PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιόν web browser χρησιμοποιείτε?

Σελίδες : [1] 2

michalakis
26-01-05, 14:06
Απλώς από περιέργεια να δούμε ποιός είναι ο πιο δημοφιλής πλέον web browser στους inout fans :xaxaxa:

michalakis
26-01-05, 14:07
Ξέχασα...Εγώ χρησιμοποιώ Firefox!

gkoukou
26-01-05, 14:08
Firefox Rulez!!! :) :) :) :)

artman
26-01-05, 14:11
στο δικό μου μηχάνημα: Internet Explorer, σε κάποιο άλλο που τυχαίνει και είμαι κάποιες ώρες: Firefox...

έχω συγκεκριμμένο χώρο για δικά μου πράγματα εδώ και προσπαθώ να μην φορτώνω το pc με πολλά άσχετα! (μόνο torrents πια!) 8)

MwLaKi
27-01-05, 02:28
ΜyIE2 ή αλλιώς αν τύχει FireFox
(και σπάνια τώρα λίγο Internet Explorer)

dpsycho
27-01-05, 07:15
υπαρχει κανα προβλημα να χρησιμοποιεις firefox? Ρωταω γιατι πλεον ο ΙΕ ειναι αρικτα συνδεδεμενος με το λειτουργικο. Και απο το 96 εχω να χρησιμοποιησω κατι διαφορετικο απο τον ΙΕ. (παλια χρησιμοποιουσα netscape οπως ολος ο κοσμος)

michalakis
27-01-05, 11:27
"υπαρχει κανα προβλημα να χρησιμοποιεις firefox?"

Δε σε κατάλαβα, αλλά αν εννοείς γιατί να χρησιμοποιώ firefox και όχι explorer, εγώ από τη δική μου μεριά βολεύομαι ΠΑΡΑ πολύ με τα tabs του firefox, δε θέλω να έχω 5 πασράθυρα κάτω για 5 ξεχωριστά σαιτ, επίσης υπάρχουν πάρα πολλά plugins που κάνουν διάφορες δουλειές, π.χ. με δεξί κλικ μπορείς να κατεβάσεις όλα τα λινκ από μια σελίδα (π.χ. όταν θέλεις να κατεβάσεις κάποιες φωτό ή αρχεία), plugin για adblock κ.τ.λ θα μπορούσα να πω και πολλά άλλα, επίσης κάτι άλλο που μου αρέσει είναι ότι όταν π.χ κολλάει ο firefox απλώς τον κλείνεις, ενώ όταν κολλάει ο ΙΕ ξεσκίζεται και ο windows explorer αφού είναι το ίδιο πράγμα!

gkoukou
27-01-05, 11:45
Οπαδοί του firefox ψηφίστε!!! Να νικήσουμε με διαφορά στήθους!

Ή ακόμα καλύτερα οπαδοί του internet explorer αλλαξοπιστήσετε τώρα! ΠΟΤΕ δεν είναι αργά!

maddoctor
27-01-05, 15:05
Μα φυσικά την αλεπού (firefox).Επίσης υπάρχουν κάποια κόλπα που μπορείτε να την κάνετε να τρέχει σφαίρααααααα.ΓΙα όσους θέλεουν μπορούνε να τα βρούνε εδώ: http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4667 :) :)

lefteris
29-01-05, 14:18
Οπαδός εδώ και πολύ καιρό του MyIE2 που άλλαξε όνομα και έγινε Maxthon.

Κάθεται πάνω στον ΙΕ, αλλά πάει σφαίρα, έχει pop up blocker, tabs και πολλά άλλα καλούδια που θα τα βρείτε στα Options. Eίναι κατά την γνώμη μου πιο φιλικός απο τον firefox που δεν μπόρεσε να με πείσει να μείνει στο μηχάνημα μου για 2η μέρα :)

Όποιος θέλει να το δοκιμάσει ας πάει στο www.maxthon.com

amyntas
11-02-05, 23:33
i.e

mandragoras
11-02-05, 23:51
Maxthon...κορυφή!
Αλλά και Firefox σπανιότερα

Γιώργος

Mitsaras
11-02-05, 23:52
Κι εγώ firefox χρησιμοποιώ, αλλά μη με εντάσσετε στους firefox-fanboys. Μακρυά!

Tefra
11-02-05, 23:58
και firefox βασικο
και maxthon σχεδον παντα μαζι με το πρωτο εχει καποιες τρομερες ευκολιες εαν χωνεσαι πολυ στα warez
και ie σπανια βεβαια αλλα ακομα υπαρχουν μονοπατια στο net που μονο ο ie μπορει να πατησει

Mitsaras
12-02-05, 00:09
και ie σπανια βεβαια αλλα ακομα υπαρχουν μονοπατια στο net που μονο ο ie μπορει να πατησει

Γιατί; Ο maxthon δε χρησιμοποιεί τη rendering engine του IE?

icedale
12-02-05, 03:13
Opera + όσες σελιδες δεν ανοιγουν, με IE

kazalola
12-02-05, 04:12
Vale firefox gia na sou anoigoun oles oi selides....;) :)

Tefra
12-02-05, 06:30
ειναι καποια site πχ μετρηση ταχητητας της γραμμης τα οποια θελουν pure ie . ακομα και το Maxthon ειναι πειραγμενο (tweaks) σε μερικα θεματα .

off topic . kazalola γουσταρω πολυ το avatar σου .

vatman666
12-02-05, 19:44
Firefox..idika twra meta apo kapia updates o IE xelwniazei.. :twisted:

bakouras
08-03-05, 04:17
Ego...Mozillaki

DaNeR
08-03-05, 06:43
Firefox kai poli spania i.e.

immortalgr
08-03-05, 15:29
Firefox (kai sta windows kai sto linux) :)

BadCluster
08-03-05, 15:42
opera

Plink
08-03-05, 15:51
φυσικά την αλεπού :wink:

theoxgr
08-03-05, 16:48
panta internet explorer... isws k ligo navigator...
den ton allazw, einai to STANDARD pou lene... oti vgenei vgenei
prwta ekei k meta stous allous (opws k ta exploits :P) genika
kalws k o firefox alla meta ta dimosieumata pou diavasa gia logou
tou me apogoiteuse!

kai meta piran k kala tin kefalh tou google.com gia na tous organwsei.
prrftttttttt paramythia! o pio athlios pantws gia mena einai o OPERA :roll:

psyxologos
08-03-05, 16:52
panta internet explorer... isws k ligo navigator...
den ton allazw, einai to STANDARD pou lene... oti vgenei vgenei
prwta ekei k meta stous allous (opws k ta exploits :P) genika
kalws k o firefox alla meta ta dimosieumata pou diavasa gia logou
tou me apogoiteuse!

kai meta piran k kala tin kefalh tou google.com gia na tous organwsei.
prrftttttttt paramythia! o pio athlios pantws gia mena einai o OPERA :roll:

Oxi re paidia. Mia xara eiani o opera. Egw Opera kai Firefox MONO....Kai apo aposh leitourgikothtas, kai mh epivarynshs tou olou systhmatos ta 2 ayta ta 8ewrw anwtera!

kafros
08-03-05, 20:07
simfono me theoxgr -x- internet ex ante k otan kolosei na pao me firefox..

XanthiMan
08-03-05, 20:48
8) Εγω θα συμφωνησω απολυτως με τον psyxologos :lol:

Opera και Firefox ειναι κορυφη!! :wink:

aquaroth
08-03-05, 20:54
Firefox rulez αν και καμια φορα που προπαθω να κατεβασω ενα αρχειο και δεν γινεται,ανοιγω internet explorer.

epsilon5
09-03-05, 00:05
Firefox και μερικές φορές konqueror και Internet Explorer

nuncio33
22-03-05, 22:45
Paidia ego tin exo katavrei me ton firefox, o opoios omos crasharei otan pao na kano download apo to streamload.

Btw, kserei kaneis an yparxei tropos gia oristiko removal tou ie?

unknownID
22-03-05, 22:52
Opera.
Πολλές λειτουργίες και ευκολία στην χρήση...

mrzero
23-03-05, 02:23
Alepou rulezzZZzZ

+Extentions
Gmail Notifier
Foxytunes
FlashGot

+Themes
Plastikfox Cristal SVG

+Firefox Tweaks

psyxologos
23-03-05, 02:27
egw psifisa mozila an kai xrhsimopoiw kai thn opera! Anyway, to firefox einai to kyriws browser mou!

mrzero
23-03-05, 02:28
2 nuncio33
borw na pw oti epikroto tin pro8esi sou alla na sou kanw mia erotisi ?
Xrisimo pieis MSN ??
an nai ....ksaskepsou to...

kai kati allo an 8es na ksana kaneis update ta Win....8a exeis kapia mikroprovlimatakia :D

nuncio33
23-03-05, 08:45
@ mrzero

Oxi file mou... to exo kopsei to MSN kai to ekana oristika remove...
Gia ta provlimata pou les eimai sigouros... Mallon dyskola afaireitai o ie alla its the thought that counts...

