PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι καπνο φουμαρετε?

dpsycho
18-04-05, 06:38
Η ερωτηση ειναι συνεχεια του καφε.
Τι καπνο φουμαρετε?

Καπνο sampson απο το 91 που ξεκινησα

Πουρα και κανα πουρακι απο περσυ (νεος στο αθλημα)

με καφε και με ποτο και καθε 3 και λιγο (πολυ αγχος το διδακτορικο)

Παω για ενα τωρα.............

argeas
18-04-05, 07:03
Xexe dpsycho. Ωραίος!

Βασικά καπινίζω τα παντα! :D

Αλλα έχω αδυναμία στα Ελληνικά καπνα(αφιλτρα εαν γίνεται)(Δυστηχώς η καλές μαρκες είναι δυσευρετες)
Στα στριφτά (van nelle μπλε και cooper καμια φορά)
και τα μη περιποιημένα πουρα (συσκευασίες των 5)
http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2088.gif http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2087.gif http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2083.gif http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2082.gif http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2079.gif
http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_20.gifhttp://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_20.gifhttp://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_20.gif

petsakias
18-04-05, 07:08
egw eimai dixasmenos anamesa se dyo!
1on to pathos: kapnos (strifta me filtro) den kovetai to atimo kai
2on h megali mou agapi: o loulas:P (kateytheian apo aigypto:D)
as stripsoume ena tsigaraki twra!

74erazer
18-04-05, 11:40
:smoking1:
Καπνο Old Holborn κιτρινο, δεν κοβεται το ριμαδι....

Xrhstos
18-04-05, 11:53
gr kokino einai kalo kai opios katebenei elada me promitheyei apo ta aforologita..........

vatman666
18-04-05, 12:00
Kai egw Old Holborn kitrino me filtrakia. Pou na paris tsigara edw einai ekswfrenikes oi times..an kai ematha tha aneboun arketa kai Ellada opos kai ta ksudia as einai kala oi Athens 04.

Melthor
18-04-05, 12:19
Εντάξει...επιτέλους ένα θέμα για να πώ και εγώ τον πόνο μου [μπουχουχουχου :bigcry:]...Ξεκινάω (",)

...Πριν πολλά δισεκατομύρια χρόνια τότε που υπήρχαν ακόμα δεινόσαυροι κάπνιζα Camel άφιλτρο και τότε βάλθηκε η εταιρεία να αλλάξει τον καπνό της και να τον κάνει ΑΙΣΧΟΣ...Κρίση είπα είναι θα περάσει και το έριξα στα Lucky Strike μέχρι που τα κάναν RED...Απογοητεύση μεγάλη δεν έτρωγα 8 μέρες μέχρι που βρέθηκε στα χέρια μου ένα Craven 25gr και μερικά χαρτάκια για 2 χρόνια είχα βρεί τον καπνό που με στήριζε στις δύσκολες στιγμές μου, που παίζαμε μαζί, που καναμέ σεξ παρέα που στην τελική κάναμε τα πάντα μαζί...Αλλά οι κακές καπνοβιομηχανίες που πιστευώ ακράδαντα οτι με παρακολουθούν και αλλάζουν τα τσιγάρα που καπνίζω άλλαξαν και τον Craven ήττα μεγάλη για μένα και πάλι...

Πλεον και παρακαλώ την προσοχή σας καπνίζω Drum [άσπρο]...Τώρα ξέρετε ποιον θα βρίσετε αν τυχόν αλλάξουν και αυτόν τον καπνό.

:rolf1:

argeas
18-04-05, 12:45
καρατσος
sthn arxh san mikros kai avgaltos kathe mera kai alli marka tsigarwn
A, oxι φίλε καρατσέ, θα διαφωνήσω 450 μοίρες μαζί σου. Με προσέβαλες ανεπανόρθωτα :lol: :lol:
Καπινίζω(sic) 12 χρονάκια και ποτέ δεν είχα σταθερή μάρκα, εφ' όσον το κάπνισμα αποτελεί, τρόπων τινά, μια ερωτική προέκταση.
Οντας, λοιπόν, εναντίον του γάμου, και υπερμαχος της σεξουαλικής απελεθερώσεως
διεκδικώ τα δικαιώματα εις την ελαστικήν εφαρμογήν της εν λόγου συνηθείας, αναλόγως της επικρατούσης ατμοσφαίρης(lol), και την κοινωνικώς αστιγμάτιστον εφαρμογήν της ελευθέρoυ επιλογής καπνών
:D :D
Βεβαίως, βεβαίως.

dimivar
18-04-05, 12:57
Η Καπνιστική μου ιστορία:
Στην Ελλάδα είχα δοκιμάσει πολλές μάρκες(από Assos μέχρι Winston) και είχα καταλήξει στα Prince.Μετά από 6 μήνες,δεν είχα πλέον φωνή (είναι ελαφριά αυτά τα Prince...) το άλλαξα σε Camel,μέχρι που άλλαξαν τον καπνό τους(μιά πραγματικά...έξυπνη κίνηση).Έφυγα για γερμανία,αλλά τα Camel ήταν διαφορετικά,και το γύρισα σε Lucky Strike.Ανέβηκαν οι τιμές στο 3,40 (το 19ρι πακέτο!) και άρχισα τον καπνό.(στη Γερμανία είναι πιο φθηνός).Στην αρχή Old Horborn,μέχρι που ανακάλυψα ένα εκπληκτικό δανέζικο,τον Danske Club,και 2 χρόνια τώρα μόνον αυτό κάνω,και όταν πάω Ελλάδα φέρνω...προμήθειες.
Στο ενδιάμεσο το είχα κόψει 2 φορές, από 5 και 6 μήνες αντίστοιχα.

Οντας, λοιπόν, εναντίον του γάμου, και υπερμαχος της σεξουαλικής απελεθερώσεως
διεκδικώ τα δικαιώματα εις την ελαστικήν εφαρμογήν της εν λόγου συνηθείας, αναλόγως της επικρατούσης ατμοσφαίρης(lol), και την κοινωνικώς αστιγμάτιστον εφαρμογήν της ελευθέρας επιλογής καπνών

Βλέπω το έχεις φιλοσοφήσει το θέμα μπράβο!! :) :)

cypher80b
18-04-05, 13:18
Αερα (κοινως δεν καπνιζα ποτέ)
Γιατί όπως είναι γνωστό : ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!
:)

VipeR
18-04-05, 13:38
ego to ekopsa alla kamia fora to thimiemai.
Bebaia edo sthn aglia to thimame olo k ligotero me 8 euro to paketo blepete!!!!

Otan kapniza eixa perasei apo diafora tsigara styvesant, camel, rothmans, muratti, benson&Hendes opos epishs k ta parakato sta opioa katelksa: Davidof mauro H' west tobaccos k spaniotera malboro kokkina.
Bebaia exo dokimasei k alla tosa.......

