουράζει τον Τζέρραρντ συχνότερα...

Και που είχε λάθος;

Mike
05-03-07, 14:32
kobe, απλά σου βγάζω το καπέλο με το παραπάνω μνμ σου! (http://www.inout.gr/showpost.php?p=116038&postcount=1123)
g7, πραγματικά ουδέν σχόλιον! την απάντηση μου θα τη βρεις στο ποστ του kobe! και αυτά που βρήκες στο εξωτερικό, είναι εξαιρεση στον κανόνα αγαπητή μου! εδώ στην Ελλάδα είναι μέσα στο περιεχόμενο του παιχνιδιού! και ξέρεις κάτι? επειδή παίζω (σε μικρή φυσικά) ομάδα δν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση να ανάψει φωτοβολίδα/καπνογόνο/κροτίδα και να πέσει μπρος στα πόδια μου!
Και κάτι ακόμη! Το μνμ του kobe δν μου άρεσε επειδή τα ανέφερε όλα αλλά επειδή τα παραδέχτηκε! αυτό είναι το πιο δύσκολο. Μπράβο ξανά!
exoyme kai toys ilithioys poy kathe fora tsakonontai gia gelioys logoys

το ίδιο συμβαίνει και στην Τούμπα αλλα είδες τι είπε ο kobe? "Μου θύμισε Τούμπα"
afoy vre paidia pantoy ta idio ginontai
και αυτό σε ευχαριστεί εσένα?

Basilius
05-03-07, 14:35
αυτό είναι το πρόβλημα για μερικούς που νόμιζαν ότι ο Μπίσκαν ήταν μεταγραφή παγκοσμίου επιπέδου..το ότι δεν είχε λάθος σε αυτά που έλεγε

g7
05-03-07, 17:17
και αυτό σε ευχαριστεί εσένα?

Kai vevea DEN me euxaristei.aplos leo oti to anama kapnogonoy den shmenei aparetitos ki episodeia!!!ayto thelo na po.aplos to kapnogono einai poli pio akindino apo tin fotovolida me tis opies fotovolides exoyn skotothi kai poli anthropoi.

Mike
05-03-07, 17:18
μα ρε συ g7, δν σχολίασα το άναμα! σχολίασα το πέταγμα των καπνογόνων και ότι @##@ ήταν αυτά μέσα στο γήπεδο, μπροστά στον Εμπεντε!

g7
05-03-07, 17:23
kala vre,poso grigora grafeis:biglol:?kala kala den prolava na to telioso!!!

σχολίασα το πέταγμα των καπνογόνων και ότι @##@ ήταν αυτά μέσα στο γήπεδο, μπροστά στον Εμπεντε!

ok!!Edo symfonoume!!!:bigwing:

Kobe
09-03-07, 02:17
Μια απλή αναφορά στην πορεία των αντιπάλων του Ολυμπιακού στο φετινό Τσουλου για να δούμε τελικά ότι εκτός από ανίκανοι για κάτι καλό στην Ευρώπη (δε μπορούμε να τα φορτώνουμε και όλα στην τύχη) είμαστε και ΑΤΥΧΟΙ:

Βαλένθια στους 8 του Champions League αποκλείοντας την πρωτοπόρο του Ιταλικού πρωταθλήματος Ίντερ
Ρόμα στους 8 του Champions League αποκλείοντας τη πρωτοπόρο του Γαλλικού πρωταθλήματος Λυόν
Σαχτάρ στους 16 του Uefa μέχρι στιγμής με πρώτο αποτέλεσμα 2-2 εκτός έδρας με την πρωτοπόρο του Ισπανικού πρωταθλήματος Σεβίλλη.

No (other) comment!

kyrAndreas
09-03-07, 12:48
Kobe νομίζω είχαμε παρόμοιες ατυχίες πέρυσι ή/και πρόπερσι... ισχύει;
Ειλικρινά δε θυμάμαι... για τσέκαρέ το αν έχεις τα αποτελέσματα!

Spyrakos
09-03-07, 17:25
Στανταρ... καθε φορα τα ιδια, ανεξαρτητα απο το πως δειχνει ενας ομιλος εκ των προτερων (ευκολος/δυσκολος) στο τελος οι ομαδες που ειναι μαζι μας πανε μπροστα, και πολυ μαλιστα. Με τη Λιβερπουλ ηταν το πιο προσφατο, που το πηρε μετα. Τι να πω, μαλλον ειμαστε το γουρι της Ευρωπης. :p

Kobe
09-03-07, 17:35
Ναι andrew πάντα είχαμε τέτοιες ατυχίες...Η Ρεάλ που θυμάμαι τις 2 φορές που κληρωθήκαμε είχε πάρει το Τσουλού (η μία ήταν η χρονιά του 0-0 στο ΟΑΚΑ και του Κρούγκ,και η άλλη του 3-3 του Ζιοβάνι).Μάλιστα πέρσι που κληρωθήκαμε για 3η φορά με τη Ρεάλ τα 10 αυτά χρόνια,ήταν χαρούμενοι οι της Ρεάλ και έλεγαν ακριβώς το παραπάνω.Βάλε και τη Λίβερπουλ,3 ομάδες έχουν πάρει σίγουρα το Τσουλου από τον όμιλο μας.

Kobe
11-03-07, 21:03
Πολύ κράτησε η αμφισβήτηση των πρωτείων μας πάλι φέτος.Ούτε με 10 παίχτες δεν κέρδισαν τον Εργοτέλη σήμερα οι φίλοι μας οι Παναθηναϊκοί,επιβεβαιώνοντας ότι το ματς την προηγούμενη κυριακή το πήραν στην τύχη.Πάλι 2η η ΑΕΚ και αναμένεται μάχη για τη 2η θέση.

Εμείς θέλουμε πλέον 4 βαθμούς ;)

Mike
13-03-07, 18:14
επαναφέρω το θέμα της ποινής που έλεγα για το ματς με τον ΠΑΟ:
24η αγωνιστική:
ΠΑΕ Ολυμπιακός: Για την συμπεριφορά των φιλάθλων της καθώς επίσης και για υβριστικά συνθήματα των φιλάθλων της: Είκοσι χιλιάδες ευρώ
Καταξοδευτηκε η ομάδα πάλι! και ρωτώ! αν τραυματιζόταν παίκτης? πάλι το ίδιο θα έμενε! καλα για να μείνει το γήπεδο άδειο δν το συζητώ :P

btw ρε σεις με ποιον παίζατε 23η αγωνιστική?:S γιατί βλέπω πως και εκεί φάγατε ποινή 2000 ευρώ:S

ζ) ΠΑΕ Ολυμπιακός: Για την συμπεριφορά των φιλάθλων της: Δύο χιλιάδες ευρώ

Kobe
13-03-07, 20:00
Φέτος Mike δεν υπάρχει ποινή κεκλεισμένων των θυρών.Το έχουν ρίξει στα πρόστιμα..

Mike
13-03-07, 21:28
ερώτηση προς ενημερωμένους Ολυμπιακτσήδες:P:
Αληθεύει ότι ο Κόκκαλης δίνει 5.000.000 ευρά για τον Ντουντού ή πάλι @##& γράφουν οι εφημερίδες?

xekaltsotos
13-03-07, 21:37
Mike, απαντάει ο "θείος" στην ερώτηση σου.

http://youtube.com/watch?v=Tg0uTwveDI8

πέθανα στο γέλιο με την αρχή... (Είναι από δύο τρία χρόνια πρίν)

Mike
13-03-07, 21:40
στο "λέμε καμιά μ@λ@κια για να περνάει η ώρα" αναφέρεσαι??:P
το έχω δει το συγκεκριμένο και πραγματικά είναι καταπληκτικό! και εγώ είχα ξεραθεί! :D

xekaltsotos
13-03-07, 21:44
όχι, αναφέρομαι στο "πούλ πούλ πούλ..."

Kobe
14-03-07, 01:30
Ωραίο το videάκι.Χο χο χο :p

Για τον Ντούντου Mike από όσα διαβάζω λένε ότι το έχει πάρει ζεστά ο Κόκκαλης.Τώρα αν δίνει 5 και ζητάνε 6 αυτοί,θα χαλάσει,δεν παίζει να ανέβει κι άλλο.

Προσωπικά ωστόσο δεν τον ξέρω τον Ντούντου.Λένε καλός παίχτης ότι είναι,Βραζιλιάνος γαρ,αμυντικό χαφ.Ένας φίλος μου όμως που παίζει Football Manager μου λέει ότι όλα τα λεφτά είναι ο Λούκας,ο έτερος Βραζιλιάνος που ακούγεται τον οποίο και έχουν κατατάξει στα 10 μεγαλύτερα ταλέντα της Βραζιλίας αυτή τη στιγμή.Επειδή το FM πέφτει μέσα,το πιστεύω αν και δε βλέπω να τα σπρώχνει προς αυτήν την κατεύθυνση.

Ας ελπίσουμε να τα σπρώξει μεν (έτσι και αλλιώς τα 'παμε,λήγουν τα διαρκείας,έχει και καιρό να πάρει παιχταρά)αλλά να είναι και καλοί οι παίχτες που θα πάρει.Μην πάνε χαμένα τα λεφτά...

Mike
14-03-07, 15:03
χμμ, διάβασα σήμερα πάλι για αυτό το θέμα πως πράγματι αν ζητήσει περισσότερα από 5 δν γίνεται δουλειά μάλλον! αλλά η τσσκ θέλει τουλάχιστον 5 είπε!

Spyrakos
15-03-07, 17:23
Εγω παλι ρε παιδια γελασα με την καρδια μου με το θεμα του πριμ στους ποδοσφαιριστες του Παναθηναικου... πρωτα 200 χιλιαρικα, μετα 100, μετα 100 αλλα για τη νικη και με Εργοτελη, ηττα απο τον Εργοτελη, μεινανε με το πορτοφολι στο χερι τα παιδια... τζαμπατζιδικα την εβγαλε ο Τζιγκερ τη νικη στο Ναο... :biglol:

kyrAndreas
15-03-07, 20:40
Θα χρωστάνε πάλι μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα :D

siokogol
21-03-07, 14:08
THRYLE OLEOOOOOOOO BALE GOL NA TA GAM..SOYME SOU LEOOOOOOO.......