Thanx

:)

Mitsaras
23-03-05, 12:29
Μην τρελλαίνεστε. Αν βγάλετε εντελώς τον ΙΕ από το λειτουργικό (που υπάρχει τρόπος, με κάτι utilities τύπου WinXp Lite ή κάπως έτσι), θα δημιουργήσετε προβλήματα.

Δε θα διώξετε μόνο τον stand-alone browser, αλλά και τη rendering engine που χρησιμοποιείται από τα Windows και πολλά προγράμματα.
Επίσης, τέρμα στο Windows update.

Jiorikas
23-03-05, 12:32
Mozila Firefox 1.0

albertos
23-03-05, 22:57
apisteuto, eimai o 2os pou xrhsimopoiei netscape sto gt??? o allos pios einai?

princess
23-03-05, 23:02
και γω firefox.. ο ΙΕ απλα υπαρχει για καποια μιζερα sites (και για τη δουλεια.. εκει κι αν ειναι μιζερο!)

grfamous
24-03-05, 00:20
Firefox και ξερό ψωμί.
Βλέπω οι χρήστες του GT είναι αλεπούδες

kkelis
24-03-05, 08:57
Firefox kai den ipologizo na to allaxo ektos kai an fgi kati kalitero

giakoub
24-03-05, 11:26
Kairos itan na bgei kati diaforetiko apo ton internet explorer.

Prin xrisimopoiousa Opera...alla barethika tis diafimiseis pou exei pano....ase pou prepei na pliroseis gia na tis bgaleis.

Firefox rulez, einai makran o pio aplos kai oraios, xoris perites leitourgies

Sinithos to pio aplo einai kai to pio kalo

panos23
24-03-05, 14:31
Firefox rocks!!!! Μπράβο παιδιά!!! :)

zafpel
24-03-05, 19:02
egw twra teleftea evala avant gia tin wra kanena provlima prin firefox mou ekane kati perierga giafto to alaksa

lpole
25-03-05, 21:19
firefox kai edw

zafpel
25-03-05, 21:20
eimai to 0,70%:):):)

Tefra
25-03-05, 21:54
εγω θελω να αλλαξω ψηφο . Δοκιμασα εχτες υστερα απο προτροπη ενος φιλου τον ενο opera Που ειναι ακομα beta , Παιδια τρελαθηκα . Εφαγα βεβαια μιση ωρα να βρω τις ρυθμισεις που μου αρεσουν αλλα ειναι απιστευτος . Ακομα πιο γρηγορος απο τον firefox και πολλα πολλα πολλαααα features......
Απιστευτος ηδη εκανα uninstall το firefox ....

BadCluster
26-03-05, 19:16
;)
τον 8 έβαλες έτσι????

έχει ένα απλό αλλά πολύ καλό κόλπο...
σου λέει κάτω στην μπάρα με πόσα kb/s κατεβάζεις την σελίδα...

apotsi
27-03-05, 16:02
Από τότε που δοκίμασα την "αλεπού της φωτιάς", δεν την αλλάζω.

Trapper
29-03-05, 01:48
Firefox asizititi...

agas
31-03-05, 18:02
"υπαρχει κανα προβλημα να χρησιμοποιεις firefox?"

Δε σε κατάλαβα, αλλά αν εννοείς γιατί να χρησιμοποιώ firefox και όχι explorer, εγώ από τη δική μου μεριά βολεύομαι ΠΑΡΑ πολύ με τα tabs του firefox, δε θέλω να έχω 5 πασράθυρα κάτω για 5 ξεχωριστά σαιτ, επίσης υπάρχουν πάρα πολλά plugins που κάνουν διάφορες δουλειές, π.χ. με δεξί κλικ μπορείς να κατεβάσεις όλα τα λινκ από μια σελίδα (π.χ. όταν θέλεις να κατεβάσεις κάποιες φωτό ή αρχεία), plugin για adblock κ.τ.λ θα μπορούσα να πω και πολλά άλλα, επίσης κάτι άλλο που μου αρέσει είναι ότι όταν π.χ κολλάει ο firefox απλώς τον κλείνεις, ενώ όταν κολλάει ο ΙΕ ξεσκίζεται και ο windows explorer αφού είναι το ίδιο πράγμα!

Αλεπού και εγώ. Δεν νομίζω οτί χρειάζεται άλλος λόγος. Τους είπε όλους ο φίλος "michalakis ".

valour
31-03-05, 19:29
Firefox !

maddoctor
31-03-05, 20:13
Την αλεπού δεν την σκιάζει κανείς, ούτε και ο ΙΕ 7.0!!!!!

cybereddie
01-04-05, 08:45
alepou uber alles

zaharias13
01-04-05, 09:54
firefox για το ιντερνετ και
Thunderbird για mail

MinOtaVrS
01-04-05, 09:57
Epishs kai o Opera einai poli kalos..

Mitsaras
01-04-05, 10:21
Την αλεπού δεν την σκιάζει κανείς, ούτε και ο ΙΕ 7.0!!!!!

Ώπα δόκτωρα, ας περιμένουμε να δούμε τον IE 7.0 πρώτα ε;

Philip78
01-04-05, 11:34
Firefox κυριώς, Maxthon επειδη ειμαι tabs addicted. Δοκιμασα και Opera 8 αλλά δεν μου εκανε κατι.
Ο Firefox εχει ενα μεγαλο πλεονεκτημα.... No f***ing ActiveX!

maddoctor
01-04-05, 12:25
Ώπα δόκτωρα, ας περιμένουμε να δούμε τον IE 7.0 πρώτα ε;
Η νέα έκδοση θα περιέχει tab browsing, και μεγαλύτερη ασφάλεια σχετικά με κακόβουλες επιθέσεις.Τουλάχιστον αυτά είναι τα στοιχεία που έχουν διερεύσει μέχρις στιγμής.

kyrAndreas
01-04-05, 14:40
Avant Browser kai mono!!!

tzo
01-04-05, 19:39
Loipon kai ego fun tou firefox. Gia opoious exoun firefox iparxoyn kapoies rithmiseis pou epitaxinoun kai allo ton browser. Isos na exoun ksanaeipothei alla ta grafo mipos kai den etixe.
Anoigeis ton firefox kai grafeis stin dieythinsi

about:config

briskeis to
network.http.pipelining kai to bazeis true(kaneis diplo klik kai allazei)

meta briskeis to
network.http.pipelining.maxrequests kaneis diplo klik kai bazeis 30

meta kaneis
deksi klik--> new--> integer mesa sto koutaki bazeis-->
nglayout.initialpaint.delay
kai meta bazeis 0(miden)

Etsi epitaxinei arketa o firefox

maddoctor
01-04-05, 20:21
Loipon kai ego fun tou firefox. Gia opoious exoun firefox iparxoyn kapoies rithmiseis pou epitaxinoun kai allo ton browser. Isos na exoun ksanaeipothei alla ta grafo mipos kai den etixe.

briskeis to

meta briskeis to

meta kaneis
deksi klik--> new--> string mesa sto koutaki bazeis-->
kai meta bazeis 0(miden)

Κοίτα σχετικά εδώ:
http://greek-torrents.com/vbulletin/showthread.php?t=3885&highlight=firefox
http://greek-torrents.com/vbulletin/showthread.php?t=2132&highlight=firefox
http://66.160.185.67/vbull/vb/showthread.php?t=4667

variemai
02-04-05, 02:10
firefox μακραν....

tzo
02-04-05, 17:14
maddoctor sorry eimai neos kai den eixa prolabei na diabaso ola ta post :icon_mrgr.

hedgehog
02-04-05, 20:09
firefox rulez!!! :)

maddoctor
02-04-05, 20:47
maddoctor sorry eimai neos kai den eixa prolabei na diabaso ola ta post :icon_mrgr.
Κανένα πρόβλημα!!!!Για αυτό είμαστε εδώ! :icon_thum

vandervagos
02-04-05, 21:57
firefox αν και ο opera είναι αρκετά πιο γρήγορος με τις συντομεύσεις του για μένα :icon_wink

hip123
02-04-05, 22:58
Εγώ χρησιμοποιώ κυρίως maxthon. Είναι γρήγορος, τα mouse gestures είναι πολύ καλά, δεν χρησιμοποιεί πολλή μνήμη, είχε πολλά χρήσιμα plugins (όχι όσα extensions έχει ο firefox αλλά τα βρίσκω υπέραρκετά) και τα features του σχετικά με ads/popups/cookies/activeX είναι τα καλύτερα.