TheDark
18-04-05, 13:45
Exw kapnisei polla pragmata sth zwh mou...;-p
Edw kai 2 xronia kapnizw Davidoff mauro kai merikes fores Davidoff Magnum.
Kai kanena pouro pou kai pou.
Kati leipei apo th psifoforia. To Bong!
:-)

Chill
18-04-05, 13:46
Και γω παρόμοια ιστορία camel για 3 χρόνια μέχρι το 2001, μετά το έκοψα για 1,5 χρόνο λόγω μιας περιπέτειας που είχα με την υγεία μου (καμία σχέση με τον καπνό ;) ) αλλά ας όψονται οι εξεταστικές οι οποίες χωρίς καπνό δεν βγαίνουν. Τώρα είμαι με τα φλωρο davidoff white αλλά ευτυχώς δεν φουμάρω πλεον και πολύ. Είμαι στα "κοψίματα", ελπίζω σύντομα να απαλλαγώ οριστικά από το βραχνά του καπνού.

texasasl
18-04-05, 13:47
15 χρονια αφιλτρο "22" - 15 χρονια "Κερανης" - 5 χρονια Rothmans - 10 χρονια Stuyvesant ασημι.
Τα ειπα γρηγορα γρηγορα γιατι εχει και ενα σωρο γιατρους εδω μεσα και οπου ναναι θα μας την πεσουν.!!!!!
"Ναχουμε την υγεια μας να καπνιζουμε το τσιγαρακι μας" που λενε.:laughing1 :laughing1 :laughing1

psyxologos
18-04-05, 15:56
akapnos kai eytyxhsmenos! :ball1:

Xrhstos
18-04-05, 16:16
tin kalhteri doulia kaneis kai egw prepei na to kopso to skeytomai apo edw to skeytomai apo ekei alla olo parataseis dinw... tora lew na to kopso otan parw ptyxio.........tha doume

psyxologos
18-04-05, 16:25
tin kalhteri doulia kaneis kai egw prepei na to kopso to skeytomai apo edw to skeytomai apo ekei alla olo parataseis dinw... tora lew na to kopso otan parw ptyxio.........tha doume

ma den katalabainw ti sas prosferei. Eilikrina...

penetrator
18-04-05, 16:37
...kai me tin diki mou psifo isofarisame tous mi kapnistes. Fusika psifisa kapno. Paliotera ton kapniza sketo, tora omos edo kai ena xrono bazo kai filtraki na mio8ei ligo to kako. Kapnizo 11-12 xronia, giatre poso 8a ziso akomi? :P O kapnos mou einai old holborn mple kai ksekinisa me camel, ktl gia 2-3 xronia. Pantos an kapniza tupopoiimena tsigara, i epilogi mou 8a itan prince an kai ta mexoun xalasei ta teleutaia xronia. Texasasl nomizo exeis to recor pantos, alla gia tin ilikia mou den eimai kai polu piso e?

bakis
18-04-05, 16:39
Τσιγαρακι Marlboro Lights ή Marlboro χρυσο γιατι πλεον τα καταργησανε τα lights, ultra κτλ.
και που και που στριβουμε και κανενα με φιλτρακι παντα.. παλι ομως Marlboro καπνο
απο Γερμανια δεν ξερω αν κυκλοφορει ελλαδα αυτος ο καπνος :)

snapy13
18-04-05, 16:48
Old Holborn kitrino kai kamia fora to Aromatic ( portokali ) , panta me filtrakia .
Otan blepo Panathinaiko omos apo to agxos den mporo na stripso kai kano traka apo thn fili mou ( Winston blue ) !!!

thpoul
18-04-05, 16:52
Kai gw mazi sou eimai.....Arxisa me Camiles (malako paketo) an kai eixan allaksei to kapno tous tote den me enogxlise toso....meta muithika ston Drum me ta galazia(OXI TA MPLE) kai ta griza ta rizla...Ekei exw meinei....

Lakis
18-04-05, 19:26
Den kapnizw kai oute pistevw oti prokeite na to arxisw pote..(etsi 8elw na pistevw) Genikws to apex8anomai to kapnisma. Den mporw kan na murisw to kapno, mou prokalei duspnoia.. Kapoia stigmh vevaia opws 8ewreitai logiko 8a dokimasw na dw pws einai alla oxi parapera me tipota

dpsycho
18-04-05, 19:34
Παιδια, διαβαζω και τα παιζω. Αν γινοταν αυτη η ψηφοφορια πριν 10 χρονια μονο εγω θα καπνιζα καπνο. Θυμαμαι στη σχολη ολοι με κοιτουσαν παραξενα. Τωρα βλεπω οι πιο πολλοι στριφτα. Οταν ξεκινησα ολα τα πακετα μπλε ηταν και επειδη το Drum δεν το μπορω ειχα και προβλημα μερικες φορες να βρω Sampson, Που για Old Holborn.

Καλος ο Old Holborn (μπλε, για μενα) αλλα δεν υπαρχει σε αυτην την μερια του Ατλαντικου. Ειχα παρει απο Αμστερνταμ οταν γυρισα το καλοκαιρι και ακομα εχω λιγα τριμματα. Το κρατω μεσα στο Humidor που εχω και τα πουρα μου και που και που κανω ενα. Τωρα που μου το θυμισατε θα κανω ενα :smoker1: Τωρα που θα παει η γυναικα μου στην Ελλαδα γυρνωντας θα την πω να μου παρει μια κουτα. χε χε (για το καλοκαιρι)

dslam
18-04-05, 20:13
den kapnisa pote kai eimai kalla

mikros
18-04-05, 21:22
ti foumaro??? TON AERA TIS ATHINAS............... (lol foumaro benzini :P:P:P)

edit: kai malista amolibdi kata kirio logo.Super den brisko pia......:P:P:P

TheDark
19-04-05, 16:28
mikros: mh to kaneis auto! katastrefesai! Pies kana tsigaro kalytera. :-)

mikros
19-04-05, 16:32
lol ti na kano prospatho na to koyo...... den kobetai :P:P

psyxologos
19-04-05, 18:00
kanenas den dhlwnei pws to ekopse re paidia? Ma ti egine? oloi ametanohtoi kapnistes!

argeas
19-04-05, 18:16
kanenas den dhlwnei pws to ekopse re paidia? Ma ti egine? oloi ametanohtoi kapnistes!
Γιατί το λές αυτό; Εγω πχ το εχω κόψει καμια 50αρα φορές.
Αλλα τι να λέμε τώρα... :p :p :p

psyxologos
19-04-05, 18:28
Γιατί το λές αυτό; Εγω πχ το εχω κόψει καμια 50αρα φορές.
Αλλα τι να λέμε τώρα... :p :p :p

e ayto lew re paidia...Psuxologikh eiani h exarthsh, na to xerete. Den exei na kanei me thn nikotinh kai ta resta...