JeSs
11-04-07, 05:53
Ante gia na ginei kai ligo kazoura stin gonitsa sas ena eho na po!!:biglol::bigsmile::biglol:

simera i Roma den katefere na sas perasei stin apoliti protia pou ehete sto CL...!:biglol:

1000 bravos sas:bravo::bravo::bigbest::biglol::biglol:

Rambo
11-04-07, 09:48
Η καθυστέρηση έφερε… ανταγωνισμό. Την ώρα που ο εκπρόσωπος του Ντούντου Σεαρένσε αναμένει ειδοποίηση από πλευράς Ολυμπιακού για το αν θα γίνει κίνηση για την απόκτησή του, στη διεκδίκηση του Βραζιλιάνου μέσου μπαίνει η Αϊντχόφεν, σύμφωνα τουλάχιστον με ρωσικό δημοσίευμα.

Rambo
11-04-07, 09:59
Στην αποκάλυψη πως έχει δεχτεί πρόταση από τον Ολυμπιακό, η οποίας όμως υπολείπεται αρκετά αυτής της Μπέτις, προχώρησε ο Μάρκο Μπάμπιτς, σύμφωνα με το «ΦΩΣ». «Έχω πρόταση από τον Ολυμπιακό και με τιμά το ενδιαφέρον του, αλλά η προσφορά της Μπέτις είναι αυτή τη στιγμή πολύ καλύτερη», δήλωσε ο 26χρονος Κροάτης αριστερός μπακ-χαφ, που μένει ελεύθερος από τη Λεβερκούζεν.

Πάει και αυτός....! :D
Τον Στραβοπόδη θα πάρουμε στο τέλος!! :D :D :D

Kobe
11-04-07, 10:57
Μωρέ αν ήθελε λίγο ακόμα η Μάντσεστερ όχι απλά θα μας πέρναγε η Ρόμα,θα το διπλασίαζε κιόλας:biglol:

Ronnie
11-04-07, 11:32
Ο Κόκκαλης είναι τρομερά έξυπνος και του ήρθε βολικά το ενδιαφέρον και η φημολογούμενη πρόταση των 7 εκατ. ευρώ της Αϊντχόφεν για τον Ντούντου.Σου λέει ότι κύριε μου τα 5 εκατ. ευρώ είναι ήδη πολλά και δυσκολεύομαι(ή μάλλον δε θέλω) να τα δώσω, αν μπει και στο παιχνίδι η ολλανδική ομάδα και φτάσει στα 7 εκατ. το ποσό,τότε σας παρακαλώ λυπηθείτε με γιατί δε μπορώ να χτυπήσω τέτοια ποσά.

Α ρε Σωκράτη, ποιον νομίζεις ότι δουλεύεις ρεεεεεεεεεε;;;;!!!!!!

Kobe
11-04-07, 15:10
Δηλαδή Ronnie θες να μας πεις ότι έγραψε μόνος του ο Κόκκαλης για το ενδιαφέρον της Αιντχόβεν;Ή μήπως έβαλε τους δημοσιογράφους του να το γράψουν;Γιατί το θέμα δεν παίζει μόνο στην Ελλάδα,αλλά και στην Ολλανδία.Εκτός αν ελέγχει και τον τύπο της Ολλανδίας ο Σόκρατες :P

Edit:Δίνω ένα link από το γερμανικό Transfermarkt.de με το προφίλ του Ντούντου.Στην τιμή του θα δεις ότι αναφέρει 6.250.000.Παραείμαστε καχύποπτοι νομίζω.Και εγώ νομίζω ότι τελικά δε θα έρθει ο Ντούντου,αλλά δε νομίζω κιόλας ότι βγήκε ποτέ κανείς από τη διοίκηση και μας είπε ότι θα τον πάρουμε σίγουρα ;)
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/22943/duducearense/profil.html

Ronnie
11-04-07, 15:25
Δηλαδή Ronnie θες να μας πεις ότι έγραψε μόνος του ο Κόκκαλης για το ενδιαφέρον της Αιντχόβεν;Ή μήπως έβαλε τους δημοσιογράφους του να το γράψουν;Γιατί το θέμα δεν παίζει μόνο στην Ελλάδα,αλλά και στην Ολλανδία.Εκτός αν ελέγχει και τον τύπο της Ολλανδίας ο Σόκρατες :P

Edit:Δίνω ένα link από το γερμανικό Transfermarkt.de με το προφίλ του Ντούντου.Στην τιμή του θα δεις ότι αναφέρει 6.250.000.Παραείμαστε καχύποπτοι νομίζω.Και εγώ νομίζω ότι τελικά δε θα έρθει ο Ντούντου,αλλά δε νομίζω κιόλας ότι βγήκε ποτέ κανείς από τη διοίκηση και μας είπε ότι θα τον πάρουμε σίγουρα ;)
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/22943/duducearense/profil.html

Φίλε Κobe σε παρακαλώ πολύ να διαβάσεις πολύ προσεκτικά αυτό που έγραψα.Έγραψα ότι του ήρθε βολικά η πρόταση της Αϊντχοφεν.Όταν λέμε για κάποιον ότι του ήρθε βολικά δεν εννοούμε ότι το επεδίωξε αυτός.Εννοούμε ότι ευνοήθηκε από τη συγκυρία.

Επομένως ούτε έψησε ο Σωκράτης τους δημοσιογράφους να γράψουν για δήθεν πρόταση της Αϊντχοφεν ούτε έγραψε μόνος του κάτι.Και βεβαίως το θέμα παίζεται και στην Ολλανδία και αν θες την άποψή μου,πιστεύω ότι όντως η Αϊντχόφεν έχει κάνει τέτοια πρόταση.

Εγώ απλά είπα ότι ίσως επειδή ο Κόκκαλης δε θέλει να δώσει τόσο μεγάλο ποσό,του ήρθε βολικά από επικοινωνιακής άποψης η πρόταση της Αϊντχόφεν, η οποία ανεβάζει και άλλο το ποσό μιας πιθανής μεταγραφής του Ντούντου και έτσι ο Σωκράτης θα έχει τεράστιο άλλοθι απέναντι στους οπαδούς σε περίπτωση που τον κατηγορήσουν για τη μη πραγματοποίηση της μεταγραφής του Βραζιλιάνου χαφ.

Εγώ προσωπικά δε θα τον κατηγορήσω αν δεν πάρει τον Ντούντου.Εξάλλου δεν είμαι κάτοχος διαρκείας ούτε σκοπεύω να αγοράσω.Η ζωή συνεχίζεται και ενδεχομένως να πάρει άλλον.

Kobe
11-04-07, 15:33
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.Ίσως να του ήρθε βολικά.Απλά απάντησα στο "ποιον πας να κοροϊδέψεις ρε Σωκράτη;" που είπες.

Για μένα ποτέ δεν ήταν εύκολη μια τέτοια μεταγραφή και αν κάποιοι από εμάς μπορεί να το πίστεψαν,δεν ευθύνεται ο πρόεδρος αλλά η συνεχής προβολή του θέματος από τις φυλλάδες.Καλώς ή κακώς το πρωτάθλημα μας δεν είναι το πλέον κατάλληλο για παίχτες στυλ Ντούντου (μικρούς σε ηλικία με διεθνείς συμμετοχές).Εδώ βλέπεις ο Πιζάρο που είναι ελεύθερος και 28-29 χρονών λέει ότι "η Ελλάδα θα με ενδιέφερε αλλά σε 2-3 χρόνια".Γενικά νομίζω με τις παρούσες συνθήκες είναι δύσκολο να προσελκύσεις κάποιον πολύ καλό παίχτη και αν το καταφέρεις θα είναι σίγουρα η εξαίρεση στον κανόνα.

Ronnie
11-04-07, 15:42
Η Ελλάδα όντως δεν αποτελεί παράδεισο για παίκτες μικρούς σχετικά σε ηλικία και με διεθνείς συμμετοχές.Ο κίνδυνος να καούν είναι μεγάλος και οι ελληνικές ομάδες,επιπλέον,δεν μπορούν να τους αξιοποιήσουν σωστά.Ο Ολυμπιακός για παράδειγμα θα μπορούσε να κερδίσει πολλά περισσότερα από τον Τουρέ αλλά ας όψεται ότι ο Γιάγια βρέθηκε σε ένα περιβάλλον που τον έπαιρνε να κάνει ό,τι έκανε.

Πάντως έχεις δίκιο ότι ήμουν λίγο υπερβολικός για την τελευταία πρόταση που αφορούσε τον Κόκκαλη.Χαίρομαι όμως που κατάλαβες τι ήθελα να πω πιο πριν.

Kobe
11-04-07, 15:59
Συννενοηθήκαμε :P Ας περιμένουμε να δούμε τώρα τι κινήσεις θα κάνουμε φέτος και μετά τα σχολιάζουμε όλα.

Πάντως αν θέλουμε να είμαστε προσγειωμένοι,ο Ολυμπιακός όπως και η κάθε ελληνική ομάδα,για να πάει μπροστά πρέπει να στηρίξει πάρα πολλά στο τμήμα scouting που έχει,αν έχει (αλλιώς να φτιάξει).Το ζήτημα δεν είναι να πάρεις τον Ντούντου στα 25 και αφού τον έχει δει όλη η Ευρώπη στο CL,το ζήτημα είναι να τον βρεις πριν τον βρουν οι άλλοι και να τον κάνεις εσύ Ντούντου.Με αυτόν τον τρόπο ο κάθε νέος που έρχεται στην ομάδα θα δένεται με αυτήν και με τον κόσμο της και δε θα φεύγει άρον άρον μετά από 2-3 καλές εμφανίσεις σαν τον Τουρέ.

Μπούσουλας πρέπει να είναι για τους υπεύθυνους στον Ολυμπιακό η περίπτωση Καστίγιο.Αν ο Καστίγιο δεν είχε μεγαλώσει στον Ολυμπιακό υπήρχε περίπτωση να ήταν ακόμα μαζί μας;

Από όσο βλέπω, πάντως,στις φυλλάδες φέτος γράφονται και πολλά ονόματα πιτσιρικάδων άγνωστων στο ευρύ κοινό.Λέτε να έχουν πιάσει το νόημα;

Ronnie
11-04-07, 16:04
Οι ελληνικές ομάδες δεν έχουν οργανωμένα τμήματα scouting.Αυτά που έχουν είναι υποτυπώδη,της πλάκας.Για να λένε ότι έχουν και αυτές.Εξάλλου,άμα ακούς ότι ο προπονητής της ομάδας κάνει και τον σκάουτερ,τότε μην ασχολείσαι.