Χρησιμοποιώ και firefox περιορισμένα και παραδόξος πολλά mouse gestures είναι τα ίδια με τον maxthon. Στα υπέρ του είναι τα extensions και τα features σχετικά με security, popups κτλ. Στα εναντίων του είναι η απαιτήσεις του σε μνήμη. Με 20 tabs στον firefox και 20 στον maxthon, ο firefox μου παίρνει περίπου 10 με 15 MB ram περισσότερο.

emortal10
03-04-05, 17:16
Opera rulez...an e3aireseis to banneraki. Ti na prwtoanaferw. To megalytero 3enerwma me ton firefox einai h asymvatothta twn add-ons meta3y twn ekdosewn. Katevazeis nea ekdosh? ante pali dl ta extensions. O Opera anti8etws sthnetai me ena rpm twn 3,8 mb kai exei mail client kai chat. Yposthrizei tabs, gestures (fovero feature) , mexri kai fwnhtikes entoles!!! Apo taxythta rendering de sygkrinetai me kanena allo (ektos toy konqueror kai e3airoymenhs ths javascript opoy o firefox einai poly mprosta). Omws to megalytero pleonekthma toy einai ta skins, einai apla fantasika!!! Fysika xrhsimopoiw kai toys ypoloipoys browsers otan de mporw na anoi3w kati me opera, eidika oi selides poy anoigoyn mono me explorer me tsantizoyn apisteyta....mias kai prepei na tis anoi3w apo allo mhxanhma.

BadCluster
04-04-05, 09:03
emortal υπάρχει crack για το banner!!!

jarod
08-04-05, 23:23
xrhsimopoio kurios to mozilla ma kai kapou kapou ton explorer. eixa provlhma me ton mozilla mono otan hthela na katevaso kati apo me to mirc kai hthele manual. kata ta alla den eixa provlhma kai se orismena site me dial-up anoige pio grhgora tis selides.
tora omos h alhtheia einai pos oti kai na exo metraei ti exo parei apo to internet apo spy kai aware giati auta mporoun na se kanoun na suxatheis kiolas na perimeneis na anoiksei mia selida ki as exeis kai dsl sundesh.

VipeR
10-04-05, 17:49
Firefox kai ksero psomi paei k sfera k an kolisei den ta paizei olo to systhma
Pio IE persy me ton IE mou eixan brei to kodiko tou mail tou panepistimiou mou ke estelnan mail asxetoi (eixa kanei k to lathos na mhn exo firewall)

VipeR
10-04-05, 18:09
Μα φυσικά την αλεπού (firefox).Επίσης υπάρχουν κάποια κόλπα που μπορείτε να την κάνετε να τρέχει σφαίρααααααα.ΓΙα όσους θέλεουν μπορούνε να τα βρούνε εδώ: http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4667 :) :)

File ekana tis rithmiseis, htan pou htan grugoros tora paei sfeeeeeeeeeeeeeeraaaaaaaa!!!!!!!!!
Bravo polu kalo!!!

VipeR
10-04-05, 18:12

briskeis to

meta briskeis to

meta kaneis
deksi klik--> new--> integer mesa sto koutaki bazeis-->
kai meta bazeis 0(miden)

Tzo molis sthn 1h selida tou thread eixan ipothei auta apo tom Maddoctor eixe dosei 1 link me oles autes alla k kapoies akoma rithmiseis.

mfalconiii
11-04-05, 14:12
mozilla rulez!! ektos kai kati einai asumvato opote ie anagastika :(

koka
12-04-05, 02:06
firefox kai ie se kapoia site

trod
13-04-05, 03:51
Opera dagkoto...

chanki
17-04-05, 05:08
Safari :)

petsakias
17-04-05, 05:24
synithws firefox alla se kapoia site o IE einai kalyteros!

maddoctor
17-04-05, 10:56
Πάντως βλέπω ο firefox υπερτερεί πολύ.Άρα καλά κάνει και ανησυχεί η MS και κοιτάνε τώρα να βρούνε λύση σχετικά με αυτό το πρόβλημα που τους προέκυψε.....!

ksessalonikios
17-04-05, 22:48
εγώ ρε παιδια εχω μια απορία προς ολους αυτους που ψηφίζουν την αλεπού.Εχετε δοκιμάσει τον οπερα? Η ταχύτητα του οπερα ειναι ηλιγκιώδης,τι να λέμε τώρα.Μπορεί ελάχιστα site να μην τα εμφανίζει σωστά αλλα για το υπολοιπο 99,9% των ιστοσελιδων ειναι φανταστικός

petsakias
17-04-05, 22:57
εγώ ρε παιδια εχω μια απορία προς ολους αυτους που ψηφίζουν την αλεπού.Εχετε δοκιμάσει τον οπερα? Η ταχύτητα του οπερα ειναι ηλιγκιώδης,τι να λέμε τώρα.Μπορεί ελάχιστα site να μην τα εμφανίζει σωστά αλλα για το υπολοιπο 99,9% των ιστοσελιδων ειναι φανταστικός

kai emena mou aresei poly o opera kai ton xrisimopoiousa! kai einai kai poly volikos! alla me ola ayta ta toolbars pou exei telika menei enas mikros xwros gia ti selida pou vlepeis!
vasika egw epeidi eixa katevasei kai tin dwrean ekdwsi exei panw ena advertisment gia na to agoraseis to opoio episis pianei poly xwro!

Korales
17-04-05, 22:58
Exei plugins o opera? extensions isws ? Poso grhgora proxwraei to development tou ? Mporeis eykola na epembeis se basikes leitourgies tou ?
Den 3erw ti paizei, mporei kapoios pou xrhsimopoiei opera na mou pei ?

ksessalonikios
17-04-05, 23:09
kai emena mou aresei poly o opera kai ton xrisimopoiousa! kai einai kai poly volikos! alla me ola ayta ta toolbars pou exei telika menei enas mikros xwros gia ti selida pou vlepeis!
vasika egw epeidi eixa katevasei kai tin dwrean ekdwsi exei panw ena advertisment gia na to agoraseis to opoio episis pianei poly xwro!

1.Τα toolbars δεν χρειαζεται πιστευω να τα εχεις ολα ανοιχτα,3 σειρες ειναι υπεραρκετες (βασικο μενού,tabs,και διεύθυνση μαζι με τα μπρος πισω κουμπιά,οσο για το banner αυτο ειναι το μόνο εύκολο να βγει ;) )

Exei plugins o opera? extensions isws ? Poso grhgora proxwraei to development tou ? Mporeis eykola na epembeis se basikes leitourgies tou ?
Den 3erw ti paizei, mporei kapoios pou xrhsimopoiei opera na mou pei ?

Δεν εχω ψαξει για τα plugins που δεχεται η αλεπού αλλα εμένα βασικά μου τη σπαει να θελω να εγκαταστήσω ενα προγραμμα και μετα να πρεπει να βαλω και αλλες 1002 μ@λ@κ..ς για να έρθει στα ίσια του.Οσο για το development ειναι ικανοποιητικό πιστεύω

petsakias
17-04-05, 23:28
οσο για το banner αυτο ειναι το μόνο εύκολο να βγει ;) )

mipws mporeis na mou peis kai pws tha vgei?? se rwtaw giati thelw na ksanagyrisw ston opera!

ksessalonikios
17-04-05, 23:36
petsakias εχεις pm

petsakias
17-04-05, 23:43
polla polla eyxaristw ksessalonikios!!! mallon tha mou fanei xrisimo:P

ksessalonikios
17-04-05, 23:46
άλλος ενας που ειδε το φως το αληθινό :) :)

74erazer
18-04-05, 01:09
Firefox και ξερο ψωμι. Μας τα κανε τσουρεκια η Microsoft!!
Οσο για Opera δεν εχω δοκιμασει αλλα αφου δεν ειναι της Microsoft καλος θα ειναι.

maddoctor
19-04-05, 14:49
Υπόψιν κυκλοφόρησε νέος firefox 1.0.4
http://www.artfiles.org/mozilla.org/firefox/nightly/latest-aviary1.0.1-l10n/firefox-1.0.4.en-GB.win32.installer.exe

ksessalonikios
19-04-05, 19:56
και νεος οπερα ;)

epsilon5
19-04-05, 21:42
στο site mozilla.org η επίσημη έκδοσή του firefox είναι 1.0.3. Αυτό το αρχείο που έδωσες δεν ξέρω τι είναι.

valentin0s
19-04-05, 21:48
paidia , psifizo alepou asizititi...arketa pio grigori apo ton IE, kaliteri apo ton opera, apeira extentions gia kathe gousto...ti allo na zitiso???
ke ama kapios tin piraksi ke ligaki, tote ginete pio grigori ke apo ton opore, opote paei se ola first:):)

Lionheart
20-04-05, 06:12
An kai exw, Mozilla, Mozilla firefox,Opera, exv katalhksei na xrhsimopoiw explorer. Tha hthela na xrhsimopoiw ton firefox, alla mexri twra mou fainotan poly argoteros tou explorer.
Tha ton rythmisw symfwna me tis symvoules tou maddoctor, gia na dw ti paizei...

deathlok
21-04-05, 15:30
firefox.

maddoctor
21-04-05, 20:07
An kai exw, Mozilla, Mozilla firefox,Opera, exv katalhksei na xrhsimopoiw explorer. Tha hthela na xrhsimopoiw ton firefox, alla mexri twra mou fainotan poly argoteros tou explorer.
Tha ton rythmisw symfwna me tis symvoules tou maddoctor, gia na dw ti paizei...
Είμαι σίγουρος ότι με τις ρυθμίσεις μου στον firefox, θα αλλάξεις άποψη για το ποιος είναι πιο γρήγορος..... :pc:

Hunter
21-04-05, 20:11
firefox δαγκωτα!! :)

gtsia
21-04-05, 22:27
Mozilla simply the BEST!!

dpsycho
22-04-05, 21:57
Παιδια επανερχομαι γιατι σημερα εβαλα και τον Maxthon να δω τι παιζει.
Συγκρινω Maxthon, FireFox, IE και για τον Maxthon ειναι πρωτες εντυπωσεις.
Μεχρι πριν 1-2 μηνες ειχα ΙΕ και απο τοτε μεχρι τωρα firefox. Σημερα πρωτοκοιταξα τον Maxthon.