SmoKnight
19-04-05, 19:13
e ayto lew re paidia...Psuxologikh eiani h exarthsh, na to xerete. Den exei na kanei me thn nikotinh kai ta resta...

H εισπνοή (το ρουφηγμα ενος τσιγαρου) μας δημιουργει οικία και γλυκα συναισθηματα. Ο εγκεφαλος θυμαται την πρωτη ηδονη που ενιωσε ποτε. Τον θηλασμο! Η πρωτη μας ικανοποιηση, απο την πρωτη μας αναγκη (πεινα) απ οταν ηρθαμε στον κοσμο :)
Υποσεινηδητα, η επεξεργασια της αναμνησης γινεται στον εγκεφαλο, και αυτο μας φερνει την ευφορια ;)
Αυτο βεβαια ισχυει και σε οτι πινουμε με καλαμακι για τους ιδιους λογους ;)

Αυτο για αν σκασουν οι γιατροι του φορουμ φιλε Texasasl

Πιτσιρικας ξεκινησα με sante στο κοκκινο πλακε πακετο, και οταν αρχισα δουλεια και ειχα λεφτα, το γυρισα στα camel, τωρα στο μαλακο πακετο μια που συμφωνω με τους προλαλησαντες οτι εχουν χαλασει τον καπνο, αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομα κατι που να μου αρεσει. 15 χρονια camel δεν τα αλλαζεις ευκολα ;)

panos23
20-04-05, 01:15
Camel lights τα τελευταια 10 χρόνια, με μια διακοπή
στο στρατό όπου κάπνιζα Old Holborn κίτρινο (για οικονομικούς λόγους!!!)

gkiriak
20-04-05, 01:39
Πανω που ειχα βρει την υγεια μου και καπνιζα απο το 1979 μεχρι περσι Γκολουαζ, εκλεισε το Γα...μενο το εργοστασιο.Τετοια γκαντεμια πουθενα!!!!

Lionheart
20-04-05, 07:04
Kapniza afiltra typopoihmena.
To exw kopsei omws kati xronia, giati me...ekopse.

psyxologos
20-04-05, 16:17
Πανω που ειχα βρει την υγεια μου και καπνιζα απο το 1979 μεχρι περσι Γκολουαζ, εκλεισε το Γα...μενο το εργοστασιο.Τετοια γκαντεμια πουθενα!!!!

eixes vrei thn ygeia sou kai kapnizes? Oxymoro akougetai to sxhma! ;)

Na eleges to ekopsa kai vrhka thn ygeia mou... :bigclap:

gkiriak
21-04-05, 01:39
eixes vrei thn ygeia sou kai kapnizes? Oxymoro akougetai to sxhma! ;)

Na eleges to ekopsa kai vrhka thn ygeia mou... :bigclap:

Θελω να πω οτι πριν δοκιμασα διαφορες μαρκες και μονο τα γκολουαζ μου κατσανε σωστα στο λαιμο μου,αρα ειχα βρει την Υγεια μου. !!!!!!!!

akisbeat77
21-04-05, 01:57
Old holborn kitrino mikro me drum xartakia kai filtro. Pio prin kapsiza Philip Morris kai molis to girisa se kapno vrika tin igia mou. Xipnao to proi xoris na me ponaei to stithos mou kai na viho...

Trapper
21-04-05, 03:17
Αέρα κοπανιστό και μάλιστα της Αθήνας που είναι εξίσου βλαβερός με το τσιγάρο...

tzitzos
23-04-05, 15:33
old holborn kitrino me rizla prasina filtrakia kai smoking galazia xartakia :)

Nemesis
23-04-05, 15:51
Old Holborn κίτρινο μικρό με φιλτράκια σλιμ και γαλάζια χαρτάκια. Δεν το αλλάζω με τίποτα αν και δεν έχω δοκιμάσει και τόσες πολλές μάρκες (καπνίζω μόλις 4 χρόνια...) το θεωρώ κατά μακράν καλύτερο από οτιδήποτε άλλο.

nicolaki
25-04-05, 21:11
Den kapnizw, de kapnisa pote kai de skopevw na ksekinisw...sorry paides, mou myrizei poly asxhma...

thrylos1984
25-04-05, 22:40
Δεν ξερω για σας αλλα τα πουρα πιστευω εχουν αλλη γευση και απολαυση!!

Giorgos
25-04-05, 23:43
Τα τελευταία 10 χρόνια PRINCE και μόνο PRINCE και δεν τα αλλάζω με τίποτα...
Λέτε να έχω πάθει εξάρτηση?

Johnnys100
27-04-05, 15:57
Ti les re paidi mou, poloi mi kapnistes eimaste!!!

dpsycho
27-04-05, 18:08
Ti les re paidi mou, poloi mi kapnistes eimaste!!!

όντως. Αλλα και πολλοι στριφτοι....ξερω επαναλαμβανομαι αλλα εχω μεινει αναυδος. Τοσο ακριβα τα τσιγαρα? Εγω δεν τα καπνιζω για την τιμη αλλα κυριως για τη γευση, αν ξεμεινω ενω υπαρχουν τυποποιημενα ειναι σαν να μην εχω καθολου τσιγαρα. Βεβαια δεν με χαλαει που ειναι πιο φτηνα.

Nemesis
27-04-05, 18:17
όντως. Αλλα και πολλοι στριφτοι....ξερω επαναλαμβανομαι αλλα εχω μεινει αναυδος. Τοσο ακριβα τα τσιγαρα? Εγω δεν τα καπνιζω για την τιμη αλλα κυριως για τη γευση, αν ξεμεινω ενω υπαρχουν τυποποιημενα ειναι σαν να μην εχω καθολου τσιγαρα. Βεβαια δεν με χαλαει που ειναι πιο φτηνα.

Δεν πιστεύω ότι οι περισσότεροι από αυτούς που καπνίζουν στριφτά το κάνουν μόνο για την τιμή. Μπορεί να το αρχίζουν για αυτό το λόγο αλλά δεν αρκεί η τιμή. Ώρες ώρες είναι πολύ βαρετό να στρίβεις... Στο κάτω κάτω υπάρχουν και έτοιμα φθηνά τσιγάρα που έχουν καλό καπνό.

petsakias
27-04-05, 18:23

sigoura oti den to kanoume gia tin timi! osoi kapnizoun strifta epeidi den einai toso akriva den kratane panw apo 1-3 mines! meta ksanagyrnane sto typopoiimeno epeidi exoun mpouxtisei na strivoun!
proswpika egw ksekinisa me strifta kai akomi tetoia kanw (old holborn) kai ektos apo ti geysi tous pou den sygrinetai apolamvanw kai ti stigmi pou to strivw! thelei ti maestria tou! :bigsmile: :bigsmile:

dpsycho
27-04-05, 18:25
.......... Ώρες ώρες είναι πολύ βαρετό να στρίβεις...