Για τον Καστίγιο έχεις απόλυτο δίκιο και δε χρειάζεται να πω κάτι περισσότερο.

Είναι καλό να ακούγονται ονόματα πιτσιρικάδων αλλά όχι απλά και μόνο να ακούγονται.....

Θα δούμε πάντως,ποτέ μη λες ποτέ.

siokogol
13-04-07, 16:47
Θελω να πιστευω οτι ο προεδρας το εχει πιασει φετος το νοημα,γιατι και ο κομπος εχει φτασει στην τσατσαρα..Αρα κατι,τουλαχιστον για τα ματια του κοσμου,θα κανει..Το θεμα ειναι αυτο το κατι να μας δωσει μια αξιοπρεπη εμφανιση στην Ευρωπη..Γιατι αν παρουμε απο τους πρασινους και κιτρινους πατριωτες μας,του χρονου τον Οκτωβρη θα εχουμε φιεστα..
Επισης να πω οτι αν δεν δουμε τον οποιοδηποτε παικτη να υπογραφει το χαρτι και να φοραει τη φανελα,οι μανατζαραιοι και ολοι οι κορακες που ασχολουνται με τις μεταγραφες,κανουν ο,τι παιχνιδι γουσταρουν..

Kobe
13-04-07, 20:39
Welcome back Sioko!Κάτι θα κάνει δε μπορεί.Σήμερα διάβασα για ένα πιτσιρικά Γάλλο έγχρωμο που λέει ότι βρήκανε,για να ιδούμε..

siokogol
13-04-07, 20:42
Ζακ Ουρανιοτοξοτικ λεγεται και ειναι ολ αραουντ παιχτουρι...
Καλως σας βρηκα συντροφε!

siokogol
22-04-07, 22:09
Αντε και πολυ αργησαμε φετος...Του χρονου απο Οκτωβρη,πριν την παρελαση!!
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!

Rambo
23-04-07, 01:33
Ο Ολυμπιακός όπως κάνει κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, αυτή την φορά όμως δυο αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος, πανηγυρίζει την κατάκτηση του πρωταθλήματος, αφού η νίκη του με 3-1 ενάντια στην Κέρκυρα του εξασφάλισε και μαθηματικά το τίτλο, που είναι ο 10ος τα τελευταία 11 χρόνια!!!!

:bigclap: :bigclap: :bigclap: :bigclap:

Άντε και του χρόνου!!!! :bigbest: :bigbest:

dusan
23-04-07, 10:35
Mέρα που είναι,να μην γκρινιάξουμε για μεταγραφές,προπονητές και άλλα συναφή!!!

Πάντα τέτοια.....και καλύτερα!!!!

g7
23-04-07, 13:16
Του χρονου απο Οκτωβρη,πριν την παρελαση!!

ti les paidi moy?kai pali arga einai!!!:biglol::biglol::biglol::bigsmile::bigsmil e:

ANTE GEIAAAAAAAAA!!!!!!!!!!PROTATHLIMA KSANA....KSANA...KAI KSANA STON PIRAIA!!!

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

kyrAndreas
23-04-07, 16:37
Όλε!!!!
Άντε πάμε και για το 7+4 και επιτέλους για μια καλύτερη ευρωπαϊκή πορεία!

Kobe
25-04-07, 01:04
Bruno Cirillo στον Ολυμπιακό;

Το mpala.gr (όσο έγκυρο θεωρείται,για μένα όχι και τόσο) αναφέρει σε σημερινό ρεπορτάζ του ότι μετά την απόφαση του Τσιρίλο να εγκαταλείψει την ΑΕΚ βλέπει με καλό μάτι την μετακίνηση του στον Ολυμπιακό.Γιατί;Μια γυναίκα κρύβεται πίσω από κάθε κίνηση ενός άντρα.Διαβάστε παρακάτω αναλυτικά την αναφορά στο θέμα.

Κουίζ: Τι κοινό έχει ο Βλάνταν Ίβιτς, ο Κώστας Χαριτοδιπλωμένος, ο Ολυμπιακός, μια μουσική συνθέτρια -πρώην συνεργάτιδα του καλλιτέχνη- και ο Μπρούνο Τσιρίλο; Αυτό και αν είναι για γερούς λύτες...

Επειδή σας μπέρδεψα, ξεκινάω να ξετυλίγω το κουβάρι της ιστορίας από την αρχή, χρησιμοποιώντας και λίγο από τις πληροφορίες της ΚΟΥΤΣΟΜΠΑΛΑΣ... Έχουμε και λέμε... Όπως έλεγαν και τα ΜΠΑΛΑΚΙΑ την Δευτέρα, Βλάνταν και Μπρούνο είναι τον τελευταίο καιρό κάτι παραπάνω από κολλητοί. Όχι μόνο στους Θρακομακεδόνες (βλέπε το ταυτόχρονο ξέσπασμα κατά του Φερέρ), αλλά και στην εξωγηπεδική τους ζωή (βλέπε κοινές εμφανίσεις στις...μπουζουκερί)...

Και συνεχίζω με τον καλλιτέχνη της υπόθεσης... Ο Κώστας Χαριτοδιπλωμένος έχει κολλητιλίκια με τους δύο Ενωσίτες και εσχάτως έφερε στην παρέα και την πρώην συνεργάτιδά του, με την οποία είχαν γνωρίσει μεγάλη επιτυχία την προηγούμενη δεκαετία. Η εν λόγω δεσποινίδα, λοιπόν, έκλεψε...καρδιές και μάλιστα ιταλικές. Ο πρόσφατα χωρισμένος Μπρούνο, γνώρισε τον κεραυνοβόλο έρωτα και πλέον το ζευγάρι μένει στο ίδιο σπίτι, προγραμματίζοντας γάμο και απογόνους...

Και μετά την κουτσομπολίστικη ιστορία, μπαίνω στο προκείμενο... Στην παρούσα φάση, ο Ιταλός όχι δεν ψήνεται για μεταγραφή στο εξωτερικό, αλλά ούτε που σκέφτεται να φύγει από την Ελλάδα. Έτσι τα «ή ο Φερέρ ή εγώ» και τα «θέλω να φύγω» που λέει στους Θρακομακεδόνες αποκτούν άλλη σημασία (σ.σ. ναι, για τον Ολυμπιακό ο λόγος)...

Αλλωστε, ακόμα και στην ΑΕΚ κάπου εκεί έχουν καταλήξει... Δεν είναι τυχαίο, ότι «κύκλοι» της Ένωσης εκφράζουν μια βεβαιότητα, ότι πίσω από το ξέσπασμα του Τσιρίλο, βρίσκεται ο άλλος Ίβιτς, ο Ίλια... Λένε δηλαδή, ότι ο «Λιάκος», είτε γιατί θέλει να ξεκινήσει δουλειές μάνατζερ, είτε γιατί καλοβλέπει το πόστο του τεχνικού διευθυντή στον Ολυμπιακό, θεωρεί ότι οδηγώντας τον Ιταλό στον Πειραιά θα βγει ωφελημένος και πως έτσι εξηγείται η στάση του Μπρούνο τις τελευταίες ημέρες.

Λέτε να πάρουμε παίχτη από την ΑΕΚ μετά από καιρό;Τον θέλετε τον Τσιρίλο στον Ολυμπιακό;Προσωπικά,δε με νοιάζει που έπαιζε αρκεί να μας κάνει σαν ποδοσφαιριστής.Έχω αλλάξει άποψη περί του θέματος αυτού.Μέχρι και τον Κυργιάγκο δέχομαι (που λέει ο λόγος) για να φτιάξουμε ομάδα. ;)

siokogol
25-04-07, 01:42
Η αποψη μου για τους Ιταλους παικτες δεν ειναι και η καλυτερη,γιατι τους ζω καθημερινα και ειναι περισσοτερο 3 λαλουν και 2 χορευουν απο τους Ελληνες..Παρ'ολα αυτα ομως,νομιζω οτι ο Τσιριλο (και με τα λεφτα που παιρνει) δεν θα ηταν ασχημος για τον Θρυλο.Και οι δηλωσεις που εκανε κατα καιρους εναντιον μας,ηταν για εντυπωσεις και για να φανει αρεστος στους ΑΕΚτζηδες.Ελαχιστοι ηταν οι ξενοι που αγαπησαν ελληνικη ομαδα και μαλιστα μετα απο πολλα χρονια παιζοντας σ'αυτην..Τα προσωπικα του δεν με ενδιαφερουν..Ψηφιζω υπερ!!

Kobe
29-04-07, 11:37
Καλά ρε,είναι καλά αυτοί οι Ρωμιοί;Πήγαν στο πόλο χτες και βρίζαν τους ποδοσφαιριστές;Ας τους μαζέψει κάποιος γιατί έτσι όπως το πάνε είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα τις καταστρέψουν όλες τις ομάδες.Έχω αρχίσει και τους σιχαίνομαι.

Εν τω μεταξύ,δίνουν και πάτημα στο Derby και γράφει "Μέχρι και αυτοί ξέρουν τι τίτλο πήραν".Και τα γράφει αυτά τώρα ένας Παναθηναϊκός.Που ζήτημα είναι να θυμάται πότε κέρδισε τελευταία φορά.Του χρόνου θα μας λένε 10 άδικα πρωταθλήματα.Από τα οποία 10 άδικα στα 5 τουλάχιστον ήταν πάνω από 10 έως 20 βαθμούς πίσω.