Ταχυτητα. Ο Maxthon ειναι ο πιο αργος. Απο τους αλλους δυο δεν ειδα διαφορα να πω την αληθεια.
Αξιοπιστία. Πιο πολλες συχνα μου χει κολησει ο firefox απο τον IE. Ασχετα με το τι λετε οι υπολοιποι. Ο Maxthon δεν εχει κολησει ακομα αλλα μονο 3-4 ωρες το χρησιμοποιω.
Το interface του Firefox το εχω συνηθισει και δεν μπορω τον ΙΕ καθολου πλεον.
GUI. Ο Μαxthon μπορει να γινει να φαινεται ιδιος με τον firefox και να ρυθμισεις ετσι ωστε τα κοθυμπια που πατουσες στον εναν να δουλευεουν στον αλλον. Αν και δεν εχω βρει πως μπορει να ανοιγει απο default νεο εντελως παραθυρο οταν ας πουμε κλικαρεις σε λινκ που πρεπει να σου ανοιγει παραθυρο νεο (πχ ενα λινκ μεσα σε ενα ποστ του φορουμ). Εχω βρει τη ρυθμιση που μπορεις να κανεις το μεσαιο κουμπι να σε ανοιγει ταμπ ασχετα με το τι λινκ ειναι αυτο που πατας.
Συμβατότητα. Ο Maxthon ανοιγει το windowsupdate (oxi firefox)

Συμπερασμα
Το μονο μειονεκτημα που ειδα στον Maxthon ειναι η ταχυτητα του. Κατα τα αλλα πλεον (εστω για λιγο) ειναι ο default browser μου

GioZ
28-04-05, 23:55
Firefox oposdipote me ta oraia tou ta extentions!
Dagoto sti Mozilla!

Wasp667
29-04-05, 00:46
FF μαζί με all-in-one gestures και μερικά ακόμα ext.
Από την 0.93 που έβαλα, ούτε ήθελα να ακουμπήσω πάλι το mouse στο shortcut του ΙΕ.

anastasiosk
29-04-05, 05:33
Firefox it cant get better

GioZ
29-04-05, 13:57
Nai omos nomizo oti yperexei para polu perissotero apo ton IE .... Ton opoio exo sixathei...

egoemena
29-04-05, 14:28
Εγώ ψήφησα IE γιατί το χρησιμοποιώ πιο πολύ (όλα τα PC στην δουλειά μόνο αυτόν έχουν), αλλά στο σπίτι χρησιμοποιώ και Firefox. Εχω συνηθήσει το IE, αλλά μερικές φορές προτιμώ το Firefox, κυρίως μετά από το Service Pack 2, γιατί πολλές σελίδες δεν λειτουργόυν στο IE, (το πρόβλημα είναι δικό μου, θα έπρεπε να κάνω format και να αρχίσω από την αρχή, αλλά βαριέμαι)
Ειναι καλοί και οι δύο, αλλά... αν μπορείς να αποφύγεις τον Βιλ Γειτς, καλύτερα

peavy
29-04-05, 17:12
Firefox δαγωτό ....... :bdance:
Ας περιμένουμε όμως και το IE 7 όταν βγεί με το καλό

panathas13
01-05-05, 02:28
me tis rithmiseis tou Maddoctor to mozilla firefox einai poli kalo alla den mporw na katevasw me to download accelerator plus apo auta ta browsers

Antonis
01-05-05, 08:45
To Firefox exw egw... ala exei problima... otan uparxei update prepei na kaneis download ta ~5mb.... prepei na exoun update button san to windows update.

yiati na kanoume ksana download to firefox me kathe update?

valentin0s
01-05-05, 17:29
@Antonis

exei file mou koumpi, pano deksia, pou sou deixnei ena velaki otan einai na kaneis update...
patas pano tou ke kanei to update...

maddoctor
01-05-05, 20:13
@Antonis

exei file mou koumpi, pano deksia, pou sou deixnei ena velaki otan einai na kaneis update...
patas pano tou ke kanei to update...
Αυτό που λες dgk2 δείχνει εάν υπάρχουν updates κυρίως για τα extensions, αλλά και για το firefox.Πάντως καθαρά update δεν βγάζει η Mozilla, και πιστεύω καλύτερα.Φαντάσου ότι το πρόγραμμα είναι μία εθνική οδός, και τα updates είναι τα γνωστά μπαλώματα που βλέπουμε σε όλους τους δρόμους.Δυστυχώς δεν κάνουν πάντα σωστά την δουλειά τους.Ενώ από την αρχή.Ακόμα να ξέρετε ότι το update του firefox δίνει την 1.0.3 ενώ εχει κυκλοφορήσει εδώ και καιρό η 1.0.4

valentin0s
01-05-05, 22:00
tin ekdosi 1.0.4, tin exo akousei ke ego maddoctor oti exei vgei, alla den uparxei kan sto site tou mozilla...sinepos den tin empisteuome...
protimo loipon na meino stin 1.0.3, ospou na anakoinosei i idia i mozilla tin 1.0.4 :bigthinki

maddoctor
02-05-05, 10:11
tin ekdosi 1.0.4, tin exo akousei ke ego maddoctor oti exei vgei, alla den uparxei kan sto site tou mozilla...sinepos den tin empisteuome...
protimo loipon na meino stin 1.0.3, ospou na anakoinosei i idia i mozilla tin 1.0.4 :bigthinki
Εγώ πάντως δουλεύω την 1.0.4, όπως φαίνεται και στην φωτό, εδώ και αρκετό καιρό, χωρίς κανένα πρόβλημα.

angelix
02-05-05, 20:03
Mozilla Firefox 1.0.3

Θα αναφερω και μερικα Extension για να παρετε μια ιδεα...
All-in-one Gestures *****
HTML Validator *****
Download Manager Tweak ***
Flash Got *****
Google Page Rank ***
Google Preview **
Translate ****

GioZ
02-05-05, 20:57
Episeis nomizo kai to ForecastFox einai kalo pou se enimeronei gia ton kairo..

aldopan13
02-05-05, 21:36
firefox fysika :bigclap:

maddoctor
02-05-05, 22:46
Το firefox με τα extensions, τα themes και τις ρυθμίσεις για σούπερ ντούπερ απόδωση, είναι το καλύτερο!!!

GioZ
03-05-05, 04:24
Ena provlima pou mou exei kanei kana 2 fores kai me RIMAKSE stin kyrioleksia itan kati me ta User Profiles pou sto ksekarfoto mia mera de mou anoige firefox kai elege gia na ftiakso profiles kai exasa bookmarks settings kai ta panta...
Ti glitosa ti mia fora me system restore... tin alli...... :boops: :no1:

AkiRoss
03-05-05, 07:56
Firefox και τα μυαλα στα καγκελα!!! :bdance:
Κυριε Αλεπου,ελεησον και σωσον ημας σημερον απο τα Active-X...... :angel:
Ι.Ε πλεον μονο για λιγα sites :noway:

dpsycho
03-05-05, 08:46
To Firefox exw egw... ala exei problima... otan uparxei update prepei na kaneis download ta ~5mb.... prepei na exoun update button san to windows update.

yiati na kanoume ksana download to firefox me kathe update?

Αν εχεις προβλημα να κατεβασεις 5ΜΒ, τοτε τι γυρευεις εδω?
:bigsmile:

Τα windowsupdate αν σε αυτα αναφερεστε δεν κανουν update τον IE αλλα το λειτουργικο. Φαντεζεστε να κατεβαζαμε ολα τα windows για ενα μικρο patch? Αν και τα sp αυτο ειναι οταν κατεβαζεις 150-200ΜΒ
Οταν κανεις update το IE τοτε και κει το κατεβαζεις ολο.

Το Maxthon το δοκιμασατε?