οποιος το λεει αυτο, για μενα, καπνιζει στριφτο για αλλους λογους (κυριως τιμη) και οχι γιατι του αρεσει το στριφτο και η διαδικασια του. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανω στριφτο.
Εγω δε μπορω να καπνισω τυποποιημενα χωρις εξαιρεση.
ο λαιμος γ@μ..ται αμεσως, η γευση ειναι να ξερασεις και μου ανακατευεται και το στομαχι.
Μονο στριφτα και πουρα και σκεφτομαι να αρχισω πιπα.
Θα πω τη γυναικα μου που θα γυρισει απο ελλαδα να μου φερει τα συνεργα του πατερα μου......:bigwing:

Nemesis
27-04-05, 18:34
οποιος το λεει αυτο, για μενα, καπνιζει στριφτο για αλλους λογους (κυριως τιμη) και οχι γιατι του αρεσει το στριφτο και η διαδικασια του. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανω στριφτο.
Εγω δε μπορω να καπνισω τυποποιημενα χωρις εξαιρεση.
ο λαιμος γ@μ..ται αμεσως, η γευση ειναι να ξερασεις και μου ανακατευεται και το στομαχι.
Μονο στριφτα και πουρα και σκεφτομαι να αρχισω πιπα.
Θα πω τη γυναικα μου που θα γυρισει απο ελλαδα να μου φερει τα συνεργα του πατερα μου......:bigwing:

Κοίτα μου αρέσει το στριφτό και η διαδικασία του πάρα πολύ. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μπορώ να στρίβω πάντα και παντού...
Μετά απο μπάνιο στη θάλασσα με τα χέρια να είναι σαν να μην έχεις δακτυλικά αποτυπώματα και όλη την άμμο να σε περιτριγυρίζει δεν είναι και τόσο εύκολο να στρίψεις μην λέμε και ότι θέλουμε... Και υπάρχουν πολλά ακόμη παραδείγματα που μπορεί να φαίνονται χαζά αλλά είναι άβολο κάποιες φορές να στρίβεις.

petsakias
27-04-05, 18:41
Κοίτα μου αρέσει το στριφτό και η διαδικασία του πάρα πολύ. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μπορώ να στρίβω πάντα και παντού...
Μετά απο μπάνιο στη θάλασσα με τα χέρια να είναι σαν να μην έχεις δακτυλικά αποτυπώματα και όλη την άμμο να σε περιτριγυρίζει δεν είναι και τόσο εύκολο να στρίψεις μην λέμε και ότι θέλουμε... Και υπάρχουν πολλά ακόμη παραδείγματα που μπορεί να φαίνονται χαζά αλλά είναι άβολο κάποιες φορές να στρίβεις.

αντιθέτως αυτή είναι η πρόκληση! μια φορά είχα βάλει στοίχημα με τους φίλους μου για το αν μπορω να στρίψω τσιγάρο στο Λούνα Παρκ πάνω στο σφυρί!
Ξεκίνησα να στρίβω μετά την πρώτη πλήρη περιστροφή! Τελικά για να τους την πώ έστριψα δύο τσιγάρα! (ένα για τον καθένα) :bigwing:

dpsycho
27-04-05, 19:04
ανεβαινοντας πηλιο, στη θαλασα, στη βροχη, σε πλοιο, σε βαρκα, σε αεροπλανο, σε κτελ, σε χιονια, σε σκοταδια, σε φως, με -20, με +40, δεν εχει σημασια παντου μπορεις να το στριψεις.

να μην ξεχασω τα παλια σπορ: σε εξετασεις

το θεμα ειναι οτι κανεις το τσιγαρο για να ξεφυγεις και να κανεις break αν μπορεις το Break να το κανεις να κρατησει περισσοτερο, καντο. Αυτο πιστευω εγω.

Στη θαλασσα ειναι must (αν και δεν ειναι τοσο η αμμος αλλα σου χαλαει η αλμυρα τη γευση-και αυτο φανταζομαι ισχυει για ολα τα τσιγαρα). Υπαρχουν πετσετες και ο ηλιος. Ξεπλενεις τα χερια ου στο νερο και σε 5-10 λεπτα στεγνωσες για να κανεις το τσιγαρακι σου......

Παω να κανω ενα

angelix
02-05-05, 20:56
Δεν καπνιζω...
1) γιατι δεν εχω λεφτα για ξοδεμα
2) τα ρουχα θελω να τα φοραω και δευτερη μερα χωρις να βρομανε
3) αμα αφησω μουστακι (χαχα) να μην γινει κιτρινο
4) ... να μην καω...
5) να μην δινω κακο παραδειγμα...... και η λιστα συνεχιζει....

GioZ
02-05-05, 23:27
Yparxei kaneis opados Muratti??
Italikos kapnos! ;)

maddoctor
02-05-05, 23:42
Εγώ σαν απάντηση θα δώσω την υπογραφή μου.Και καλά θα κάνετε όσοι απαντήσατε ότι καπνίζετε να την δείτε καλά!!!

egoemena
03-05-05, 01:15
Συμφωνώ απόλυτα με το Maddoctor (ωραία υπογραφή)
Το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά την υγεία (και το λέω επειδή το ξέρω πολύ καλά) Εγώ κάπνιζα και το έκοψα, λόγω υγείας, εδώ και μερικά χρόνια.

maddoctor
03-05-05, 14:26
Συμφωνώ απόλυτα με το Maddoctor (ωραία υπογραφή)
Το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά την υγεία (και το λέω επειδή το ξέρω πολύ καλά) Εγώ κάπνιζα και το έκοψα, λόγω υγείας, εδώ και μερικά χρόνια.
Και καλά έκανες!!! :bravo:

Lupo
03-05-05, 14:47

Τι είπες τώρα??????
Σοβαρά μιλάς????
Εδώ δεν τα έβρισκα, και σκεφτόμουν ότι απλά δεν τα έχει κανείς αντιπρόσωπος. Μάλιστα, μόλις επέστρεψα από ταξίδι σε ανατολικότερες χώρες,και βρήκα και αγόρασα. Μου έκανε εντύπωση που δεν έχουν το πλάισιο που γράφουν για να σταματήσεις το τσιγάρο.
Είναι σίγουρο αυτό?
Θα το γυρίσω στον καπνό πάλι.

jawbreaker
04-05-05, 14:27
σαντέ

petsakias
04-05-05, 15:02
σαντέ
me filtro??