Α,να πω και για τη "Νέα Ώρα" (κατά το Νέος Πανιώνιος)."Πάρτι τίτλου λέει οι γνήσιοι πρωταθλητές".Κάθε χρόνο τέτοια εποχή όλο παρτάκια είναι ο Ντέμης και η παρέα του.Αφού περνάνε τα δύσκολα,πανηγυρίζουν.Τουλάχιστον,οφείλω να τους αναγνωρίσω συνέπεια στα λόγια και στις πράξεις πριν και μετά το πρωτάθλημα.Πριν είναι "βέβαιοι" για τον τίτλο( και κατά τη διάρκεια) και μετά τον πανηγυρίζουν,άσχετα που δεν τον πήρανε βέβαια.Έλα μωρέ,τώρα,ποιος ασχολείται με τις τυπικούρες:biglol:

siokogol
29-04-07, 14:01
Κι εμενα το πηρε το ματι μου καπου αλλα δεν ξερω λεπτομερειες..Γενικα παρατηρειται μια αναστατωση τον τελευταιο καιρο και δεν οφειλεται μονο στα γεγονοτα της Παιανιας,αλλα και στο οτι παρατηρειται μια πτωση δυναμικοτητας των τμηματων του Ολυμπιακου.Στο βολλευ ας πουμε η κατρακυλα συνεχιζεται,στο μπασκετ οπως ολα δειχνουν,θα εχουμε αλλη μια χρονια χαμενη..Και μην ξεχνας οτι και στο ποδοσφαιρο,ολο λογια και λογια..Δεν σου τη δινει ας πουμε,να διαβαζεις σημερα για ευκαιριες που πρεπει να αρπαξουν τα δευτερα του Θρυλου..και με ποιον;;;Το Αιγαλεω και τον Ιωνικο!!!!! Δηλαδη το θεμα εχει φτασει στο απροχωρητο...στα ορια της κοροιδιας!Απο τον Δεκεμβρη επρεπε να ειχαν παρει τον Πουλοπουλο πολλοι μαζι με Καψη και Λεμενς,οχι να φτανουμε στο τελος και να σιχτιριαζουμε ακομη..Αλλα εχουμε καιρο μπροστα μας να τα πουμε..
Οσο για τους αλλους,πηραν και φετος μια ακομη κουπα στην παρλα,στην κλαψα και στη μιζερια..Ας μας πει ο Ντεμινιο,ποσα εισιτηρια ειχε φετος στα παρτυ του,ας μας πουν και οι πρασινοι,ποσο λαο ειχαν στο ΟΑΚΑ μετα τη νικη τους στο Καραισκακη..Μονοι τους τα λενε και μονοι τους τα ακουνε..Και φυσικα μονο ο Ολυμπιακος απαγορευεται να φερει παικτη ανω των 30 ετων,γιατι εχει αναγκη απο ανανεωση.Οι υπολοιποι ειναι κομπλε και διατηρουν νηπιαγωγεια..Αναφερομαι στην υποψηφια μεταγραφη της ΑΕΚαρας..
Συνεχιστε ετσι παιδια!!! Κι εμεις μαζι σας ειμαστε!!!:biglol: :biglol:

Kobe
29-04-07, 15:30
Άλλο η αναστάτωση και άλλο αυτό ρε sioko.Που έχουμε φτάσει δηλαδή;Να πηγαίνουμε στο πόλο να βρίζουμε τους ποδοσφαιριστές;Να παίρνουν πρωτάθλημα (και ας ήρθε αυτό με μέτριες εμφανίσεις) και να φωνάζουμε "Νατοι νατοι οι πρωταθλητές,μα ήρθε η ώρα για μεταγραφές";Και αυτοί άνθρωποι είναι,ας χαρούν μια φορά το χρόνο.Και αν φταίει κάποιος που δεν παίζει μπάλα η ομάδα,σίγουρα δε φταίνε τα μουνι@ ιοι ποδοσφαιριστές,όπως φώναζαν χτες.Ότι πληρώνεις έχεις και οι περισσότεροι από τους παίχτες μας κάνουν ότι μπορούν.

Ας τους σταματήσει κάποιος όλους αυτούς που θέλουν να κάνουν κουμάντο από την κερκίδα,γιατί θα έχουμε άσχημα ξεμπερδέματα δυστυχώς.Χάιδεμα,χάιδεμα βλέπουμε όλοι που έχουμε φτάσει.

siokogol
29-04-07, 15:50
Ενταξει ρε,καλα τα πρωταθληματα,οι κουπες ειναι που μενουν και γραφουν ιστορια,αλλα αν δεν βλεπεις και λιγο μπαλα και προσπαθεια τουλαχιστον απεναντι σε ομαδες που ειναι μιλια μακρυα απο σενα σε αγωνιστικο και οργανωτικο επιπεδο,φτανεις στα ορια σου.Και δεν αναφερομαι στην Ευρωπη (εκει ισχυει το ''ο,τι πληρωνεις εχεις''),αλλα στο πρωταθλημα;; Οι ανθρωποι που λες,θα πρεπει να ειναι ευτυχισμενοι και μονο που παιζουν στον Ολυμπιακο και να τα δινουν ολα..Οχι να λενε: ενταξει μωρε,εχουμε το λακαμα τον Σωκρατη και μας ταιζει..,που να τρεχουμε τωρα..Και θα σου δωσω και 2 παραδειγματα..Α)Δηλωσεις του μεγιστου Ταραλιδη: να ανανεωσω με τον Ολυμπιακο και ας με δωσουν και στα Ασπρα Χωματα δανεικο..Σοβαρα μιλαμε;;;Μηπως εχουμε τον Ελληνα Μακελελε και δεν το ξερουμε;;;Και τον ειδαμε και στο Καραισκακη με τον Αρη που ελειπε ο Ακης και βαζαμε τα χερια στο προσωπο μη μας ερθει καμια αδεσποτη μπαλα στη μουρη απο τον Ταρα!!!
Β)Γκεο,με διεθνη καριερα στις πλατες... Οκ,εχει προσφερει,πολυ τρεξιμο,αλλα δεν ειναι δυνατον φετος να τελειωνεις και τον Δεκεμβρη να ασχολεισαι με το αν θα παρεις την Παναχαικη η' οχι..Και αυτο που συμβαινει τον τελευταιο καιρο,δεν νομιζω οτι ειναι 100% λαλακια του Λεμονη.Κατι θα εχει κανει και ο Γρηγορακης..Και βεβαια χαι λαιτ της χρονιας του η φαση των τελευταιων λεπτων με τη Ρομα στο Καραισκακη.Χερια ψηλα και ασε τους 'καφρους της κερκιδας' να σιχτιριαζουν και να βριζουν..
Αυτα ολοι τα βλεπουμε και φτασαμε στο αμην ρε..Νοοτροπια σταρχιδισμου τελος!! Η' θα παιζεις μπαλα η' πηγαινε πουθενα αλλου να ψωμολυσσας η' ασχολησου με τον αγροτουρισμο.
Γιατι πλεον δεν μπορουν να τους σωσουν ουτε τα φιλαρακια τους οι δημοσιογραφοι.
Σεβασμος στο λαο ρε!

Kobe
29-04-07, 16:05
Ρε δεν έχεις άδικο σε όσα λες,όμως ο κόσμος είναι εκεί για να στηρίζει την ομάδα,άλλοι πρέπει να παίρνουν τις αποφάσεις και εμείς με τη σειρά μας να κρίνουμε αυτούς που παίρνουν τις αποφάσεις.Αλλά και πάλι με σεβασμό στην προσφορά τους.

Ούτε οι προπονητές κατσικώνονται μόνοι τους στον πάγκο(βρε δε φεύγω που να με τραβάτε,όχι θα φύγεις,όχι δε φεύγω) ούτε οι παίχτες ξύπνησαν ένα πρωί και είπαν "φέτος θα παίξω στον Ολυμπιακό".Οπότε εγώ είμαι της άποψης :κριτική στη διοίκηση η οποία είναι υπεύθυνη για τα καλώς και τα κακώς κείμενα στην ομάδα,αλλά με μέτρο.Αν νομίζεις ότι δε θα αντέξεις και θα αρχίσεις να βρίζεις,κάτσε στον καναπέ σου και βρίζε.Αλλιώς κάνεις κακό στην ομάδα.Και εμείς νομίζω ότι θέλουμε το καλό της ομάδας,σωστά;

Τα γιουχαρίσματα και η μουρμούρα στο πρώτο λάθος κοντρόλ του Οκκά,στην πρώτη καθυστερημένη πάσα του Τζόλε,στην πρώτη χαμένη ευκαιρία του Μπόρχα ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ κάνουν.Και φέτος τέτοια φαινόμενα είναι κάτι παραπάνω από συχνά.

siokogol
29-04-07, 16:32
Βεβαια και ολοι θελουμε το καλο της ομαδας και να βλεπουμε καλη μπαλα..Αλλα σαν οπαδοι,φιλαθλοι η' ο,τι αλλο θες,εχουμε δικαιωμα να κανουμε κριτικη σε ολους,εφ'οσον ουσιαστικα μας βλεπουν ΚΑΙ σαν κομματι του marketing.Και αυτο που λες να κατσουμε σπιτι μας,νομιζω οτι ισχυει και για τους ποδοσφαιριστες.Εχεις πονοκεφαλο κυριε Μαριτς;;Δεν ξυπνησες καλα το πρωι Χαρουλη;;;Δεν σου εκατσε η γκομενα χθες το βραδυ Ντομι;; ΜΗΝ κατεβαινετε να παιξετε!! Πολυ απλα... Οι γιουχες και το μπουρου μπουρου δεν ειναι της στιγμης..Τοσους μηνες μαζευουμε..Π.χ. τα χειροκροτηματα στον Μπορχα στην αρχη του παιχνιδου με την Κερκυρα,δειχνουν οτι ο κοσμος στηριζει την ομαδα,αλλα η ομαδα μετα το 60 τον εγραψε εκει που δεν πιανει μελανι..

dusan
29-04-07, 23:25
Παιδιά αυτός ο Ολυμπιακός δεν βλέπεται,το δημισιουπαλληλίκι έχει ποτίσει το μεγαλύτερο μέρος της ομάδας.Είδαμε σήμερα αναπληρωματικούς και πλην του Πάντου ,οι υπόλοιποι δεν έδειξαν ότι πρέπει να μείνουν στην ομάδα.Πόσα χρόνια πρέπει να περιμένουμε τον Μάριτς,τον Παπά,τον Μπόρχα,τον Οκκά(ειδικά αυτόν) κ.α. Ότι και να έκανε ο Γεωργάτος δεν δικαιούται τέτοια συμπεριφορά από τον προπονητή.Ο Γεωργάτος έφερε λεφτά στον Ολυμπιακό και μάλιστα 2 φορές. Είμαστε σίγουροι ότι θα εμπιστευθούμε τον Λεμονή να χτίσει τον νέο Ολυμπιακό? Ο Λεμονής είναι όχι ο Μουρίνιο.Κατάφερε να χάσει το νταμπλ από το πουθενά.Δεν είμαι αισιόδοξος και μακάρι να είναι η πρώτη αλλαγή στην ομάδα για την νέα χρονιά η αλλαγή του κόουτς

siokogol
29-04-07, 23:36
Χωρις πλακα τωρα,αυριο το πρωι περιμενω να δω στον Πρωταθλητη,ανακοινωση παραιτησης ολων οσων μας δουλευουν και παιζουν με τα νευρα μας (γιατι το ξερουν πολυ καλα...) ειτε ειναι προπονητης ειτε προεδρος ειτε παικτες ειτε κηπουροι στου Ρεντη..Ειναι ντροπη ρε!