Επομενος για μενα ειναι ο Opera να τον δω και αυτον.
Περιμενω και εγω τον ΙΕ7 να δουμε τι φτιαχνουν.
Αυτο που μου αρεσει παντως και στον FF και στον Maxthon ειναι οτι εχεις καλη οργανωση των PW σου και τρελαθηκα με το roboform του maxthon (εγκαθισταται σε ολους τους browsers ομως) με το οποιο οταν εχεις σωσμενο το Login μιας σελιδας σου τα κραταει και για πολαπλες εισαγωγες. Πολυ καλο.

Να συμπληρωσω το παραπανω ποστ για το Maxthon οτι δεν τον βρηκα αργο στον αλλον υπολογιστη που τον εβαλα. Ισως εχει προβλημα με 64 μπιτους επεξεργαστες

Το σπαστικο λιγο ειναι οτι ολα τα popup (και ολα τα tabs επι το πλειστον) ειναι παραθυρα εσωτερικα και δεν βγαινουν απο το πλαισιο του maxthon (δεν θυμαι πως λεγεται αυτη η εφαρμογη) και ειναι σπαστικο γιατι δεν μπορεις να πας το popup παραπερα να κανεις τη δουλεια σου

Antonis
06-05-05, 14:26
Αν εχεις προβλημα να κατεβασεις 5ΜΒ, τοτε τι γυρευεις εδω?
:bigsmile:

Τα windowsupdate αν σε αυτα αναφερεστε δεν κανουν update τον IE αλλα το λειτουργικο. Φαντεζεστε να κατεβαζαμε ολα τα windows για ενα μικρο patch? Αν και τα sp αυτο ειναι οταν κατεβαζεις 150-200ΜΒ
Οταν κανεις update το IE τοτε και κει το κατεβαζεις ολο.

:angel:

I don't understand why we need to download the 5mb. Did they really change everything within firefox in each update? They probably changed a few files here and there, so I think those files should be updated and then the rest kept the same. So we only download the things that need to be updated . That's all I was saying. Like Windows Update.. Windows Update doesn't download Windows again, it's just small updates here and there where they are needed.

Remember
06-05-05, 15:20
Αν και τόσα χρόνια δεν αντικαταστούσα τον IE, με άλλον browser (πχ Opera, Netscape, κλπ).. από όταν βγήκε η φλεγόμενη αλεπού (= firefox) δεν την αλλάζω με τίποτα. Πάρα πολύ σπάνια να μην λειτουργεί site σε firefox και να χρειαστεί να ανοίξω τον IE

mediadown
06-05-05, 16:14
maxthon kai firefox !!

michalakis
06-05-05, 16:31
ένα από τα γνωστά κολλήματα του ΙΕ πάλι σήμερα....
σε μια "εξωτερική συνεργάτιδα" που έχει έρθει Ελλάδα για 2 μέρες πάμε να της δώσουμε να μπει ιντερνετ σε ethernet, οπότε της βάζουμε το καλώδιο, βάζουμε DHCP για ΙΡ και αυτόματο DNS...ανοίγει ΙΕ, τίποτα....δεν άνοιγε καμμία σελίδα, κάνω ipconfig όλα καλά, βάζω συγκεκριμένο DNS πάλι τα ίδια ο ΙΕ....παιδεύομαι λίγο από δω από εκεί ψάχνοντας διάφορες ρυθμίσεις κ.τ.λ τίποτα ο ΙΕ αρνιόταν πεισματικά να δουλέψει...ping έκανα κανονικά παντού, IΡ είχε, default gateway/DNS όλα κανονικά, μόνο ο ΙΕ δεν άνοιγε τίποτα....
λίγο πριν σπάσω το λαπτοπ (δεν ήταν και δικό μου κιόλας) βλέπω κάτω αριστερά ένα (όχι και τόσο γνώριμο για μένα, αλλά αναγνωρίσιμο) εικονίδιο του Netscape....
λέω για να δοκιμάσω μπας και.....
και ναι......ΘΡΙΑΜΒΟΣ ανοίξαμε σαιτ και δούλεψε!!!!
μετά από κάμποση ώρα παιδέματος (ας όψεται η "συνεργάτις") επιβεβαίωσα για άλλη μια φορά το γνωστό πλέον

ΙΕ sucks!!!!

GET FIREFOX (or anything else but IE)

angelidis
06-05-05, 18:10
Sas kurasene ta popaps , mia lisi einai - Crazy Browser
kai se free version.

panvasil
11-05-05, 16:22
Internet Explorer. Δεν έχω βάλει τίποτα άλλο από το 2000. Αλλά αυτή η προτίμηση των χρηστών στο FireFox με προβληματίζει. Μπορεί κάποιος να μου πει συνοπτικά τα πλεονεκτήματά του;

epsilon5
11-05-05, 16:48
Internet Explorer. Δεν έχω βάλει τίποτα άλλο από το 2000. Αλλά αυτή η προτίμηση των χρηστών στο FireFox με προβληματίζει. Μπορεί κάποιος να μου πει συνοπτικά τα πλεονεκτήματά του;

Δεν χρειάζεται απλώς δοκίμασέ το. Θα καταλάβεις γιατί.

GioZ
11-05-05, 17:25
Ego firefox psifisa men alla mallon to gantemiasa mou kanei nera me ta gifakia ktlp....
Tipota de deixnei!!

epsilon5
11-05-05, 18:42
Μήπως το έχεις βάλει να κάνει block τις εικόνες που το url τους δεν είναι από site που βλέπεις?

Μήπως έχει βάλει να μην κάνει loop τα αnimated gifs?

Μήπως χρησιμοποιείς το ad-block και μπλόκαρες κανένα site με φωτογραφίες που δεν ήτανε για διαφήμιση?

Xrhstos
11-05-05, 18:45
paidia psifisa alon alla tora pou xrisimopoihsa to opera den to alazw... einai poli kalyteros kai apo ton explorer kai apo ton firefox...

GioZ
11-05-05, 18:55
Μήπως το έχεις βάλει να κάνει block τις εικόνες που το url τους δεν είναι από site που βλέπεις?

Μήπως έχει βάλει να μην κάνει loop τα αnimated gifs?

Μήπως χρησιμοποιείς το ad-block και μπλόκαρες κανένα site με φωτογραφίες που δεν ήτανε για διαφήμιση?

Oxi ego prosopika den exo valei tpt!
Apo to firewall ksemplokarisa ta animation kai alla gifs fainonte alla oxi..
Ta emoticons de kinounte katholou!

epsilon5
11-05-05, 19:31
Τότε μάλλον δεν φταίει το broswer σου αλλά αυτό το firewall.

GioZ
11-05-05, 19:44
E ti allo na kano open sto firewall?? Exo to Zone Labs.....

epsilon5
11-05-05, 21:12
Τότε δεν ξέρω τι να σου πω. Δες μια ματιά τις ρυθμίσεις του firefox μήπως έχουνε αλλάξει μερικές.

eugen42
12-05-05, 09:54
firefox...

maddoctor
12-05-05, 14:03
Σήμερα βγήκε και η τελική έκδοση του Firefox 1.0.4.Oσοι ενδιαφέρονται
ελληνική έκδοση: http://download.mozilla.org/?product=firefox-1.0.4&os=win&lang=el-GR
αγγλική έκδοση: http://download.mozilla.org/?product=firefox-1.0.4&os=win&lang=en-US

yannpapa
13-05-05, 13:47
Firefox
Παρά τα κενά ασφάλειας που παρουσιάστηκαν από τον IE είναι πολύ καλύτερος.
Αυτό που με έχει βολέψει πολύ είναι τα tabs γιατί δουλεύω με πολλά site μαζί και είναι πολύ πιο χρηστικός ο τρόπος εμφάνισής τους.
Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το download manager του.

gerokost
13-05-05, 20:48
Firefox προς το παρόν :)

lingas
15-05-05, 12:33
Mozilla suite μόνο εγώ χρησιμοποιώ ακόμα; :)
Και Thunderbird για mail και το rss-support.

crazydoctor
15-05-05, 17:02
Εγω χρησιμοποιω το Opera εδω και καιρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

feanoriv
16-05-05, 04:01
firefox

GioZ
16-05-05, 04:50
Enigma xrisimopoiei kaneis??

JoKo
19-05-05, 00:50
Firefox αν και εδώ και λίγο καιρό άρχισα να χρησιμοποιώ Opera και τολμώ να πω πως είμαι περισσότερο ικανοποιημένος...