Nino
04-05-05, 23:06
20 χρόνια Marlboro αλλά τώρα είμαι στα πρόθυρα να το κόψω τελείως. Δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο!!

alemius
05-05-05, 02:50
Old Navy. Ναι ίσως είμαι μόνο εγώ κι ο παππούς μου που καπνίζουμε τέτοιο τσιγάρο, αλλά κανένας άλλος φαίνεται δεν το έχει δοκιμάσει.
Ωστόσο όπως φαίνεται πρέπει να το κόψω κι εγώ. Είμαι και σε κρίσημη ηλικία εμφράγματος...
Το θέμα είναι να μην κάνεις την αρχή.

panvasil
11-05-05, 17:48
Egw kapniza metaxi 15-20. Se afth thn hlikia dikaiologhtai...

GioZ
11-05-05, 18:26
Murrati.....
Paff kai (euro) talaro!!!!!!!
Italiko prama!

dpsycho
11-05-05, 18:38
20 χρόνια Marlboro αλλά τώρα είμαι στα πρόθυρα να το κόψω τελείως. Δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο!!

καλα απο τα 13 σου καπνιζεις?

GioZ
11-05-05, 20:06
Kai apo ta 10 arxizei to kapnisma mi to psaxneis.....

satnuof
17-05-05, 01:53
2 xronia dunhill 3 xronia pallmall afiltro mexri pou to kopsan apo thn eurwph kai ta teleutaia 6 xronia kapno drum leuko afou omws ton afhsw na xerathei ligaki me filtrakia rizla prasina kai xarti rizla ashmi.kai to stripsimo anapodo gia ligotero xarti.!!!!oloklhrh istoria gia na kaneis ena tsigaro alla axizei to kopo.

satnuof
17-05-05, 01:55
kai den thelw na to kopsw giati goustarw polu ta 6-7 tsigara pou kanw thn mera.eimai kapnisths apo epilogh kai oxi apo anagkh gia nikothnh.

soulisa
21-05-05, 13:15
xairomai na blepw stoixeia san to parakatw

Αερα (κοινως δεν καπνιζα ποτε) 56 33,53%

bebaia 8a h8ela na dw kai to allo pososto na megalwnei sto opoio anhkw kai egw kai einai auto:

Το έκοψα.....(και καπνιζα ενα απο τα παραπανω) 19 11,38%

:bigbest:

respect ! ! !

petsakias
21-05-05, 16:37
swstos!! kai an skeyteis oti 19 stous 134 to exoun kopsei diladi to 14% nomizw oti einai entharyntiko pososto gia mas tous kapnistes!!

ionast
21-05-05, 18:57
Ksekinisa prin 3 xronia me Davidoff maura kai ton teleutaio kairo to exw riksei ston mple Drum me filtrakia....

princess
21-05-05, 19:04
winston απο την εποχη που ειχαν 38 δρχ το πακετο.... κι ειχα πει τοτε οτι αν ακριβηνουν θα αλλαξω μαρκα :bigbuble: ... Ζοριστηκα λιγο οταν σταματησε να τα βγαζει ο Καρελιας, αλλα συνεχιζω ακαθεκτη.... Ελπιζω οταν πεθανω να δωσουν κανα βραβειο στο συζυγο απο την winston-salem!!!!! :bigpray:

Nino
21-05-05, 21:55
καλα απο τα 13 σου καπνιζεις?

Μέσα έπεσες φίλε μου !Από τα 13 συστηματικά (δεν λέω από πότε ξεκίνησα γιατι θα με κράξετε) και άντε να το κόψω τώρα. Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα! Καλό το ρημάδι δεν λέω έχει τα καλά του αλλά αργός θάνατος είναι και αυτό! Καλό είναι να μην το δοκιμάζεις .

bodom
23-05-05, 04:29
OLD HOLBORN (MILD) RULES SUPREME!

Και για χαρτάκια Drum βεβαίως βεβαίως καθότι τα Rizla δεν κολλάνε με τίποτα!

fantasma
07-06-05, 01:48
cartier και καπου καπου πουρακια moods

dreambuilder
07-06-05, 14:31
Σχεδόν 19 χρόνια κάπνιζα Camel, με εξαίρεση τον στρατό όπου κάπνιζα Prince. Έχω 6 χρόνια που το έκοψα (κι εγώ στα 13,5 ξεκίνησα) και νοιώθω άλλος άνθρωπος... :bigbest:

Galliant
07-06-05, 15:10
Old Holborn, απαικτος.

και καμια πιπουλα στο που και που, ετσι για το φινο αρωμα.

nnikolas
08-06-05, 14:48
Victory mple. einai kalo tsigaro an to sunothiseis. ligo xeros o kapnos kai ligo varu alla oraio. polloi einai autoi pou to apokaloun xorto alla tha diafoniso mazi tous. to Victory einai voulgariko tsigaro kai otan pao ellada frontizo panta na pairno arketa mazi mou.

nerak
12-06-05, 00:22
davidoff kapniza alla otan peiga agglia den eixan ekei stin arxi kai to gyrisa apo tote se mallbro

gelagotis
13-06-05, 13:55
στριφτα καπνιζα αλλα καταφερα να το κοψω πριν απο 4 χρονια και νομιζω οτι ξαναγεννηθικα...

artlovergr
18-06-05, 05:22
Old Holborn κίτρινο αλλά και αργιλέ όταν έχω παρέα ασ είναι καλά κατι Arabian markets που βρήκα για να παίρνω καπνό

vandervagos
18-06-05, 06:02
Ελληνικά με φίλτρο ή αλλιώς Leader... :tongue3: Άντε να δω θα το κόψω ποτέ ή θα έχω άλλα αποτελέσματα...

gnu
18-06-05, 19:40
Drum λευκο 25αρι.
χαρτακια ριζλα ασπρα.
Παμε για κοψιμο ομως :bravo:

gallovios
18-06-05, 19:46
Egw kapnizw apo oles ti markes,san pathikos vevaia

zirico3
20-06-05, 23:33
Drum mple kai xartakia galiazia rizzla kai fisika filtrakia rizla!

dojozzz
21-06-05, 02:58
silk cut ta prwta 2 xronia
apo to 97 mexri shmera old holborn mple me xartakia drum....alla 8a to kopsw pou 8a paei.Prepei

Arianaraaa
26-06-05, 20:01
Άρχισα με στριφτά (και κανονικά αλλά "τράκες" :-) ) αλλά τον τελευταίο χρόνο καπνίζω Winston Μπλε. Και μάλλον με αυτά θα συνεχίσω μια και το έχω βαρεθεί το στρίψιμο, αλλά που και που αν με πιάσει όρεξη στρίβω από κανένα!

dreambuilder
07-07-05, 18:49
....alla 8a to kopsw pou 8a paei.Prepei
Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο. Μια απόφαση είναι. Εγώ έχω έξι χρόνια που το 'κοψα και ξανάνιωσα... :bigbest:

Mrs Faye
18-07-05, 14:50
Καπνίζω εδω και 5 χρόνια περίπου Silk Cut κιτρινα με νικοτίνη 0,4 και πύσσα 4....
Ελπίζω μέσα στον επόμενο χρόνο να το έχω κόψει... και να το ρίξω στις τσίχλες...
:bigbuble:

ggero
20-07-05, 13:58
Prince malako forever!!!