siokogol
14-05-07, 10:37
10 στα 11 και δεν εχουμε καρδια να πανηγυρισουμε..Χαλια μπαλα φετος,λιγες οι χαρες,περισσοτερα τα σιχτιριασματα..Ηρθε κι αυτο με τον Ριμπο στο τελος κι εδεσε το παντεσπανι... Ας παει στο καλο κι αυτος,ας βρει θαλπωρη στην αγκαλια του Ντεμινιο κι ας συνεχιζουν παρεα το κλαμα και την επομενη χρονια..Ποιος ξερει,μπορει να του δωσουν το φιλτρο της νεοτητας!:biglol: :biglol:
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ στα σπιτια μας!!!:bigsmile: :bigsmile:

GnMvP
14-05-07, 20:03
Ωραια τα 10 στα 11 αλλα προσωπικα περιμενω κατι παραπανω απο τον Θρυλο!!
1)Ευρωπαικη πορεια
2)Νικες στα Ντερμπυ
3)Καλες και ουσιαστικες μετεγγραφες

g7
15-05-07, 00:30
siokogol (http://www.inout.gr/member.php?u=7395)Ας παει στο καλο κι αυτος,ας βρει θαλπωρη στην αγκαλια του Ντεμινιο κι ας συνεχιζουν παρεα το κλαμα και την επομενη χρονια..Ποιος ξερει,μπορει να του δωσουν το φιλτρο της νεοτητας!

diakrino mia eironia i moy fenete?

kai kala tha kani na paei stin aek afoy o kokkalis toy ferthike me ayto ton tropo....oso gia tin fiesta apogoiteftika exthes para poli .......

Kobe
15-05-07, 11:21
Στο καλό να πάει και ο Ρίμπο και ο κάθε Ρίμπο.Ρε τι είμαστε για να καταλάβω;Ολυμπιακοί,Μπάγεβιτς ή Ριβάλντο;Ο κόσμος του Ολυμπιακού ποτέ δεν έμπαινε σε τέτοια διλήμματα.Όποτε έφευγε κάποιος,τελείωνε για μας άμεσα.Τι είναι αυτά τα Original-συμπλέγματα τώρα;

Εγώ είμαι Ολυμπιακός.Ποτέ δεν έχω γιουχάρει κανέναν παίχτη που φοράει το δαφνοστεφανωμένο.Αυτοί που το έκαναν αυτό την Κυριακή είναι ή μικροί και ανόητοι ή αχάριστοι(όπως φώναζαν εξάλλου,οε είμαστε αχάριστοι οε) ή ηλίθιοι.Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο.Μια μέρα που θα έχουμε χάσει τα πρωτεία στην Ελλάδα θα κλαίμε όλοι μαζί με μαύρο δάκρυ και θα θυμόμαστε ότι κάποτε πέρναμε το πρωτάθλημα και κάποιοι γιουχάρανε την ομάδα.Τους πρωταθλητές.Αυτό στην αρχαία τραγωδία λέγεται ύβρις και η ύβρις ακολουθείται από την τιμωρία.

Ποιος είναι ρε παιδιά μεγαλύτερο κεφάλαιο για τον Ολυμπιακό για να καταλάβω.Ο Κόκκαλης ή ο Ριβάλντο;Συνέλθετε ρε,πριν γίνουμε ΑΕΚ κ ΠΑΟΚ μαζί.

Εγώ βέβαια ξέρω ότι ο Ριβάλντο είναι απλά η αφορμή και τα καλόπαιδα στο πέταλο έβριζαν τον Κόκκαλη γιατί δεν έγινε συνεργός τους στο έγκλημα στη Λαυρίου.Γιατί δε τους στήριξε,γιατί άφησε τους ηγέτες της Θύρας 7 να αντιμετωπίσουν μόνοι τους το νόμο.Μη μου πείτε μα μου σου του.Το άντε γ@μίσου Κόκκαλη πρώτη φορά ακούστηκε 2 μέρες μετά τα επεισόδια και το θάνατο του οπαδού του Παναθηναϊκού στον αγώνα μπάσκετ Ολυμπιακού-Ταουγκρές.Τότε έκανα ότι δεν το άκουσα,έλεγα μπα ιδέα μου θα ήτανε.Αλλά τελικά δεν ήταν...

Λοιπόν,αυτά για Ριβάλντο,λεφτά που δε βάζει και άλλα είναι αστεία.Ξεκολλάτε λοιπόν τουλάχιστον οι μη εγκληματίες πριν γίνουμε ΑΕΚ.Και ο Ρίμπο ας πάει και στα Τρίκαλα,ποσώς με ενδιαφέρει..

siokogol
15-05-07, 11:47
siokogol (http://www.inout.gr/member.php?u=7395)

diakrino mia eironia i moy fenete?

Καλα τη διακρινεις την ειρωνια συντροφε πρωταθλητη Ελλαδας! Να παει εκει που 3 χρονια το ελεγαν μαθουσαλα και τελειωμενο,που πεφτει το κλαμα κορομηλο α λα Μαρθα Βουρτση..Προφανως ο ανθρωπος θελει να παρει εκδικηση απο τον κακο Σωκρατη και να σηκωσει καμια κουπα στο Καραισκακη,μπροστα στον ''υπεροχο κοσμο του Ολυμπιακου,που τον εχω στην καρδια μου..''..
Του ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια,αν ντυθει στα κιτρινομαυρα..Α και να μην το ξεχασω..Θα γινει πρωτοσελιδο και πιπιλα η ανανεωση της ΑΕΚ;;;

Kobe
15-05-07, 12:12
Καλά είναι να τσαντιστεί ο Σωκράτης.Και θα δούμε τι θα γίνει του χρόνου.Ας περιμένουμε λίγο και θα θα δούμε γιατί κάποιοι θα κάνουν κωλοτούμπες ωσάν τον Μελισσανίδη..

texasasl
15-05-07, 12:56
Παιδια ξεχασα να σας πω ειναι "ελευθερος" και ο παππους Γραμματικοπουλος, λετε να κανει καμια καλη μεταγραφη τωρα στα γεραματα να παρει και κανενα φραγκο που δεν πηρε ποτε στην ζωη του.......:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

siokogol
15-05-07, 15:26
Μπορει να τον παρει ο βαζελος για να κλεψει τις εντυπωσεις του μεταγραφικου παζαριου!:biglol: :biglol: :biglol: Ουτως η' αλλως καλυτερος ειναι απο Γκαλινοβιτς και Εμπεντε μπεεεεεε...

GnMvP
15-05-07, 15:44
Μπορει να τον παρει ο βαζελος για να κλεψει τις εντυπωσεις του μεταγραφικου παζαριου!:biglol: :biglol: :biglol: Ουτως η' αλλως καλυτερος ειναι απο Γκαλινοβιτς και Εμπεντε μπεεεεεε...

O Εμπεντε ειναι πολυ καλος παιχτης!!
Ολοι (σχεδον..) οι αλλοι ειναι για τα μπαζα..

Mike
15-05-07, 15:50

όπως τότε με τον παιχτούρα Κονσεϊσάο?

siokogol
15-05-07, 16:39
όπως τότε με τον παιχτούρα Κονσεϊσάο?

Κοιτα,ηλικιακα ο Κονσεισαο τον πλησιαζει τον Γραμματικοπουλο..Κι αν συγκρινεις και την ξεκουραστη θεση του πορτιερο,τοτε ο παππους εχει περισσοτερες πιθανοτητες να πιασει,απ' ο,τι ειχε ο Βραζιλιανος!!:biglol:

g7
16-05-07, 02:05
siokogol (http://www.inout.gr/member.php?u=7395) Καλα τη διακρινεις την ειρωνια συντροφε πρωταθλητη Ελλαδας!

syntrofisa protathlitria parakalo!!!!!!:biglol::biglol:

lipon agapimenoi moy filoi,enoite oti den latrevoyme pextes alla ton olympiako kai monon ayton!!!! evrisa ki ego ton kokali oxi omos gia toys logoys poy anafereis file moy kobe, oyte giati den anagnorizo oti ekane polla gia tin omada alla tin ADIKIA den tin mporo me tipota ki epidi ayto poy egine sto rivaldo itan oxi mono adikia alla kati xeirotero poy den mporo na to ekfraso ayti tin stigmi.To na adidras se mia adikia ayto den simeni oti latrevis prosopo,elate oloi stin thesi toy ribo an stin doylia sas, sas eixan yposxethi oti den tha sas apolisoyn toylaxiston gia kapia xronia kanete ta koymanta sas fantastite lipon afoy exete kanei diafora ena oreo proi na sas poyn kserete apolieste!!!

opos kai na to kanoyme itan adikia ayto stin teliki les ap'tin arxi oti den exo skopo na soy ananeoso to symvoleo kai telos !!kai an paei tora stin aek kala tha kani kai tha paei ayto den simeni oti poyla toys opadoys kai tin omada sto kato kato den efyge monos toy ton edioksan!!

ayta tha ta elega gia ton opiodipote pekti opiasdipote omadas an toy eixan ferthi etsi ki oxi mono gia ton ribo:bigsmile:

Kobe
16-05-07, 09:49
Ρε παιδιά δεν είναι ένας απλός εργαζόμενος ο Ριβάλντο.Του έκαναν μείωση 50%(να πιστέψω το πλέον μεγάλο ποσοστό που ακούστηκε),από κει που θα έπαιρνε 3 εκ. ευρώ βρώμικα και καθαρά όλα μαζί,τώρα θα πάρει 1,5 εκ.ευρώ,μόνο τα καθαρά.Εγώ αυτό έπιασα από το όλο θέμα.Ε,δεν τον πέταξε και στον δρόμο.Εξάλλου για βάλτε τα και λίγο κάτω.Αν με 3 εκ.ευρώ το χρόνο,φέρει τον Ρικέλμε στα 28 του δεν θα έχουμε κάνει ένα βήμα μπροστά;Γι'αυτό λέω καθίστε να δούμε τι θα δούμε.