KINGLUCAS
19-05-05, 01:03
i use both actually...but since i cannot chose both..i picked the mostly used one

ananemos
19-05-05, 01:47
Αλήθεια πόσο έχει πάει η αναλογία ΙΕ/Firefox πλέον; Και εγώ την αλεπού χρησιμποιώ, αλλά τελευταία τα περισσότερα pc που βλέπω αυτήν έχουν!

soulisa
19-05-05, 02:49
kalo to firefox alla dokimaste mia kai slimbrowser

arketa kalo kai organwtiko (eidika gia autous pou exoun anoixta 10 para8ura sunexeia)

:bigbest:

disaster
19-05-05, 09:37
paides ena exo na po mozilla firefox xronia mprosta absolutely fabulous

kakosgr1
20-05-05, 20:33
egw mwxri tora exploren ala simera dokimasa to firefox gia na doume poso grigoro eine pantos eise atzidas

warlord
21-05-05, 13:15
Firefox, από τηνη εποχή που λεγόταν ακόμα firebird.
Λόγω tabs και popup-blocker (που πρωτοχρησιμοποίησε ο Firefox)

meletis
25-05-05, 14:33
Egw o kahmenos INTERNET EXPLORER..den to h3era auto to Firefox...Kalo?? paw na to katevasw na to dokimasw, afou to exoun tosoi prepei na einai polu kalo!

maddoctor
25-05-05, 15:29
Κατέβασε τον και πέρασε τις ρυθμίσεις που έχουμε δώσει και θα δεις τρομερήηηηηηηηη διαφορά στην ταχύτητα.

meletis
25-05-05, 21:45
mapa to firefox telika den mou arese... den se afeinei na alla3eis homepage kai einai kai asxhmo!!

petsakias
25-05-05, 21:57
πως δεν σε αφήνει να διαλέξεις αρχική σελίδα??
Πήγαινε tools>options και το πρώτο κουτάκι είναι για την αρχική σελίδα!
Ένα από αυτά που δεν μου αρέσουν στον firefox είναι που δεν έχει zoom (τουλάχιστον δεν το έχω βρει), γιατί συνήθως δεν κάθομαι πολύ κοντά στην οθόνη!

epsilon5
25-05-05, 23:00
Για το zoom υπάρχει ανάλογο plugin

isaias1983
25-05-05, 23:10
firefox rulez!!!

spyrosvl
26-05-05, 01:20
Mozilla kai I.E 6.0

diaplekomenos
26-05-05, 17:16
OPERA!!!! Εκτός από τα γνωστά TABS και την ταχυτητα υποστηρίζει και mouse gestures. Δηλαδή μπορείς να δίνεις συνηθισμένες εντολές όπως νέο παράθυρο, κλείσιμο, open duplicate, προηγούμενη σελίδα, εμπρός σελίδα κρατώντας πατημένο το δεξί πλήκτρο του ποντικιού και κουνώντας το ποντίκι πάνω-κάτω-αριστερά-δεξιά (συνδυασμοί αυτών) σαν μοχλό ταχύτητας. Χώρια την άμεση εμφάνιση σελίδων που προηγήθηκαν με αξιοποίηση του cache. Δεν υπάρχει εκκνευριστικότερη εμπειρία στον ΙΕ από το να κάνει μια ώρα για να ξαναφορτώσει την προηγούμενη σελίδα, ενώ την έχει αποθηκευμένη στο cache του...

epsilon5
26-05-05, 17:31
Και ο mozilla υποστηρίζει gestures.

valentin0s
30-05-05, 05:55
o firefox ipostirizei ta panta meso ton plugins tou, opos picture zoom kai gestures.
veveos to zoom mias selidas ginete aploustata kai me patimeno to ctrl, ama kounisete tin rodela...

SkyNet
30-05-05, 07:09
Firefox kai Avant for me...

gallovios
30-05-05, 08:26
Alepoudakla for ever

nikolastheo
30-05-05, 12:20
internet explorer kai firefox

dreambuilder
30-05-05, 16:40
Maxthon...κορυφή!
Αλλά και Firefox σπανιότερα

Γιώργος
ΣΩΣΤΟΣ!!! Maxthon...κι όποιος αντέξει...:):)

disaster
02-06-05, 09:47
den exo idea ti einai to maxthon alla tha pao na to psakso
an mporei kaneis as pei

basilisn
02-06-05, 10:16
Εγω χρησιμοποιω OPERA για ειναι Multitasking και με διευκοληνει παρα πολυ οταν εχω ανοιχτες πολλα sites με ολα τα κολπα του (mouse gestures, tabs ....). Μετα την 8 εκδοση εχει γινει πιο ευκ**ος λογω και του voice που εχει οπου μπορεις να κανει διαφορες λειτουργιες (new page, back, front ...) με την φωνη σου ακομα πιο ευκολα. Επισης εξυπηρετικο ειναι και ο download manger που εχει και το quick download οπου λεοτουργει σαν το flashget.

:bigclap: OPERA

dourmos
03-06-05, 09:24
Mozilla kai pali mozilla sto linux, eno gia windows firefox.
Den einai vevaia oti pio elaftry yparxei, alla einai browser pou tous kaneis oti 8es (eidika o mozilla).

Korales
03-06-05, 10:52
mapa to firefox telika den mou arese... den se afeinei na alla3eis homepage kai einai kai asxhmo!!

Drag n' Drop apo to Address Bar sto Home button isws???

TypeR
03-06-05, 21:04
Mozilla/firefox? eilikrina den gnoriza kan tin iparksi tetiou browser kai me ekseplikse to gegonos oti to megalitero pososto xrisimopoiei afton :S

princess
04-06-05, 11:40
πως δεν σε αφήνει να διαλέξεις αρχική σελίδα??
Πήγαινε tools>options και το πρώτο κουτάκι είναι για την αρχική σελίδα!
Ένα από αυτά που δεν μου αρέσουν στον firefox είναι που δεν έχει zoom (τουλάχιστον δεν το έχω βρει), γιατί συνήθως δεν κάθομαι πολύ κοντά στην οθόνη!

control+ροδακι πανω κατω στο ποντικι (δεν ξερω αν γινεται και με πληκτρο), και τα κανεις τοοοοοσα :brainbow:
Εγω γιαυτο τον λατρεψα το firefox γιατι ειμαι θεοστραβη!!!!
Οσο για την αρχικη σελιδα κενη ειχα και στο IE κενη και στο firefox και ειμαι μια χαρα!

thrylos1984
06-06-05, 15:08
Εχω συνηθισει με IE αλλα αν κατσει βαζω και firefox...το καλο ομως με τον firefox ειναι οτι ειναι πιο γρηγορος!

fantasma
07-06-05, 00:38
internet explorer αλλα σκεφτομαι για αλλαγη

nerak
11-06-05, 23:24
Internet Expoler kai firefox
apla empisteyome pio poly ton IE gia asfales syndeseis

sheff
14-06-05, 01:54
Mozzila power!!!

Anserin
14-06-05, 02:56
Konquer logo functionality

octopus
17-06-05, 04:22
Κατά 99,9% Firefox και το υπόλοιπο μεγάλο ποσοστό στον Internet explorer 0,1% :biglol:

bomberman
17-06-05, 21:38
firefox for teh win
btw κάποιες τράπεζες δεν αφήνουν στο online banking τον Firefox, ζητάνε ΙΕ ή netscape (ελεος)

Arianaraaa
18-06-05, 01:45
Opera από την έκδοση 5 ή 6 (δε θυμάμαι)... Όταν μάθεις κάτι δε το αφήνεις!

Sunphoenix
18-06-05, 02:56
exw dokimasei sxedon olous tous browsers kai o monos pou apodeix8eike koryfh einai o Maxthon.... :biglol:
Ton proteinw anepifylakta. :xaxaxa:

artlovergr
18-06-05, 03:09
Mozilla/firefox και τα μυαλά στο μπλέντερ εχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους δημοφιλείς περιηγητές Maxthon Opera Netscape kai IE

panos28
22-06-05, 14:09
Χρηιμοποιώ τον ΙΕ μεχρι να κάνω φορματ όπου Θα ρθει και θα αναλαβει επάξια η καυτή αλεπού :bigbest:

spyridon
22-06-05, 14:16
firefox kai ksero pswmi

dreambuilder
26-06-05, 18:54
exw dokimasei sxedon olous tous browsers kai o monos pou apodeix8eike koryfh einai o Maxthon.... :biglol:
Ton proteinw anepifylakta. :xaxaxa:
Mε βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο... :bigbest:

ntsili
08-07-05, 18:16
Opera και πάλι Opera...
Μπορεί να έχει ηλίθιο όνομα αλλά είναι ο καλύτερος...

Mts
08-07-05, 22:26
Firefox for speeeeeeed

Roukos
08-07-05, 23:25
εννοείται την αλεπουδίτσα...
είναι πολλά υποσχόμενη η άτιμη και καιρός να πάρει ένα μάθημα η Μ$ στα μονοπωλιακά της "ιδεώδη"

Thanocaster
14-07-05, 10:50
Panta firefox! Tabbed browsing rules!