Lambas666
20-07-05, 15:17
Golden Virginia Πράσινο, φιλτράκια Swan και χαρτάκια χόλμπορν κίτρινα

Spok
20-07-05, 15:27
old horborn κίτρινο , μικρό
χαρτάκια rizla κόκκινα
φιλτράκια rizla πράσινα

terper
20-10-05, 23:08
Davidoff Classic...

echuol
21-10-05, 01:28
ksekinaw
camel lights meta to riksa sto marlboro alla den m'arese.lucku strike,prince kai meta gauloises alla mou pesan baria.perasa kai apoto strifto me old holborn kitrino me rizzla h black death xartakia.gyrisa polles markes alla katelhksa sto davidoff mauro.to kopsa gia ligo kai to gyrisa se davidoff gold!twra to xw kopsei edw kai kati mhnes an kai pou kai pou kanw kana tsigaro.edw pane 5 euro to paketo.kapniza apta 18 kai meta to prwto eksamhno systhmatika 2 paketa th mera.(na nai kala h prwhn)twra 5 xronia meta elpizw na apallagw telleiws apto to tsigaro giati blaptei sobara th tseph mou!

valentin0s
24-10-05, 06:36
εγω ημουν μανιακος καπνιστης, αλλα καταφερα και το κοψα πριν απο 20 χρονια...

κοινος δεν ακουμπησα ποτε τσιγαρο, και ουτε σκοπευω.
παρολα αυτα μου αρεσει να παιζω με τη φωτια, οποτε συχνα βρισκομαι με αναπτηρες και σπιρτα.

echuol
24-10-05, 18:35
pyromanhs!!!!!!fwtia sta mpatzakia mas :biglol: :biglol:

kamenos
24-10-05, 21:37
NA STAMATHSW DEN MPORW ESENA KAI TO MARLBORO!!!!!

siokogol
26-10-05, 16:19
oles tis apoxroseis tou camel!!! mple,xrusa,kitrina ktl..
den eimai fanatikos kapnistis,omos autos o rimadokafes pos pinetai an den exeis tsigaro?
i' akoma xeirotera,einai dunaton na eisai trapezi remo,xoris na exeis ton phillip morris stin diplani karekla? :bigthinki

Thanos
12-11-05, 17:33
eutixos mou fernoun tsigara kathe bdomada apo ellada giati to marlboraki lights malako diskola to allazeis!!!
Iremia me tous giatrous edw mesa.. kai egw periou stin idia katigoria aniko alla as tin palepsume..

Boom
20-11-05, 19:17
egw kapnizo marlboraki :bighappy:

valentin0s
21-11-05, 01:24
κοιτα που καποιοι δηλωνουν οτι κανουν πιπες...
καμια γυναικα αναμεσα τους??αχαχα
σορρυ για το off-topic, αλλα σαν μη καπνιστης δεν μπορουσα να μην την πω την μπιχτη.no offence guys

astrin
21-11-05, 19:13
marlboro kai mono...ola ta alla mou kanoun to laimo xalia... alla kai kanena argile an katsei den tou xarizw....:);)

kokotas
21-11-05, 19:56
an kai to eixa kopsei teleios gia ena 6mino kai aisthanomoun ALLOS anthropos, to ksanarxisa kai ola ta asxima effects tou kapnismatos epestrepsan... ti kaneis?? golden virginia, strifta me filtraki stin akri peripiimena.
ellada kapnizo mpolika argiledakia!!!

boss83
02-12-05, 11:07
Old Holborn kitrino kai marlboro red otan paei kanenas filos Germania kai mou ferei kapno.Giati mono h Germania na exei kapno Marlboro? :bigthinki

nikolastheo
02-12-05, 14:06
Χωρίς απιστία ή παρασπονδία, MARLBORO ΜΑΛΑΚΟ, εδώ και 16 χρόνια.

gusteg
08-12-05, 21:32
αν και προσπαθω να το κοψω κανω πουρακια moods

nssa
10-12-05, 00:31
Δεν καπνίζω και δεν σκέφτομαι να το αρχίσω...

oedipous
10-12-05, 12:30
Μεχρι πριν 3 μηνες και μετα απο καμποσα χρονια σταματησα το DRUM μπλε που εκανα και ξεκινησα τον black devil με πρασινα rizla χαρτακια.Τελικα οι μαρκες των καπνων μπορει να αλλαζουν τα χαρτακια ομως παραμενουν μια σταθερη αξια.

Skinny13
11-12-05, 18:02
Ναργιλε οταν μου δινεται η ευκαιρια και πουρα (White owl rulezzz )

ritsa
24-12-05, 17:42
Basika den kapnizw alla kai na 8ela edw einai kapws akriba gia na arxisw na kapnizw!!!

minakios
08-01-06, 11:00
να σταματησω δεν μπορώ εσένα και το marlborο ,που λεει και το τραγουδι (για οσους δεν γνωριζουν γιαννουλης βαζαιος)

snoopy3
08-01-06, 17:24
kai vevaia den kapnizw:)

TheXGuy
11-01-06, 02:27
Den kapnizw. Kanena nargile pou kai pou alla mono ayto.

thalassa123
17-01-06, 19:19
Εγώ δεν καπνίζω. Ακούς τόσες αρρώστιες που φταίει το τσιγάρο. Φυσικά και ο αέρας που αναπνέουμε δεν είναι καλύτερος! Αλλά αυτός δεν κόβεται.

dokaki
21-01-06, 13:42
Nai kai go kapniza ta Camel mexri pou ta allaksan.... :(
Imoun mes ta nevra...Den iksera ti na kano!!!
Toro distixos exo sinithisei ta bromera marlboro...

anonymos
01-02-06, 00:55
Old holborn αρωματικό.....