Όσο για την αδικία και αν θα τα λέγαμε σε άλλη περίπτωση,έχω να σου θυμίσω δεκάδες παίχτες που έφυγαν κακήν κακώς από τον Ολυμπιακό ενώ είχαν μάλιστα συμβόλαιο.Όχι ελεύθεροι όπως ο Ρίμπο.Αναγκάστηκαν σε παραίτηση.Αλλά τότε δεν κάναμε συγκρίσεις με τις δουλειές μας,ίσα ίσα που βγαίνανε κάποιοι και απειλούσανε για να φύγουν.Παράδειγμα Ηλίας Πουρσανίδης.Και αν θέλετε,βρίσκω πολλά ακόμα...

Κατά τα άλλα και εγώ δεν είμαι υπέρ της τακτικής του Κόκκαλη να μην αντιμετωπίζει όποιον θέλει να διώξει και να του κρύβεται.Άλλο αυτό και άλλο να τον βρίζουμε λες και είναι ο χειρότερος εχθρός μας.

siokogol
16-05-07, 10:13
siokogol (http://www.inout.gr/member.php?u=7395)

syntrofisa protathlitria parakalo!!!!!!:biglol::biglol:

Ζητω ταπεινα συγγνωμη,signora...:bigsmile:

Κατ'αρχας να πω πως δεν θεωρω ουτε το Σωκρατη αγιο,ουτε το Ριμπο.Γιατι ο πρωτος θα μπορουσε να του πει καθαρα οτι δεν τον θελει,χωρις να μπλεξει Λουβαρη στη μεση.Ο δευτερος θα μπορουσε να αποφυγει ολη αυτη την τραγωδια-παρωδια με τη συνεντευξη τυπου,γιατι τα αποτελεσματα της τα ειδαμε:στο ΣΕΦ εβριζαν τον Κοκκαλη,την αλλα μερα στο ναο λαικο προσκυνημα στο Ριμπο.Αρα οτι εκανε ο Βραζιλιανος,το εκανε με πληρη επιγνωση..Επισης ειναι φανερο οτι και οι 2 λενε μπαρουφες σχετικα με τις οικονομικες προτασεις..Ο ενας λεει 50%,ο αλλος τα ιδια λεφτα με αλλους ορους..Πολυ φοβαμαι οτι η αληθεια ειναι αλλου και δεν μας την εχουν πει.Αλλα ειναι το τελευταιο που με απασχολει,ουτως η' αλλως εγω δεν εχω δικαιοδοσια σ'αυτα τα λεφτα:bcrying: .....Αγωνιστικα ο Ολυμπιακος βγαινει κερδισμενος απο αυτη την ιστορια,στο θεμα πρεστιζ ομως δεχτηκαμε πληγμα.
ΥΓ:Μακαρι να παει στην ΑΕΚ :bigpray: :bigpray: :bigpray: ....

Kobe
16-05-07, 10:38
Αγωνιστικα ο Ολυμπιακος βγαινει κερδισμενος απο αυτη την ιστορια
Σε αυτό συμφωνώ και εγώ.Ο Ριβάλντο είναι μανούλα για να καθαρίζει ματσάκια με τις εκπληκτικές επινοήσεις του,αλλά στο σύγχρονο ποδόσφαιρο το κέντρο πρέπει να ...ξερνάει φλόγες.Και αφού έχουμε ως στόχο το παραπάνω βήμα στην Ευρώπη,νομίζω ότι χρειαζόμαστε άλλου είδους παίχτες από τον 35άρη Ρίμπο.

Βέβαια,κάθε χρόνο στις μεταγραφές κάνουμε απολογισμό στο τέλος.Αν φτάσουν τα ματσάκια της προετοιμασίας και δεν έχει πάρει παίχτη στη θέση του Ρίμπο ο Κόκκαλης,τότε θα μπορούμε να πούμε ότι χειροτερέψαμε σαν ομάδα.Αλλά ας αναμείνουμε στο ακουστικό μας,νομίζω ότι ο Σωκράτης έχει πεισμώσει.Λέτε να "εκδικηθεί";

Α,διαβάζω ότι αν η ΑΕΚ πάρει τον Ρίμπο θα πρέπει να περιμένει αντίποινα από τον Κόκκαλη.Τι είδους αντίποινα;Ποιος ξέρει.Εγώ έναν θέλω ΑΕΚτζή.Κώστας Κατσουράνης...

siokogol
16-05-07, 11:18
Τουλαχιστον μια βομβα θα τη σκασει ο προεδρος..Αλλα οποιον και να φερει παλι ανυπαρκτοι θα ειναι οι αλλοι του χρονου,οποτε μας μενει μονο η Ευρωπη..Κι εκει μαλλον θελει περισσοτερο πνευμονια.Γι'αυτο λοιπον οχι σκουπιδια,οχι πλαστικα.....εεε συγγνωμη..γι'αυτο μεταγραφες νεων παικτων και προωθηση απο τις ακαδημιες..Αληθεια,ο Μενδρινος δεν αξιζει μια θεση του χρονου;;Καλυτερος ειναι ο Ταρα-Ασπρα Χωματα;;
Για Κατσουρανη χλωμο σε κοβω kobe...

texasasl
16-05-07, 11:39
Εγω δεν παιρνω θεση περι των εσωτερικων της ομαδας. Η υποθεση σαν να τραβαει ομως προς "στημενο" θεατρο λιγακι. Οι επομενες μερες θα δειξουν.
Η μονη παντως φραση που μου αρεσε υπερβολικα εδω απο οσα τελευταια διαβασα ηταν: "Υπαρχουν και οι πιτσιρικαδες απο τις Ακαδημιες....", εαν καποτε επιθυμουμε να δουμε και εμεις οι αμοιροι οι φιλαθλοι λιγο ποδοσφαιρο της προκοπης, ιδιαλλως καθε Κυριακη πρεπει να περνουμε τα μπαστουνακια μας, τα βιαγκρα μας, τις βιταμινες μας και να παρακολουθουμε (παντα σε αργη κινηση...) την ποδοσφαιροσουπα που μας προσφερουν ....οι παραγοντες ΟΛΩΝ των ομαδων.:biglol: :biglol:

Υ.Γ. Με συγχωρειτε λιγακι μολις μου ηρθε mail προταση απο ομαδα να παιξω και .... εγω, αλλωστε τελικα, πιτσιρικας...ειμαι ακομα, αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα..........:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

siokogol
16-05-07, 11:44
Υ.Γ. Με συγχωρειτε λιγακι μολις μου ηρθε mail προταση απο ομαδα να παιξω και .... εγω, αλλωστε τελικα, πιτσιρικας...ειμαι ακομα, αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα..........:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

Μη μας πεις ακομα την ομαδα..Καντο σιριαλ στις εφημεριδες να εχουμε να περασουμε το καλοκαιρακι μας!! Αντε και καλη σταδιοδρομια!!:bigsmile: :biglol:

kyrAndreas
16-05-07, 14:00
Αντώνη εσένα σκεφτόμουν μετά την απώλεια του Ρίμπο... χωρίς πλάκα :xaxaxa:
pleeeeeease έλα στον Θρύλο :D (είσαι από τους σίγουρους πάντως όπως μας φωτίζει και το "ΦΩΣ" :D)

Mike
16-05-07, 17:52
Αντώνη μη σε πιάσουν κότσο μόνο στο οικονομικό...λιγότερα από 3.000.000 μη δεχτείς:D:D:D

siokogol
16-05-07, 17:53
..λιγότερα από 3.000.000 μη δεχτείς:D:D:D

..μπουκαλια τσιπουρο...:biglol: :bigsmile:

Kobe
01-06-07, 11:21
Δε ξέρω γιατί αλλά μετά από τόσες μέρες στασιμότητας στις μεταγραφές του Ολυμπιακού νιώθω ότι σιγά σιγά τα καλά νέα πλησιάζουν...

siokogol
01-06-07, 20:06
Εσυ το νιωθεις,ο προεδρας το νιωθει;; :bigsmile: :bigsmile:
Το μονο που βλεπω εγω ειναι οτι φετος θα παει το πρωτοσελιδο συννεφο!!!:biglol: :biglol:

kyrAndreas
01-06-07, 20:41
Κάτι άκουσα για Μακελελέ και 3 εκατομμύρια ευρώ...
...λες?

Mike
01-06-07, 20:45
Κάτι άκουσα για Μακελελέ και 3 εκατομμύρια ευρώ...
...λες?
γιατί όχι? μια χαρά είναι η ηλικία του για τον οσφπ....:bnotalk:

siokogol
01-06-07, 21:00
Και η ηλικια του και το χρωμα του..Μαυρη θα σας την κανουμε τη ζωη παλι!! Σαν την Τσιλα θα γινετε!!:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

Mike
01-06-07, 21:01
Και η ηλικια του και το χρωμα του..Μαυρη θα σας την κανουμε τη ζωη παλι!! Σαν την Τσιλα θα γινετε!!

δν πειράζει...μόνο μη ξεχάσατε τις μαγκούρες ;)
για να μην αναφέρω το λουμπάγκο ε?

Kobe
01-06-07, 21:09
Ρε παιδιά είχαμε βγάλει γέρο τον Ρίμπο στα 32 και έφτασε να τον πάρει η ΑΕΚ με διετές στα 35 και να πανηγυρίζουν κιόλας.Τώρα λέμε γέρο τον Μακελελέ που μέχρι τα Χριστούγεννα έπαιζε βασικός στη Τσέλσι.Δε νομίζω ότι έχουμε την πολυτέλεια να διαλέγουμε όταν μας προσφέρουν τέτοιους παίχτες.

Ο πρόεδρος διέψευσε ότι συναντήθηκε με τον Μακελελέ. ....από την άλλη ότι πραγματοποίησα ταξίδι στο Λονδίνο όπου συναντήθηκα και γευμάτισα με τον ποδοσφαιριστή Κ. Μακελελέ.