Mrs Faye
19-07-05, 14:09
Mozilla Firefox δαγκωτό....απο τότε που μου το πρότειναν, μ'έχει σώσει...

justice
19-07-05, 23:21
Otan tous eixa pei k ego geia Mozilla stin douleia me koitousan me straba matia ! Akoma k oi ergodotes mou !!! Tora ola ta pc exoun Mozzila os default browser k mono gia eksairetikes periptoseis xrisimopoioume IE...
:bigbest:

maril3na
20-07-05, 03:04
Εγώ αποκλειστικά και μόνο mozilla firefox. Το κόλπο με τα tabs με έχει κολήσει, είναι πιο γρήγορος , έχει καλύτερους σελιδοδείκτες απο τον explorel και μου αρέσουν και οι αλεπούδες γενικότερα....

valentin0s
20-07-05, 03:09
eisai esi mia alepou:P

ggero
20-07-05, 12:55
firefox me 1000!!!

Cyberbob
20-07-05, 14:49
Εννοείτε Mozilla Firefox :bighappy:
Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με Internet Explorer... :bigbuble:

bomberb177
29-07-05, 22:59
Μα καλά χρησιμοποιούνε μερικοί ακόμα ΙΕ;;;

dpsycho
29-07-05, 23:59
Μερικοι ακομα χρησιμοποιουν firefox?
Maxthon για να μην χρειαζεται να ανοιγετε ποτε τον ΙΕ

epsilon5
30-07-05, 00:47
O Maxthon δεν είναι καινούργιος broswer είναι κάτι σαν front-ent για την μηχανή του ie.

dpsycho
30-07-05, 01:34
το ξερω αλλα δουλευει

cartoon21
18-08-05, 15:50
explorer και firefox
αναλογα τα κεφια ....

shrek
05-09-05, 21:07
firefox / konqueror ;)

pumpa
07-09-05, 20:53
Κυρίως Firefox αλλά που και που και Internet Explorer!

Anserin
08-09-05, 12:55
Kaloi mou filoi... Konquere...
Gia tous aplous logous.
1) Stirizete se geeko browser engine (opos firefox kai mozilla)
2) Perni shedon ola ta plugins
3) Ine poli parapano safe apo olous mias kai hrisimopiite apo ligous...
4) Ta exploits tou ine ta ligotera apo kathe alon browser

kali mera se olous,...
Bori to kalokeri shedon na ine sto telos tou,
I iliofania tis elladas tha ine aionia :)

christos1
13-09-05, 03:58
Internet Explorer

dalena
15-09-05, 20:16
thn alepouditsa thn trelliara!!!

kserwgw
01-10-05, 15:32
kyriws firefox an kai perimenw na dw IE me tabs (o 7 mallon?)

terper
20-10-05, 22:02
Πλέον σταθερά Mozilla Firefox. Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω και Opera και Netscape Navigator αλλά εντέλλει αποφάσισα ότι είμαι Mozilικος!

echuol
21-10-05, 01:11
Οπαδοί του firefox ψηφίστε!!! Να νικήσουμε με διαφορά στήθους!

Ή ακόμα καλύτερα οπαδοί του internet explorer αλλαξοπιστήσετε τώρα! ΠΟΤΕ δεν είναι αργά!

kai gw firefox kai fainetai oti nikhsa me to stithos ths pam anderson :biglol:

VipeR
21-10-05, 23:19
Kaloi mou filoi... Konquere...
Gia tous aplous logous.
1) Stirizete se geeko browser engine (opos firefox kai mozilla)
2) Perni shedon ola ta plugins
3) Ine poli parapano safe apo olous mias kai hrisimopiite apo ligous...
4) Ta exploits tou ine ta ligotera apo kathe alon browser

kali mera se olous,...
Bori to kalokeri shedon na ine sto telos tou,
I iliofania tis elladas tha ine aionia :)

Den ton iksera deixnei polu endiaferon alla einai grigoros k statheros san to firefox??

Kala milame to patisame kato ton Explorer sthn arxh to mah htan me diafora stithous tora mas blepoun me ta kialia. Bravo polous fans exei apoktisi to firefox tora teleftaia.

giogr4
22-10-05, 00:36
Mozilla Firefox από τότε που εμφανίστηκε...
Αν και έχει μερικά προβλήματα με μερικές σελίδες είναι πιο σταθερός από IE! Αναμένουμε όμως την καινούργια έκδοση του Internet Explorer που λένε ότι θα προσφέρει πολλά περισσότερα...

VipeR
22-10-05, 19:31
Osa k na prosferei giorg4 pali den tha einai k polu asfales. Blepeis k mono pou einai micr@sft ton kanei na theloun oloi na ton fane opos oi alepou sto avatar sou...!

bill
22-10-05, 23:52
egw xrhsimopoiw firefox kai ligotero opera.
O IE einai epiikos aparadektos kai gi 'auto dn xrhsimopoiei kaneis pleo.
Exei tou kosmou tis trypes,bugs ktl kai h MS vgazei ena update ton xrono
A epishs kai egw megalos fan tou Netscape palia....
Epishs o mozilla kai opera kanoun ka8e ligo updates pou einai oti kalutero.
Pantws egw 8a proteina na alla3ete to OS sas se linux pou dn mpainei tpt.
oute spy,oute hijackers,...ktl

VipeR
23-10-05, 13:37
egw xrhsimopoiw firefox kai ligotero opera.
O IE einai epiikos aparadektos kai gi 'auto dn xrhsimopoiei kaneis pleo.
Exei tou kosmou tis trypes,bugs ktl kai h MS vgazei ena update ton xrono
A epishs kai egw megalos fan tou Netscape palia....
Epishs o mozilla kai opera kanoun ka8e ligo updates pou einai oti kalutero.
Pantws egw 8a proteina na alla3ete to OS sas se linux pou dn mpainei tpt.
oute spy,oute hijackers,...ktl

Re megale diplo post sbise to pano.

By the way simfono apolita mazi sou, skeftomoun xronia na alakso ton IE alla den me boleue prin 3-4 xronia o opera k o netscape tora omos exo boleutei afantasta me firefox k fysika ta plugIn tou. (zoumaro foto pou einai mikres, chekaro t mail mou k ton kairo xoris na pigeno kathe toso se kapoio site k fysika ta TABS) tora pleon de mporo xoris auta...!

bill
23-10-05, 14:53
Re megale diplo post sbise to pano.

By the way simfono apolita mazi sou, skeftomoun xronia na alakso ton IE alla den me boleue prin 3-4 xronia o opera k o netscape tora omos exo boleutei afantasta me firefox k fysika ta plugIn tou. (zoumaro foto pou einai mikres, chekaro t mail mou k ton kairo xoris na pigeno kathe toso se kapoio site k fysika ta TABS) tora pleon de mporo xoris auta...!

nai re c viper dn to katalava gia ta 2 post sorry.
To mail sou na to chekareis me to thunderbird, ths mozilla kai ayto.
Akoma kai to outlook ths MS einai gia ta mpaza :/
Tpt kalo dn mporei na vgalei auth h etairia giati 8a thn fane.
ps opws aneferes ta tabs einai oti pio xrhsimo..

Theo86
23-10-05, 15:45
Mozzila Firefox

luna
23-10-05, 16:44
xrisimopiw avant browser.
einai pio statheros :bthanks:

eurander
15-11-05, 23:30
Firefox για εμενα.

bellas
17-11-05, 21:40
Mozilla Firefox φυσικά (με Noia Extreme 2.0 theme :tongue3: )

DJWhitelight
19-11-05, 22:53
:worthy: :worthy: Firefox :thumb_dup :thumb_dup

VipeR
22-11-05, 02:58
Xa! th skisame ti microsoft :p

sunexizei na anebainei to Firefox (an k siga siga anakaliptonte k se auto simantika kena asfaleias)

marinos35
25-11-05, 14:08
Ama ksereis ti theleis kai psakseis ligo ta pluins pistevo oti tha katalikseis metaksi firefox kai opera. Protimo ton firefox giati apo tin arxi itan free gia to kino. Oti ftiaxnete gia auton, ftixnete me meraki. Kai idika tora ma to IE tab plugin opu mporo na anoikso ton internet explorer se tab ston firefox eimai apolita kalimenos. Den tha xriastei pote ksana na anoikso internet explorer, kathos mexri kai ton msn messenger to rithmisa ta links na ta anoigie ston firefox.

boss83
28-11-05, 00:19
Mexri twra xrhsimopoiusa internet explorer.
Einai kairos omws opws fainetai na dokimasw firefox!