Και κανα πούρο μιά φορά το μήνα...

tvaddict
01-02-06, 01:55
Υπάρχουν τόσοι πολλοί μη-καπνιστές; Κι εγώ που νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν ο τρελός...

effiesuncity
03-02-06, 04:03
Βιωσα και γω οπως και αλλοι συμφορουμιτες μου το δραμα με τα Camel.....Τι στορια και κεινη.... Απο τη μια μερα στην αλλη να πρεπει να αλλαξεις τσιγαρα.....Ε δοκιμαζα λοιπον απο τρακα σε τρακα τσιγαρα να δω τι μου πηγαινε....:xaxaxa::bigbuble:
Κοντεψα να μεινω στον τοπο με τα Lucky και τα Prince τα Κερανης και τα Ρεξ, μερικα αλλα δεν μαρεσανε, τα Στιβεσαντ φανηκανε συμπαθητικα και εκανα και Silk Cut ενα φεγγαρι αλλα τελικα με κερδισανε τα Gauloises τα κοκκινα...Το αξιοπεριεργο ειναι οτι τοσα χρονια κανω σταθερα τον ιδιο αριθμο τσιγαρων.....Μπορω να πω οτι πλεον εχω αρχισει και το ελλατωνω κι ολας....Φυσικα η δευτερη αγαπη μου ειναι ο αργιλες τον οποιο κουβαλαγα μετα φοβου ψυχης απο την Τουρκια....Κοτζαμ γκουμουτσα ειναι ο χρυσος μου.....Αλλα αλλη αισθηση......:brainbow:

earthlife
11-02-06, 23:54
Το έχω κόψει εδώ και 6 χρόνια. Πριν, κάπνιζα καπνό Samsung.

echuol
12-02-06, 23:10
xara sto kouragio sou file pou to kopses!
egw stamathsa ton iounh kai xristougenna ksanarxisa fysika me thn prosthikh arketwn kilwn:bcrying:

skman21
13-02-06, 09:34
Golden Virginia

zombietone
15-02-06, 21:53
Καρελακι φιλτρο κασετινα και κανα Lyckie! ;)

kampolis86
21-02-06, 22:39
Δεν καπνισα ποτε ....

koraki
21-02-06, 22:59
Drum μπλε και χαρτάκια Rizla άσπρα, εδώ και 13 χρόνια. Προτιμάω χαρτάκια Mais (ισπανικά, από φύλλο καλαμποκιού), αλλά και δεν βρίσκονται εύκολα, και είναι και πανάκριβα.
Πριν κάπνιζα Senior Service, πριν το πάρουν οι Βέλγοι και το κάνουν σαν τα μούτρα τους...
Πριν τα Senior Service, Hellas Special άφιλτρο.

walker27
09-03-07, 03:44
BF Blue.

Ξεκίνησε ως μπο'ι'κοτάζ... (πριν έκανα Prince... Marlboro)
μετά όμως, έγινε το αγαπημένο μου ever!

Από καπνό, προτιμώ ακόμα τον Old Holborn κίτρινο, αν και παλιά ήταν κλάσεις ανώτερος...

penthesileia
09-03-07, 04:09
Drum μπλε..Είναι απόλαυση το στρίψιμο...!!!
:emot173:

kyrAndreas
09-03-07, 13:53
extra light άφιλτρα κανείς; :D

oceangr2
09-03-07, 17:50
Drum white + rizzla silver

salonikios70
13-03-07, 01:29
Marlboro σκληρό αλλά καιρός να το κόβουμε σιγά σιγά

Mike
13-03-07, 15:49
χμμμ δν έχω απαντήσει εδώ:S
camel μπλε αν και θέλω κάποτε να δοκιμάσω και το στρίψιμο καμιά φορά! αλλά βαριέμαι ρε γμτ:S

8eios
13-03-07, 15:53
Xekimhsa me marlboro kai dokimasa kai alles markes mpak kai mou mou ekane mia llh pio fthnh(4.10 einai polla) alla pali se marlboro katelhxa.2paketa th mera:P

penthesileia
13-03-07, 19:59
εσύ κι αν ξεφραγκιάζεσαι!!!!

8eios
13-03-07, 20:31
εσύ κι αν ξεφραγκιάζεσαι!!!!
Ase megalh pikra

JeSs
14-03-07, 06:23
Lucky Strike malako!

ftsgr
14-03-07, 16:42
Το πιο καλό... αέρα!!!!

SoZiN
14-03-07, 18:44
Ψς Να αρχίσω?
1)winston = θάνατος
2)marlboro = καλο αλλα ακριβό
3)oldhorborn μπλε = τελείως
4)’σσος international σκληρός = (γούστα είναι αυτά)

πάντως κατέληξα σε άσσο μέχτι στιγμής αα έκανα και gr κόκκινο μπλιάχ......!!!:)

kyrAndreas
14-03-07, 20:30
Το πιο καλό... αέρα!!!!Αέρα κι εγώ...
Τώρα για το αν είναι καλό δεν ξέρω... ειδικά για όσους είναι σε μεγαλουπόλεις :D

8eios
14-03-07, 21:10
hahaha einai pio kalo na kaneis 5-6 paketa marlboro para na katebeis mia wra sto kentro ths a8hnas se wra aixmhs

kyrAndreas
14-03-07, 21:27
hahaha einai pio kalo na kaneis 5-6 paketa marlboro para na katebeis mia wra sto kentro ths a8hnas se wra aixmhsάσε που αν πέφτουν καπνογόνα-δακρυγόνα τότε είναι χειρότερα :biglol:

Nino
14-03-07, 22:49
Ψς Να αρχίσω?
1)winston = θάνατος
2)marlboro = καλο αλλα ακριβό
3)oldhorborn μπλε = τελείως
4)’σσος international σκληρός = (γούστα είναι αυτά)

πάντως κατέληξα σε άσσο μέχτι στιγμής αα έκανα και gr κόκκινο μπλιάχ......!!!:)
τι λέει αυτός ρε παιδιά??? :emot77:
προβλέπω να έχουμε σφαγές απόψε... και κύριο άρθρο ο αντώνης για αύριο.... :emot173:

JeSs
14-03-07, 23:27
τι λέει αυτός ρε παιδιά??? :emot77:
προβλέπω να έχουμε σφαγές απόψε... και κύριο άρθρο ο αντώνης για αύριο.... :emot173:

:biglol::biglol::biglol::biglol::biglol::biglol::b iglol::biglol::biglol:

JeSs
29-03-07, 06:57
Γήρανση του δέρματος προκαλεί το κάπνισμα

http://img.pathfinder.gr/Pathfinder/News/articles/80/7446980.jpg

Λονδίνο: Το κάπνισμα προκαλεί βλάβες στο δέρμα σε ολόκληρη την επιφάνεια του σώματος, σύμφωνα με νέα αμερικανική μελέτη που δημοσιεύεται στο επιστημονικό έντυπο Archives of Dermatology.
Ερευνητές του Πανεπιστημίου του Μίτσιγκαν κατέληξαν στο παραπάνω συμπέρασμα μελετώντας το ανώτερο τμήμα του εσωτερικού του βραχίονα σε καπνιστές και μη. Παλαιότερες μελέτες είχαν επικεντρωθεί στο πρόσωπο, όπου το δέρμα μπορεί επίσης να αλλοιωθεί από την έκθεση στην ηλιακή ακτινοβολία.
Οι επιστήμονες φωτογράφισαν το ανώτερο τμήμα του δεξιού βραχίονα 82 ατόμων. Οι συμμετέχοντες ήταν 22-91 ετών και ο λόγος που χρησιμοποιήθηκε τόσο ευρύ ηλιακό φάσμα, ήταν για να μελετηθεί η φυσική κατάσταση του νέου και γηρασμένου δέρματος. Οι μισοί εκ των συμμετεχόντων είχαν ιστορικό καπνίσματος και κάπνιζαν κατά μέσο όρο 24 χρόνια. Ο αριθμός των πακέτων τσιγάρων που κάπνιζαν κυμαινόταν από το ένα τέταρτο του πακέτου έως τέσσερα πακέτα την ημέρα.

Οι επιστήμονες δημιούργησαν μια κλίμακα εννέα σταδίων για να μετρήσουν τη βλάβη που είχε υποστεί το δέρμα, το οποίο δεν έχει εκτεθεί στο φως. Στα άτομα άνω των 65 ετών, καταγράφηκε διαφορά σχεδόν δύο μονάδων μεταξύ καπνιστών και μη. Στα άτομα άνω των 45 ετών, η διαφορά ήταν στη μια μονάδα.
«Διαπιστώσαμε ότι ο αριθμός των πακέτων που καπνίζει κανείς την ημέρα, το σύνολο των ετών που καπνίζει και ο μέσος όρος των πακέτων που καπνίζει κανείς την ημέρα επί τoν αριθμό των ετών καπνίσματος συσχετίζονται με τον βαθμό της γήρανσης του δέρματος. Αφού ελέγξαμε την ηλικία και άλλες μεταβλητές, διαπιστώσαμε ότι μόνο τα πακέτα των τσιγάρων που κάπνιζε κάποιος ανά ημέρα ήταν ισχυρός προγνωστικός δείκτης του βαθμού της φωτο-προστατευμένης γήρανσης του δέρματος.
Παλαιότερες μελέτες είχαν δείξει ότι οι καπνιστές έχουν μεγαλύτερου βαθμού γήρανσης του δέρματος, αλλά είχαν εστιάζει στο δέρμα του προσώπου.
Φυσικά είχαν διατυπωθεί ενστάσεις διότι, και ο ήλιος έχει επίδραση στο δέρμα του προσώπου. Εμείς αποδείξαμε ότι σημαντικός βαθμός βλάβης συντελείται από το κάπνισμα. Φυσικά απαιτείται περισσότερη διερεύνηση του θέματος για τον μηχανισμό δράσης του καπνίσματος επί του δέρματος», σημειώνει η Δρ Γιολάντα Χελφριχ, που ηγήθηκε των ερευνητικών διαδικασιών.

agrypas
30-03-07, 00:58
ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ!!!

Tassos
08-08-08, 20:20
Καπνίζω Αέρα , εάν κι αυτός πολλές φορές είναι μολυσμένος ( τι πολλές δηλαδή) :P

Archangel
08-08-08, 21:26
Μου έχουν κόψει τον κόλο με τα marlboro...αλλά τι να κάνω...

dpsycho
08-08-08, 21:34
Δεν ξερω για σας αλλα τα πουρα πιστευω εχουν αλλη γευση και απολαυση!!

:bigbest::bigbest:

dpsycho
08-08-08, 21:46
Το έκοψα για λόγους υγείας, οχι οτι το τσιγαρο ευθυνεται αλλα οταν σου συμβαινει κατι κόβεις πολλά απο την τρομάρα σου ή σου το κόβουν οι τρυγυρω απο την δική τους τρομάρα.

Που το έκοψα (εδω και 2 μηνες), το έχω μετανιώσει, με γέμιζε, με χαλαρωνε και με βοηθούσε. Δεν ειμαι σε φαση οπου το θέλω σωνει και καλα, το ξεπερασα, αλλα μου λειπει ιδίως για τις στιγμές χαλάρωσης.

Σκοπεύω να το ξαναρχίσω αργότερα σε πολύ απαλούς ρυθμούς. Ίσως κανα πουρο.......

Α και μετα απο 17 χρονια στριφτών, ο γιατρός που με ακροαστικε μου είπε πόσο καθαρα πνευμόνια έχω.

Και για όσους θέλουν να το κόψουν, δεν είνα τοσο δυσκολο.

akrapt
02-09-09, 02:52
Τα τελευταία 12 χρόνια....

http://1.bp.blogspot.com/_itjR5x3U0R4/SSq63B2MiSI/AAAAAAAAAe0/gaacYOlU4cM/s320/ROYALS+RED.JPG

giorgos111
05-09-09, 01:44
ΑΕΡΑ παιδια...Ποτε δεν καπνισα.Κοιταξτε την υγεια σας,πρωταρχικα & στη συνεχεια τα οικονομικα σας.

jojefb
05-09-09, 10:54
και εγώ old holborn κίτρινο!

αν και το έχω περιορίσει αρκετά τελευταία.
να το κόψω ζορίζομαι, δεν παίρνω την απόφαση.

Gkikas
04-08-10, 12:36
Εγω φουμαρω καπνο και κατα προτιμηση camel με γκρι χαρτακια!

Κεφαλλονίτης
04-08-10, 16:43
:emot105:
Ο χρήστης Gkikas είναι ανήλικος και λέιε ότι φουμάρει;
:emot107:

Mike
04-08-10, 18:02
:emot105:
Ο χρήστης Gkikas είναι ανήλικος και λέιε ότι φουμάρει;
:emot107:

είσαι ο πατέρας του; η μάνα του; η ελληνική δικαιοσύνη; τι;

Κεφαλλονίτης
04-08-10, 18:16
Toν αγαπάω επειδή είναι καλό παιδί και νοιάζομαι γι' αυτόν Mike.
Δεν είναι σωστό ότι κάναμε εμείς στην ίδια ηλικία και δεν ήταν σωστό να το δικαιολογούμε.

Γιωργαρε :beer:

Kαι άμα λάχει επειδή ηλικιακά μπορεί να ήμουν και πατέρας του, μου ρίχνει 25 πόντους και με πλακώνει και στο ξύλο!

Gkikas
05-08-10, 02:38
Αντε τωρα θες και κολλας με τους Παναιγιαλειους!!! :P

Mike
05-08-10, 19:58
για να λήξει το θέμα, πού ξέρεις εσύ ότι είναι ανήλικος; δεν υπάρχει κανα τέτοιο στοιχείο.

και συνεχίζω.

ήμουν με τον καπνό του Καρέλια. Μια χαρά καπνός. και τώρα πήγα στο black devil το μαύρο. Όλα τα λεφτά αλλά δεν τον κόβω για πολλά πολλά. λογικά ο άσπρος (νομίζω υπάρχει) θα είναι πιο οκ!

Gkikas
05-08-10, 20:58
Υπαρχει καπνος Καρελια?Ουτε καν το ηξερα!Ο black devil ναι μεν πολυ γευστικος αλλα δεν τον μπορω μου φαινεται πολυ βαρυς.