Βέβαια πολλές φορές έχει κάνει διάψευση ο πρόεδρος και μετά αυτοδιαψεύστηκε...Θα δούμε,θα δούμε...Εξάλλου διέψευσε ότι συναντήθηκε όχι ότι του έκανε πρόταση...

siokogol
01-06-07, 21:13
Και μαγκουρες θα φερουμε και καροτσακια θα φερουμε και κοριτσακια θα φερουμε και καθετηρες θα φερουμε..ο,τι γουσταρεις...ΤΕΛΟΣ!!!:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

Mike
01-06-07, 21:14
Ρε παιδιά είχαμε βγάλει γέρο τον Ρίμπο στα 32 και έφτασε να τον πάρει η ΑΕΚ με διετές στα 35 και να πανηγυρίζουν κιόλας.Τώρα λέμε γέρο τον Μακελελέ που μέχρι τα Χριστούγεννα έπαιζε βασικός στη Τσέλσι.Δε νομίζω ότι έχουμε την πολυτέλεια να διαλέγουμε όταν μας προσφέρουν τέτοιους παίχτες.

Ο πρόεδρος διέψευσε ότι συναντήθηκε με τον Μακελελέ.

Βέβαια πολλές φορές έχει κάνει διάψευση ο πρόεδρος και μετά αυτοδιαψεύστηκε...Θα δούμε,θα δούμε...Εξάλλου διέψευσε ότι συναντήθηκε όχι ότι του έκανε πρόταση...
περίεργο γιατί ο θείος μόνο για ψέματα δν φημίζεται...............................

Και μαγκουρες θα φερουμε και καροτσακια θα φερουμε και κοριτσακια θα φερουμε και καθετηρες θα φερουμε..ο,τι γουσταρεις...ΤΕΛΟΣ!!!:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

ΤΕΛΟΣ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΠΡΟΣΚΥΝΩ

Kobe
01-06-07, 21:21
Όχι ΤΕΛΟΣ.Τελλος είναι το σωστό :P

siokogol
01-06-07, 21:33
:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:
Μακελελεεεεεε ...πες μου που εισαι τωρα και τι κανννννεις...

Mike
02-06-07, 18:24
:biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:
Μακελελεεεεεε ...πες μου που εισαι τωρα και τι κανννννεις...
περιμένει τα λεφτά του κόκκαλη....

:emot19: :emot19::emot19::emot19::emot19::emot19:

kyrAndreas
02-06-07, 18:45
Μακελελέ ή αμερικανιστή ο "Θείος Λελέ" :D
Ο θείος Κόκκαλης πρέπει να έχει λερωμένη τη φωλιά του... ίσως δεν τα βρήκανε και τον φέρει του χρόνου :D

Mike
02-06-07, 18:49
Ο θείος Κόκκαλης πρέπει να έχει λερωμένη τη φωλιά του... ίσως δεν τα βρήκανε και τον φέρει του χρόνου :D

θα ταιριάζει ακόμη καλύτερα στο όλο concept...θα είναι ένα χρόνο μεγαλύτερος βλέπεις:D:D
ΤΕΛΛΟΣ:p

tolis1186
02-06-07, 20:45
Vgike o kokkalis kai eipe oti pote den sinantithike me ton makelele kai as to lene diafores efimerides!!! An k to endiaferon iparxei. alla na mou peis pia elliniki omada den tha endiaferotan gia ton claude???
Sigxaritiria kai ston olympiako gia to 2plo mesa sto alexandrio... kali epitixia ston teliko me ton pao an kai den nomizw oti tha mporesete na kanete kai kati spoudaio mazi tou.

Kobe
12-06-07, 17:26
Οι πρώτες κινήσεις αναμένονται μέσα στην εβδομάδα από τον Ολυμπιακό.Ξεκινάμε με Ρόμενταλ,Άντζα και ...Ίβιτς.Ο Δανός που έρχεται την Πέμπτη στην Ελλάδα έχει περάσει ως λύση ανάγκης αλλά μόνο τέτοια δε τη θεωρώ προσωπικά.Μετά από χρόνια αποκτούμε (εάν πάνε όλα καλά) έναν παίχτη για τη δεξιά πλευρά του κέντρου της ομάδας διεθνή που μπορεί να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα.Για την κίνηση Ίβιτς τι λέτε;Πάντα ήμουν της άποψης ότι δε μπορεί ο προπονητής να κάνει κουμάντο με τα λεφτά άλλων και καλό είναι να υπάρχει έμπιστος άνθρωπος του προέδρου που να ελέγχει τον προπονητή και να μας προστατεύει από αναποδιές τύπου Λέμενς,Ντάνι κλπ.Για να δούμε...

tolis1186
12-06-07, 18:18
Ο Δανός που έρχεται την Πέμπτη στην Ελλάδα έχει περάσει ως λύση ανάγκης αλλά μόνο τέτοια δε τη θεωρώ προσωπικά.ti les re file... pios eipe lisi anagis!!! paixtaras einai o anthrwpos!!! Me ton tomason ti ginete??? me ton makelele??? kala an parete k autous tous 2 tha kanete tromeri omadara!!! gia akoma mia xronia...

Spyrakos
12-06-07, 19:49
Οι πρώτες κινήσεις αναμένονται μέσα στην εβδομάδα από τον Ολυμπιακό.Ξεκινάμε με Ρόμενταλ,Άντζα και ...Ίβιτς.Ο Δανός που έρχεται την Πέμπτη στην Ελλάδα έχει περάσει ως λύση ανάγκης αλλά μόνο τέτοια δε τη θεωρώ προσωπικά.Μετά από χρόνια αποκτούμε (εάν πάνε όλα καλά) έναν παίχτη για τη δεξιά πλευρά του κέντρου της ομάδας διεθνή που μπορεί να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα.Για την κίνηση Ίβιτς τι λέτε;Πάντα ήμουν της άποψης ότι δε μπορεί ο προπονητής να κάνει κουμάντο με τα λεφτά άλλων και καλό είναι να υπάρχει έμπιστος άνθρωπος του προέδρου που να ελέγχει τον προπονητή και να μας προστατεύει από αναποδιές τύπου Λέμενς,Ντάνι κλπ.Για να δούμε...

Αν και προσωπικα θα προτιμουσα την μεγαλη μου αγαπη, δηλαδη το μοϊκανι τον Βιλχελμσον για τη δεξια πλευρα, δεν με χαλαει καθολου ο Ρομενταλ. Ο Δανος ειναι παιχτουρι, και στην καλυτερη ηλικια. Οσο για τον Ιβιτς, μια χαρα ειναι και δεν μας χαλασε καθολου. Φυσικα συμφωνω μαζι σου, ολες οι σοβαρες ομαδες εχουν εναν τεχνικο διευθυντη που κανει τα κουμαντα με τους παιχτες και φερνει τις προτασεις στο τραπεζι κοιτωντας το συμφερον της ομαδας. Ο Ιβιτς δεν τα πηγε και τοσο ασχημα με την ΑΕΚ, και ελπιζω εχοντας μια ανεση παραπανω με το μπατζετ να τα παει ακομα καλυτερα σε μας.

siokogol
12-06-07, 20:16
Ο ανεμος της αλλαγης φυσαει πανω απο το λιμανι..Παει και ο θειος Λουβαρης,ερχεται ο Πετρος με τον Ιλια,ελπιζω μονο να μην το καταντησουμε το μαγαζι Αμερικαν Μπαρ! Ντενις παιχταρας και κοιτατε που ο Σωκρατες απο το πουθενα θα κανει τους ρεπορτερς ινδιανους στα Σπατα !! Ερχονται κι αλλοι my friends!!:bigsmile: :bigsmile:

siokogol
17-06-07, 13:31
Τα μαθατε τα νεα; Στο Καραισκακη θα βαλουμε ανεμιστηρες για να πηγαινει η μπαλα πιο γρηγορα και η ομαδα να παιζει πιο γρηγορο ποδοσφαιρο..Κηπουρο της προκοπης δεν βρηκαμε,γιατι ο ενας που αξιζε θα δουλευει απο του χρονου στη Λεωφορο..Δυσκολη η αγορα σ' αυτον τον τομεα..
Περιμενουμε κι αυτες τις ριμαδες τις μεταγραφες,να δουμε κανα χριστιανο να υπογραφει τα χαρτια,με το χαμογελο στα χειλη και να δηλωνει ποσο περηφανος ειναι που θα παιξει στη Θρυλουμπα!

Rambo
20-06-07, 10:08
Τα μαθατε τα νεα; Στο Καραισκακη θα βαλουμε ανεμιστηρες για να πηγαινει η μπαλα πιο γρηγορα και η ομαδα να παιζει πιο γρηγορο ποδοσφαιρο..Κηπουρο της προκοπης δεν βρηκαμε,γιατι ο ενας που αξιζε θα δουλευει απο του χρονου στη Λεωφορο..Δυσκολη η αγορα σ' αυτον τον τομεα..
Περιμενουμε κι αυτες τις ριμαδες τις μεταγραφες,να δουμε κανα χριστιανο να υπογραφει τα χαρτια,με το χαμογελο στα χειλη και να δηλωνει ποσο περηφανος ειναι που θα παιξει στη Θρυλουμπα!

lol!!! :D :D :D
Μας έφυγε και ο κασάπα..
μάλλον τον μανάβα η τον μπακάλα θα πάρουμε πάλι!! :D

siokogol
21-06-07, 15:14
ΠΑΟ-ΘΡΥΛΟΣ ,1η αγωνιστικη,26 Αυγουστου..
Απο νωρις θα αρχισουμε να γλενταμε φετος! :biglol: :biglol: :biglol:

kyrAndreas
21-06-07, 17:08
Χαχαχαχα... για να δούμε!!!

siokogol
21-06-07, 17:26
2 χρονια πριν ειχαν βγει οι συμφωνικες ορχηστρες στην Παιανια για ευκολη επικρατηση και πατημα του Ολυμπιακου στο ΟΑΚΑ..Αλλα ολοι ( ;;; ) θυμομαστε πως τελειωσε το ματσακι..Με τον Μορις να παραδιδει (για τους καφρους κοκκινους οπαδοδημοσιογραφους,να πεταει) τη φανελα του στον διαιτητη σαν σημαια,μετα το εγκληματικο φαουλ στον Τζολε και την κοκκινη καρτα που εφαγε! Επιστροφη στη Λεωφορο των κοκκινων επιτυχιων,λοιπον!
ΘΡΥΛΕ ΓΕΡΑ,ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ!! (αλλα να κανουμε και καμια μεταγραφη ομως,δεν θα παθουμε και τιποτα..αδεια θα μεινουν τα καθισματα στον παγκο;; )

kyrAndreas
21-06-07, 17:38
Να δεις που οι βάζελοι θα φωνάζουν και θα ωρύονται (μετά και το τριπλ κράουν) και θα απαιτήσουν μέσω και του νέου προέδρου της Σούπερ Λίγκα να χρησιμοποιούν τη σπυριάρα μπάλα στους αγώνες τους :xaxaxa:

Kobe
22-06-07, 00:11
Με τον Ίβιτς τουλάχιστον φαίνεται να υπάρχουν στόχοι και μια κάποια μεθοδικότητα.Αν δε μας κάτσει ο Α θα πάμε για τον Β.Όσο αποφάσιζε ο Λεμονής,ακούγαμε αν δε μας κάτσει ο Τουντσάι πάμε για Πέτριτς(άλλη θέση άλλα λεφτά άλλα αντί άλλων).

Για την κλήρωση κρίμα για τον Πεσέιρο.Τρίτη αγωνιστική απολυμένος και αυτός...

kyrAndreas
22-06-07, 01:26
Χαχαχαχαχα... κρίμα όντως :D

g7
22-06-07, 14:42
Με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, ξεκινάει ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ στην 1η αγωνιστική (26/8/07) του Πρωταθλήματος της Super League της περίοδου 2007/2008(Ακολουθεί το πρόγραμμα της ομάδας μας και το πλήρες πρόγραμμα του Πρωταθλήματος) . Μετά την κλήρωση ο Διευθύνων Σύμβουλος της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Πέτρος Κόκκαλης, δήλωσε:
«Πρόκειται για ένα πολύ μεγάλο ματς. Να κερδίσει ο καλύτερος. Ως απερχόμενος πρόεδρος της Super League και ως Ολυμπιακός, βούληση είναι το πρωτάθλημα να ξεκινήσει με νέους όρους και να προχωρήσουμε ένα βήμα παραπάνω. Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται. Εκείνο που έχει σημασία είναι η διάθεση για το ποδόσφαιρο και να εδραιωθεί η άποψη ότι το ποδόσφαιρο είναι κάτι για να περνάμε καλά τις Κυριακές μας».

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ
1η Αγωνιστική: Παναθηναϊκός - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
2η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΦΗ
3η Αγωνιστική: Αρης - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
4η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Απόλλων Καλαμαριάς
5η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Πανιώνιος
6η Αγωνιστική: Εργοτέλης - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
7η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ
8η Αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
9η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Βέροια
10η Αγωνιστική: Ατρόμητος - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
11η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Λεβαδειακός
12η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ
13η Αγωνιστική: Λάρισα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
14η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ξάνθη
15η Αγωνιστική: Ηρακλής - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
16η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Παναθηναϊκός
17η Αγωνιστική: ΟΦΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
18η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Αρης
19η Αγωνιστική: Απόλλων Καλαμαριάς - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
20η Αγωνιστική: Πανιώνιος - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
22η Αγωνιστική: ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
23η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Αστέρας Τρίπολης
24η Αγωνιστική: Βέροια - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
25η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ατρόμητος
26η Αγωνιστική: Λεβαδειακός - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
27η Αγωνιστική: ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
28η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Λάρισα
29η Αγωνιστική: Ξάνθη - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
30η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ηρακλής

αντε αντε να παμε να το σηκωσουμε νωρις!!!!:biglol::bigsmile:

dusan
22-06-07, 14:51
Ωραίο πρόγραμμα. Φέτος η φιέστα εντός με Ήρα...... :beer:

Kobe
22-06-07, 15:40
Φέτος η φιέστα εντός με Ήρα......Το μόνο ενδιαφέρον της κλήρωσης :P

kyrAndreas
22-06-07, 18:52
Και τα ματσάκια τα βλέπω το ένα πιο χαλαρό από το άλλο :p
Ωραία σειρά έχουν!!!

siokogol
23-06-07, 14:25
Πανω που μαθαμε να χορευουμε σαμπα,θα το γυρισουμε στο μελαγχολικο τανγκο.. Τουλαχιστον και τα 2 μπορουν να χορευτουν σε ταψι,εκει που θα κακοπερασουν ΚΑΙ φετος οι αιωνιοι δευτεροτριτοι! Quereeeeeeeeerr...

Kobe
23-06-07, 20:57
Άντε καλή αρχή στις μεταγραφές.Ποδαρικό με τον πρώην μεταγραφικό στόχο της ΑΕΚ,Νούνιεζ.Αφού πήραμε τη γνώμη του Φερέρ και του Ντέμη τα σκάσαμε και φέραμε τον νεαρό Αργεντίνο στην Ελλάδα.Με γειες.Πάμε για τον επόμενο τώρα ;)

siokogol
24-06-07, 12:18
Και τωρα θα αρχισουμε τα γνωστα..Μετα την αποθεωση στις κιτρινες εφημεριδες,θα αρχισουν να λενε οτι ειναι παλτο,οτι τσαμπα λεφτα πεταξε ο Ολυμπιακος,οτι κατι ηξερε ο Ντεμινιο και δεν τα εσκασε να τον παρει κτλ κτλ.. Φετος βλεπω το Σεζαρ να νιωθει μεγαλες μοναξιες κι ας ελπισουμε να μην τα παρει κι εχουμε λατινοαμερικανικο πολεμο στου Ρεντη!
Παντως ρε παιδια,πολλοι Αργεντινοι θα παιζουν φετος στην Ελλαδα..Μηπως ειναι στα πλαισια της καινουριας εξωτερικης πολιτικης της Ντορας;;:bigthinki :bigthinki

Kobe
24-06-07, 13:08
Καιρός είναι να δοκιμάσουμε και λίγο Αργεντίνους στην Ευρώπη.Δέρνουν περισσότερο αυτοί,θα πάμε καλύτερα ;)

Ο Γκαλέτι αν έρθει είναι μεγάλη μεταγραφή.Για να δούμε αν όντως είμαστε σε καλό δρόμο εκεί.

Kobe
27-06-07, 01:27
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ;

Το πρώτο μεγάλο όνομα για φέτος έκλεισε και δε λέτε κουβέντα;Γκαλέτι στον Ολυμπιακό και επιτέλους δεξί χαφ στην ομάδα μετά από χρόνια.Άντε καλή συνέχεια ;)

Α,αύριο τα τυπικά :D

Spyrakos
27-06-07, 01:40
Αμα δεν τον δω με τα ερυθρολευκα... ξερεις...

Και ο Ντενις ερχοτανε, αλλα χαθηκε στο δρομο.

tolis1186
27-06-07, 01:46
e nai... prepei na ton doume me tin fanela na parousiazete!!! An kai apoti lene sxetika arthra einai klismeno!

Kobe
27-06-07, 01:56
Και ο Ντενις ερχοτανε, αλλα χαθηκε στο δρομο.
Η αλήθεια είναι ότι ο Ντένις δεν ήρθε γιατί ήθελαν τον Γκαλέτι.Όχι νομίζω ότι αυτό μπορούμε να το πιστέψουμε.Αύριο έρχεται Αθήνα.

ΥΓ:Από τη στιγμή που ανέλαβε ο Ίβιτς φαίνεται να γίνεται κάτι πιο οργανωμένα.Υπάρχουν λύσεις και εναλλακτικές που στέκουν.Όχι όπως πριν,ότι να'ναι.Φαίνεται ότι υπάρχει σχέδιο.

kyrAndreas
27-06-07, 02:25
Κι έρχεται και από την αγαπημένη Ατλέτικο ;)
ελπίζω να μη γίνει καμιά στραβή γιατί η τελικές υπογραφές νομίζω δεν μπήκαν...

siokogol
27-06-07, 10:07
Η μονη περιπτωση να χαλασει η ματαγραφη ειναι να τον καλεσει ο Bill Gates και να του μεταβιβασει τη Microsoft..
Καλοριζικος! Τον ειδαμε και με τα ερυθρολευκα σε κατι φωτο,αλλα αυτα του γαυρου θα του πηγαινουν καλυτερα! Δεν νομιζω να αμφιβαλλει κανεις οτι με τετοια ομαδα που φτιαχνουμε θα χαθουν τα πρωτεια στην Ελλαδα..Απλα,οι αλλοι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!
Αριστερος μπακ (κριμα που δεν αφηνει τον Σπυροπουλο ο Πανιωνιος) και στοπερ γιγαντας,οι επιλογες μιας καλης πορειας στην Ευρωπη..

g7
27-06-07, 10:46
akoysate tipota gia metagrafi kastigio?exthes pire kapios to vrady sto spor fm ki elege oti exi egkyres piges oti o olympiakos tha ton dosei gia 15.000 eyro!!!as elpisoyme otin itan kakogoysto asteio kapioy akroati.......

siokogol
27-06-07, 11:37
Αν ειναι για 15.000 να μπω κι εγω στο παζαρι,να τον εχω να παιζουμε δηλωτη..!!:biglol: :biglol: :biglol:

Kobe
27-06-07, 12:55
Εγώ δίνω και τα διπλάσια να τον έχω στο κήπο να μου κουρεύει το γκαζόν και να κάνει καμιά ντρίμπλα άμα έχω παρέα :P

Edit:εν τω μεταξύ σιγά σιγά έχουν αρχίσει να χάνουν την αισιοδοξία τους στον Ολυμπιακό Β.Όχι στον Ολυμπιακό Βόλου.Για την ΑΕΚ λέω που πάει να κλείσει Παππά,Ταραλίδη,Ανατολάκη ενώ σκέφτεται και τη λύση του Μάρτσιν Κούζμπα (αστειάκι).Καλά για τον Παναθηναϊκό δε συζητάμε καν.Έχουν 5 μέρες πρωτοσέλιδο τον Δημούτσο(που μακάρι να βγει το παιδί)...