SoZiN
28-11-05, 00:31
egw xrisimopiw ton opera giati einai poio eyxristos an gia paradigma an ton kleisw ta para8yra poy exw anixta den xanontai opws sto firefox.
alla o opera den anigei allh fora para mono mia pragma poy o mozila mporei
kai ta dyo einai poli kala kai eyxrista

dinos79
30-11-05, 17:03
Εδώ και 2 χρόνια firefox και μόνο !!
αν υπήρχε τρόπος να κάνω uninstall τον ιe θα το κανα !!

gkr41
30-11-05, 17:05
Εδώ και 2 χρόνια firefox και μόνο !!
αν υπήρχε τρόπος να κάνω uninstall τον ιe θα το κανα !!
+1 :bigbest:

Mene
30-11-05, 18:40
Opera κι εγώ, εδω και καιρό, αλλα δεν πολυκατάλαβα αυτό:
alla o opera den anigei allh fora para mono mia pragma poy o mozila mporei
ο Opera έχει επιλογή με δεξί κλικ πάνω στο λινκ να το ανοίξει σε νέο παράθυρο αντι για νεο tab: Open in new/background window.
Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο :)

gusteg
08-12-05, 20:35
ie αλλα με βλεπω να το αλλαζω σε firefox.αλλα η συνηθεια δεν με αφηνει

nssa
09-12-05, 23:23
Firefox...αλλα σκέφτομαι να δοκιμάσω και τον Οpera. Eίναι καλύτερος απο τον πρώτο λέτε?

oedipous
10-12-05, 11:47
Κι εγω παιδια Firefox χρησιμοποιω εκτος απο καποιες ατυχεις περιπτωσεις που πρεπει να χρησιμοποιησω IE.

xaxakes
19-12-05, 14:09
FIREFOX KAI PALI FIREFOX

ritsa
24-12-05, 16:30
Opera korufaios kata thn gnwmh mou!!!

lp2s1h
25-12-05, 15:28
Firefox asyzhthth, polu pio grhgoros apo otidhpote exw dokimasei an kai yparxoun akoma kapois sklhropyrhnika site pou theloun internet explorer,h internet explorer based browsers...

perix7
29-12-05, 00:52
Firefox και απο εμενα.................Καλη Χρονια :bigbest:

TheXGuy
29-12-05, 01:02
Firefox it is!

MinOtaVrS
29-12-05, 09:12
Loipon exoume kai leme :
1. Opera gia secure syndeseis (trapezes, paypal klp klp)
2. Mozilla gia ola ta ypoloipa ...
3. Maxthon gia sites pou diskolevontai me tous 2 parapanw kai theloune nte kai kala IE

AnDas
22-01-06, 19:11
Internet Exporer 6. Παλαιότερα Netscape. Αλλά η έκδοση 4 του Netscape μου είχε αλλάξει τα φώτα στα κολλήματα. Σε συνδυασμό μάλιστα με τα windows 98 που χρησιμοποιούσα τότε, όπου όταν «κρεμούσε» ένα πρόγραμμα κολλούσαν όλα τα windows και έπρεπε να κάνεις restart, με οδήγησε στο να περάσω μετά λύπης μου στον Internet explorer. Σήμερα η έλλειψη χρόνου, με αποτρέπει στο να δοκιμάσω τον firefox, παρόλο που φαίνεται πολύ καλή προσπάθεια.

gorillaman
22-01-06, 19:17
Πυραλεπού παντού και πάντα.
Και για όσους ψάχνανε για plugin που κάνει ζουμ στην Πυραλεπού:
Πλήκτρα "control" και "+" έχετε στο πληκτρολόγιό σας; Γιατί αν δεν έχετε, τότε μαλλον χρειάζεστε plugin! :D
Για τα sites που "απαιτούν" (τρομάρα τους) ΙΕ6 υπάρχει agent switcher addon για Γκοτζίλα και Πυραλεπού, ενώ για κάποια τελείως διεστραμμένα που απαιτούν activex scripting υπάρχει ΚΑΙ activex addon! (το οποίο φυσικά θα πρέπει να αποφύγετε όπως ο διάολος το λιβάνι, αλλοιώς η Πυραλεπού σας θα καταντήσει ίδια σ@#$ά με τον Ίντερνετ Σεξπλόϊτερ από άποψη ταχύτητας και ασφάλειας).

evan84
23-01-06, 06:21
Πυραλεπού παντού και πάντα.
Και για όσους ψάχνανε για plugin που κάνει ζουμ στην Πυραλεπού:
Πλήκτρα "control" και "+" έχετε στο πληκτρολόγιό σας; Γιατί αν δεν έχετε, τότε μαλλον χρειάζεστε plugin! :D
Για τα sites που "απαιτούν" (τρομάρα τους) ΙΕ6 υπάρχει agent switcher addon για Γκοτζίλα και Πυραλεπού, ενώ για κάποια τελείως διεστραμμένα που απαιτούν activex scripting υπάρχει ΚΑΙ activex addon! (το οποίο φυσικά θα πρέπει να αποφύγετε όπως ο διάολος το λιβάνι, αλλοιώς η Πυραλεπού σας θα καταντήσει ίδια σ@#$ά με τον Ίντερνετ Σεξπλόϊτερ από άποψη ταχύτητας και ασφάλειας).
To zoom kai unzoom γίνεται και με τη μπίλια του ποντικιού και το CTRL...

ns
23-01-06, 23:24
Φιρεφοχ kai agios o theos!

Anathering21
24-01-06, 03:15
Το Μοζιλλα!! Αν και πριν χρησιμοποιουσα απλα ΙΕ,το θεωρω κορυφη!

anonymos
31-01-06, 23:52
Mozzila χωρίς δεύτερη κουβέντα....

tvaddict
01-02-06, 01:04
i.e. απλά από συνήθεια. Κακό πράγμα η συνήθεια, το ξέρω....

anmichalis
01-02-06, 01:35
firefox giati o explorer mou espase ta neyra... kai sinexizei

katw i mlcr0s0ft

earthlife
11-02-06, 22:45
Firefox κατά 99,99%. ΙΕ για το υπόλοιπο. :D

enosis
12-02-06, 18:33
Mozilla Firefox. Ο οποίος έχει και εξαιρετικό plug in όπου με ένα click μπορείς να βλέπεις τις σελίδες με IE μέσα στο Firefox!
Από τους υπόλοιπους γουστάρω Maxthon και Slim browser, αρκετά καλός και ο Avant browser ενώ ο επόμενος Opera που θα βγει σε λίγο καιρό φαίνεται ότι θα είναι εξαιρετικός (και με ικανότητα να κάνει download torrents μέσα από τον browser, χωρίς πρόγραμμα!). Netscape και ΙΕ δεν λένε :)

skman21
13-02-06, 08:33
firefox the best!!!

zombietone
15-02-06, 20:55
Τελευταια μου εμαθε ο ξαδερφος το Firefox και δε νομιζω μως θα το αλλαξω συντομα....

kampolis86
21-02-06, 21:15
Internet Explorer

Mike
08-03-06, 15:29
Firefox φυσικα!!!!!!;)

oceangr2
09-03-07, 16:53
Με το Opera είμαι πολυ ευχαριστημένος, καμιά φορά χρησιμοποιώ και το firefox αλλα σπάνια

kyrAndreas
09-03-07, 19:44
Εγώ αλλαξοπίστισα... :p
από τον Internet Explorer είχα ξεκολλήσει με τον Avant Browser τον οποίο και είχα ψηφίσει εδώ!!! Πλέον ο Firefox με ξεκόλλησε από τον avant Browser κανά χρόνο τώρα και δεν υπάρχει γυρισμός... τα extensions και η παραμετροποίηση που έχει μου έλυσαν τα χέρια!!!!!

Mike
09-03-07, 22:07
andrew τον avant δν τον έχω ξανακούσει:S..τι εντυπώσεις σου είχε αφήσει?

kyrAndreas
10-03-07, 13:47
andrew τον avant δν τον έχω ξανακούσει:S..τι εντυπώσεις σου είχε αφήσει?
Είχε το tabbed browsing που ήταν το βασικό που με κέρδισε αλλά και κάποιες συντομεύσεις όπως π.χ. ενεργοποίηση/απενεργοποίηση flash - java - popups - ads - εικόνων - κτλ, zooming στις σελίδες, privacy, ξανάνοιγε τις σελίδες που είχες αφήσει ανοικτές πριν τον κλείσεις κτλ...

Ήταν πολύ πιο γρήγορος, πλήρως συμβατός και πιο σταθερός από τον ΙΕ και δε φανταζόμουν κάτι καλύτερο...
Ο Firefox είναι πιο παραμετροποιήσιμος, αλλά πλέον νομίζω είναι πολύ πιο βαρύς αν δεν του κάνεις restart...

Mike ρίξε μια ματιά και κάνε καμιά δοκιμή αν θες στα windows --> http://www.avantbrowser.com/
Aπό όσο θυμάμαι και μέχρι την έκδοση που χρησιμοποίησα δεν υπήρχαν προβλήματα εγκατάστασης/απεγκατάστασης και μάλιστα υπήρχαν συχνά πυκνά νέες εκδόσεις!!!
Η τελευταία έκδοση που χρησιμοποίησα ήταν η 10.1 Build 40, 12.31.2005 ενώ τώρα (ένα χρόνο μετά) από ό,τι είδα είναι στην 11.0 Build 46.

Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να τον βάλω και στον 400MHz desktop που έχω μιας και είναι και πιο ανάλαφρος και γρήγορος ;)

salonikios70
13-03-07, 00:26
Θα πρωτοτυπήσω ...... firefox :biglol: